Knygos
Romanai (1924)
Poezija (620)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (905)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





Amerikos dievai

Amerikos dievai Šešėlis nusikalto. Todėl sėdi kalėjime ir laukia, kada gi jį išleis laisvėn. Jis tenori ramiai nugyventi likusį amželį su žmona. Tačiau likimo užgaida Šešėliui lėmė vykti ypatingon kelionėn, kurioje jis sužinos, kad Amerikoje rado prieglobstį senovės dievai, atsivežti čia pirmųjų ir vėlesniųjų emigrantų, kad čia, Amerikoje, arabų džinas vairuoja taksi automobilį, egiptiečių mirties dievas vadovauja laidojimo biurui, o Sabos karalienė tėra tik eilinė šliundrelė, šlifuojanti Saulėlydžio bulvarą Holivude.

Tačiau tai tik pradžia, nes naujieji Amerikos dievai – Internetas, Birža, Ti Vi, Narkotikas ir kiti – sumanė išnaikinti senuosius dievus. Mirtina pjūtis prasideda, o Šešėlis joje – svarbiausia figūra.


Kaip jau turbūt supratote, pagrindinė šios knygos veiksmo ašis suksis apie senųjų ir naujųjų dievų tarpusavio karą. Tačiau skaitant gali susidaryti įspūdis, kad šis konfliktas tėra rėmai, pavaizduoti Šešėlio (taip, tai – vardas) istoriją. Tiesą pasakius, likimas nepagaili smūgių šiam, iš pirmo žvilgsnio su mitinėmis būtybėmis neturinčiam nieko bendro, veikėjui. Bene tragiškiausia yra jo meilės istorija. Žmona tragiškai žūva, bet keistų atsitiktinumų dėka grįžta nei gyva, nei mirus. Jos personažas ir yra vienas šiurpiausių šiame romane, jei nekreipsime dėmesio į egiptiečių mirties dievą, dirbantį morge ir mintantį negyvais žmonėmis.

Autorius talentingai vaizduoja du pasaulius viename: tą, kuriame gyvena ir veikia žmonės, ir tą, kuriame dievai įgyja savo galias. Knygoje tai įvardijama kaip užkulisiai ir scena. Tačiau Amerika nebūtų Amerika. Šioje šalyje yra ir tokių vietų, kur dievai tiesiog negali daryt nieko antgamtiško. Tiesa, rašytojo požiūris į JAV yra gana neigiamas. Jis kritikuoja amerikiečių gyvenimo būdą, mažų miestelių didžiavimąsi vietinėmis garsenybėmis, tradicijomis ir panašiai. Kartais net pats saugiausias (kaip neretai gali atrodyti) miesteliūkštis, kur visi pažįsta vieni kitus, gali turėti savo kraupių paslapčių, kurias vietiniai gyventojai paprasčiausiai ignoruoja...

Skaitant šią knygą gana ryškiai jaučiama autoriaus antipatija naujųjų dievų olimpui. Jie vaizduojami kaip viskuo pertekę, išpuikę, gašlūs jaunuoliai, neretai nežinantys ko nori. Visai kitokie yra senieji dievai. Skurstantys, visų užmiršti, pasenę, jie turi suktis, kas kaip išmano. jie neretai net amoraliais būdais siekia išgyvent. Odinas (kažkodėl pasivadinęs Trečiadieniu), kuris ir įvėlė Šešėlį į šią sumaištį, tikrai nepasižymi aukšta morale, jam svarbiausia visais įmanomais būdais laimėt šį karą, o į galimas aukas jis visiškai nekreipia dėmesio. Beje iškyla klausimas, kas liko tose šalyse, iš kurių emigravo šie dievai...

Ir prieš baigiant reiktų paminėt vieną knygos trūkumą. Jei visiškai nesiorientuojate senovės skandinavų, keltų ar egiptiečių mitologijoje, knyga pasirodys gana sudėtinga, nes dievybių ir mitologinių būtybių gausa tikrai stebina, o knygoje visų šių padarų žodynėlio nėra, nors jis tikrai praverstų. Tačiau nepaisant šio mažo trūkumėlio, knyga iš tiesų yra verta skaitytojų dėmesio.
2005-08-25
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
American Gods
Tema: Fantastika
Leidykla: Eridanas
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2004
Vertėjas (-a): Irmina Domeikienė
Puslapių: 416
Kodas: ISBN 9986-97-101-2
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 23 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-04 12:37
Miegantis Aitvaras
Puiki knyga :) gaila kad Nail Gaiman nera labai verciamas rasytojas Lietuvoje
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-03-25 16:43
Ferrfrost
Visai nieko knyga buvo...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-02-21 12:46
Haldir
Vienintele gera vieta knygoje -> apie automobili kuris iluzta po ledu. Visa kita kazkoks bullshit :)))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-08-03 17:08
Jugo_Džiova
American Gods is good.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-05-15 17:15
L0KI
Jo, knyga puiki. Manau, kad pukiai interpretuojamas realaus pasaulio modelis apvelkant viska nuostabios istorijos rubu.
Zodynelio man tikrai nereikejo, bet su drambliuku nesutinku, ne pasaulis pilnas neisilavinusiu zmoniu kurie apie mitologija nieko neismano.
Kodel Odinas pasivadino treciadieniu tai butu aisku jei skaitytum originalo kalba, arba gerai ismanytum ta pacia mitologija :D
Recenzija tokiai knygai galetu buti ir geresne, bet ne taip blogai kaip galejo buti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-12-21 13:31
Goria Rugiuose
Knyga tai nuostabi. Man žiauriai patiko.
O recenzija. Vietomis netiksli truputį. Neperteikia tikrosios knygos vertės. ir vėl gi. Ilgesnės norėtųsi.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-26 23:39
GORGOROTH
Gera knyga, kietai ten su medžiu (in pati knyga)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-09-15 16:10
drambliukas
nu man atrodo nesamone kad reiktu zodynele dievams,ten pagrinde pamineti dievai wisiems gerai zinomi kaip antai Odinas Lokis ir pan...tik wisai neapsisvietes zmogus ju galetu nezinoti o tokiems sios knygos iswis nesiulyciau skaityti.Recenzija man nelabai patiko nes man atrodo kad pats recenzijos autorius esuprato apie ka si knyga ir jos esmes.Taigi mano nuomone prastokas darbas gal kokie tik 3
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-08-29 23:37
murmt
Jėz, ir kurgi išskaitėt, kad Gaimanui nepatinka road-side attractions? Juk jos kaip vaizduojamos kaip vienintelės tikros vietos Amerikoje. Ir pati Amerika, beje, visai ne taip nepalankiai vertinama autoriaus. Ir naujiesiems dievams autorius aukoja labai netgi mielai...
Kas dėl Trečiadienio - visai nenuostabu, kad žmogus nesuprato šito pasivadinimo. Perskaičius tik lietuvišką variantą, aš irgi nesuprasčiau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-08-28 21:55
kadugėlis
Kad jau neteko skaityti pačios knygos, tai belieka pasitikėti viena skruzdėle. Kita vertus, tai pirma recenzija iš mano šiandien skaitytų, kur viskas nuoseklu, aišku ir sklandu. Taigi, pagiriamaisis žodis stiliui.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-08-25 18:33
viena skruzdėlė
gh. ačiū dievui, skaičiau ir jau seniai, nes po tokios recenzijos tai vienintelis įspūdis - kingiška mitologizuota antimakdonaldiška makalynė.
kažin, kaip reikia skaityti, kad nepastebėtum, kaip odinas trečiadieniu pasivadino;/
beje, tos lievokos anotacijos galima buvo ir necituoti ištisai, - ją ir taip internete galima rasti.

ačiū dievui (jau antrą kartą, bet gal jis neužries nosies:]), yra inete ir geresnių aprašymų šios įdomios knygos. oi, negaliu - 'Jos personažas ir yra vienas šiurpiausių šiame romane, jei nekreipsime dėmesio į egiptiečių mirties dievą, dirbantį morge ir mintantį negyvais žmonėmis.' eglės pagaliai, čia turėjo būti šiurpu?. neklaidinkit skaitytojų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-08-25 16:27
rubyrose
nemėgstu fantastikos ir apskritai visų knygų, kuriose kiek daugiau įpainiota mitologinių būtybių...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-08-25 10:55
Aukščiausias taškas 2
mano tetis dbr skaito shita knyga:) po to ir ash imsiuosi:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą