Rašyk
Eilės (74914)
Fantastika (2209)
Esė (1513)
Proza (10608)
Vaikams (2538)
Slam (50)
English (1151)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 23 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Paminėtos penktosios Juditos Vaičiūnaitės mirties metinės

2006-02-15
Vasario 10 d. Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejuje, vyko poetės Juditos Vaičiūnaitės penktųjų mirties metinių minėjimas. Renginyje buvo pristatytos dvi knygos: J. Vaičiūnaitės Raštų pirmas tomas ir Gintarės Bernotienės studija Menų sąveikos ieškojimai. Judita Vaičiūnaitė ir Leonardas Gutauskas. Renginyje dalyvavo literatūrologė G. Bernotienė, aktorė Vilija Grigaitytė, smuikininkė Kristina Katavičiūtė, poetės klasės draugės bei jos dukra.

Tradiciškai renginį vedusi muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė pasidžiaugė, kad šių metų renginių sezonas pradedamas tokios reikšmingos autorės atminimo vakaru. Pasak jos, išleista knyga yra pats nuostabiausias dalykas minint menininką. Džiugu, kad ir po J. Vaičiūnaitės mirties jos kūryba išlieka gyva.

Abiejų knygų rengėja G. Bernotienė apgailestavo, kad prabėgo jau penkeri metai, kai tarp mūsų nebėra vienos žymiausių XX a. poečių. Šie metai – tarsi išbandymas mūsų atminčiai. Idėja išleisti Raštus kilo Gimtojo žodžio leidėjams. G. Bernotienė džiaugėsi pirmuoju Raštų tomu, tačiau vylėsi, kad kitąmet, minint autorės septyniasdešimties metų jubiliejų, bus išleisti dar du. „Pirmajame norėjome sudėti visą autorės poeziją, tačiau tilpo tik du trečdaliai, o į antrąjį tomą yra surinkti visi eilėraščiai iki paskutinio rinkinio“, – kalbėjo G. Bernotienė. Trečiasis tomas turėtų būti proziškesnis. Be J. Vaičiūnaitės pjesių, ten bus galima rasti atsiminimų, kurie yra lyg esminių gyvenimo posūkių komentaras. Šį tomą papildys biografijos faktai. Raštuose bus spausdinama ir iki šiol niekur neskelbtos informacijos apie poetę. Maironio muziejaus direktorė leido pasinaudoti apie tūkstančio lapų archyvu, kuriame atsispindi visas J. Vaičiūnaitės kūrybos procesas. Pasak A. Ruseckaitės, mokslininkai, sudarinėjantys raštus, nusipelno daug komplimentų. Jie įdeda begalę darbo, kad parodytų kitą žmogų, o patys lieka mažai matomi.

Savo pačios knygą G. Bernotienė pavadino tarpdisciplininiu moksliniu tyrinėjimu. Ji skirta J. Vaičiūnaitės bei L. Gutausko kūrybos analizei. Čia bandoma pažvelgti, kaip dviejų rašytojų kūryboje atsiskleidžia menų giminystė. Poezija, architektūra ir dailė – tai trys meno šakos, kurios lyginamos knygoje. Kaip teigė knygos autorė, ši lyginamoji studija yra gana naujoviška. Toks požiūris praplečia literatūros suvokimą. G. Bernotienė sakė jautusi didelį malonumą rengdama Raštus bei rašydama savo knygą.

Vakarą baigė J. Vaičiūnaitės klasės draugės, kurios mielai pasidalijo prisiminimais apie poetę. Jos džiaugėsi praleidusios vaikystę ir jaunystę su autore bei buvusios bręstančio talento liudytojos.


Inesa Builytė
 

Rašytojai

Judita  Vaičiūnaitė
1937 - 2001
 

Knygos

Raštai
Judita Vaičiūnaitė
 
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą