Rašyk
Eilės (78111)
Fantastika (2284)
Esė (1538)
Proza (10863)
Vaikams (2685)
Slam (68)
English (1208)
Po polsku (343)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Šarnelėje – apie Šarnelę ir V. Mačernį

2008-05-11
Šarnelėje – apie Šarnelę ir V. Mačernį

Vieną balandžio šeštadienį į Šarnelės (Plungės rj.) parapijos namus susirinko žmonės į Audreolės Pažereckaitės ir Algio Jankūno nuotraukų albumo „Šarnelės šviesa“ pristatymą. Šį leidinį išleido S.Jokužio leidykla (Klaipėda).

2003 – 2006 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai A. Pažereckaitė ir A. Jankūnas Šarnelę, poeto Vytauto Mačernio tėviškę, fotografavo įvairiais metų laikais, stengdamiesi perduoti subtilias nuotaikas ir vaizdus.

Albumo dailininkas – Algis Kliševičius, įvadą parašė Viktorija Daujotytė. Pagrindiniai leidinio rėmėjai – Alma ir Vidmantas Jonikos, kurių gimtinė – Šarnelės žemė.

Lietuvoje dar nebuvo tokio įtaigaus meninių fotografijų albumo, skirto poetui V. Mačerniui. Čia panoraminės nuotraukos dera prie kamerinių, viena kitą papildo. Kiekvieną fotografiją lydi V. Mačernio poezijos eilutės.

Renginį vedė Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė, kalbėjo fotoalbumo autoriai, leidinio rėmėjai, laikraščio „Žemaičių saulutė“ redaktorė Zita Paulauskaitė. Šarnelės bendruomenė žymiajam kraštiečiui V. Mačerniui ateityje yra pasiryžusi pastatyti paminklą.Algis Kuklys
 

Rašytojai

Vytautas  Mačernis
1921 - 1944
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-05-18 16:06
naivokas
...sugebėti taip subtiliai,jautriai prisiliesti prie gamtos,atskleisti jos trapias linijas,faktūrų emocionalumą,kolorito kvapnumą ir juslingumą,užfiksuoti atmosferą tvyrančią ore- gali tik menininkai iš esmės!Dvasingi kūrėjai!Galiausiai-JŪS,kažkokiu keistu būdu( turbūt tik Dvasiai, Jus įkvėpusiai jai vieninteliai žinomu būdu),sukūrėte nuotraukas-poetines miniatiūras,vaizdus-kvapą,vaizdus-garsą,vaizdus-intymų pašnekesį prie arbatos puodelio,kada dar už lango tik bunda rytas.Prozoje randu tokią emociją ir santykį su gamta tik Granausko šedevruose.O apie Mačernį negaliu prabilt,mat esu šiam bare diletantas.Taigi-Ačiū,brangūs kūrėjai Jums už dvasingą patirtį ir pamoką kaip,rodos,banalius motyvus paversti subtilia vizualine poezija,verta mano mėgstamo haiku.Telydi jus Dvasia Pasaulio!!!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą