Rašyk
Eilės (73391)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

„Šaukiniai Maironiui“ skrieja per Vilnių ir Kauną

2012-11-28
„Šaukiniai Maironiui“ skrieja per Vilnių ir Kauną

„Šaukiniai Maironiui“ – tai nauja ir ypatinga programa, kurioje Maironio žodis atsiskleidžia per šiuolaikinės muzikos kūrėjo prizmę. Visada įdomu atsigręžti į mūsų tautos klasikų kūrybą ir pažvelgti į ją šiandienos kūrėjo akimis, todėl ir sumąstėme paminėti Maironio metus tokiu būdu. Manau, kad tai didelis iššūkis kompozitoriams ir džiugu, kad jie imasi tokio nelengvo uždavinio. Šią programą jau girdėjo Maironio gimtojo miesto, Raseinių klausytojai ir galiu pasidžiaugti, kad publikos reakcija pranoko mūsų lūkesčius“, – sako Vilniaus savivaldybės choro „Jauna muzika“ vadovas Vaclovas Augustinas.

Šešios chorinės premjeros, kurių pasaulinė premjera įvyko Raseinių krašto istorijos muziejuje, nuskambėjo ir lapkričio 23 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje , o 30 d. 18 val. - Kauno Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

Daugiau nei dvidešimtmetį gyvuojantis Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, šešiolikos tarptautinių konkursų laimėtojas, aktyvus koncertų rengėjas bei lietuvių chorinės kūrybos propaguotojas ir jo vadovas, Nacionalinės premijos laureatas, dirigentas ir kompozitorius Vaclovas Augustinas, inicijavo kūrinių užsakymus, atliepiančius Maironio sukakties progą. Tad renginio „Šaukiniai Maironiui“ metu klausytojai išgirs kompozitorių Alberto Navicko, Ramūno Motiekaičio, Lauryno Vakario Lopo, Donato Zakaro, Nijolės Sinkevičiūtės ir Vytauto Miškinio kūrinius. Šalia premjerų organiškai įsipins ir Juozo Naujalio „Vasaros naktys“, „Lietuva brangi“, „Už Raseinių ant Dubysos“ bei aktoriaus Virgilijaus Kubiliaus skaitoma poezija.

Renginiai nemokami. 
Vieta: Kaunas
Pradžia: 2012-11-30 18:00
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?

Rašytojai

 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą