
Leidykla „Jotema“ rado aukso gyslą – iš naujo verčia ir perleidžia XX amžiaus literatūros klasiką. Tik suklumpa dažnai. Tai vertimas kreivas, tai dar kas nors. Na, dėl vertimo tegul juos akyla akimi nužvelgia Laimontas Jonušys, o pati knyga – verta skaitymo nuodėmės.
Pakartosiu žinomą, didelėmis raidėmis ant knygos užrašytą frazę – „451 Farenheito yra temperatūra, kurioje užsiliepsnoja ir ima degti popierius“. Visa ši knyga kalba apie knygų deginimą, apie žmogaus bukumą ir nejautrą. Apie abejingumo siaubą.
Gajus Montegas – gaisrininkas su piromano polinkiais ir, kaip pasirodo, pasakojimui plėtojantis, net su trupučiuku proto bei sąžinės. Tai jų dėka jis meta mėgstamą knygų deginimo darbą ir atsikvošėja.
Ray’aus Bradbury’o sukurtas pasaulis kraupus. Be atminties, be kultūros. Blizgantis ir tuščias kaip muilo burbulas. Ir baugiai panašus į mūsų.
Ši knyga – perspėjimas ir alegorija. Deja, tai aktualu net ir šiandien. Juk tam, kad išnyktų knygos ir kultūra, nebūtina jas deginti. Yra kitų būdų, daug klastingesnių...