Knygos
Romanai (1922)
Poezija (614)
Pjesės (35)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 18 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Alkio biografija

Alkio biografija Autobiografinėje prisiminimų ir pamąstymų knygoje „Alkio biografija” autorė Amélie Nothomb atveria neįtikėtiną nuotykių, kančios ir paradoksų kupiną mergaitės vunderkindės pasaulį.

Pagrindinė romano herojė su savo tėvu diplomatu, mama, broliu ir seserimi blaškosi po įvairias šalis – Japoniją, Kiniją, Ameriką, Bangladešą, Birmą, Laosą – ir per šias klajones filosofuoja apie istorinius, socialinius ir netgi kultūrologinius alkio aspektus. Alkis, jos manymu, yra vidinės energijos šaltinis, pagrindinis gyvenimo variklis. Perfrazuodama garsiąją Gustave’o Flaubert’o frazę, autorė teigia: „Alkis – tai aš”. Pilvo alkį Nothomb tiesiogiai sieja su visa ko alkiu – visavertės būties stoka, kankinama tuštuma ir siekiu tą tuštumą kuo nors užpildyti.

Knygoje bandoma įminti Vanuatu salyno gyventojų amžino nevalgumo mįslę, supriešinti jį su kinų ir kitų pasaulio tautų rajumu. Taip pat skaitytojas čia susidurs su patologinėmis mažametės herojės būsenomis: bulimija (nepasotinamu rajumu), anoreksija (nevalgumu) bei potomanija (nepaliaujamu troškuliu). O kur dar vaiko polinkis į alkoholizmą, dramatiška ir drauge komiška mergaitės patirtis japonų darželyje ir amerikiečių mokykloje, susitikimai su raupsuotaisiais, sukrečiantis pasakojimas apie Gyvosios Deivės šventyklą, nenumaldomas saldumynų, žemėlapių pažinimo, knygų, žodžių ir meilės troškulys. Visa tai ir daugelį kitų pikantiškų detalių atskleis kandaus humoro ir ironijos kupina, elegantišku stiliumi parašyta knyga.

Intelektualioji prancūzų rašytoja Amélie Nothomb stebina savo išradingumu ir drąsa, įdomiai suregztais siužetais, netikėtomis idėjomis. A. Nothomb romanai išversti į 30 pasaulio kalbų.
2005-12-31
 
Kita informacija
Pavadinimas
originalo kalba:
Biographie de la faim
Tema: Romanai
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2005
Vertėjas (-a): Dainius Gintalas
Puslapių: 200
Kodas: ISBN 9955-08-919-9
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2006-08-15 17:05
juodas_šokoladas
Nors knygos pavadinimas ir paveikslėlis sudomino..iki tol ,kol nepaskaičiau recenzijos
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-08-15 17:04
juodas_šokoladas
Vos neužmigau.Grynas atpasakojimas.Praėjo noras perskaityt knygą.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą