Rašyk
Eilės (73314)
Fantastika (2192)
Esė (1496)
Proza (10355)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1109)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 13 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Paberžėje bus prisimintas poetas Paulius Širvys

2012-11-16
Paberžėje bus prisimintas poetas Paulius Širvys

Lapkričio 17 d. 14 val. 1863 m. Sukilimo muziejuje (Paberžė, Gudžiūnų seniūnija, Kėdainių rajonas) bus pristatyta Česlovo Stonio kompozicija „Amžinai, amžinai neramus“ (Paulius Širvys – eilėse, dainose, prisiminimuose).

Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis parašė: „Aš toks vienas,velnioniškai vienas“...

Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į „bičiulius“. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko.

Kompoziciją „Amžinai amžinai neramus“ dėliojau kaip mozaiką iš jo paties ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų. Čia skambės Poeto kaimynų, draugų ir...nedraugų mintys apie jį ir jo poeziją. Čia dainuosime jo tekstais sukurtas dainas.

Sunku patikėti, bet buvo ir tokių, kurie ne tik mokė Poetą kaip rašyti eilėraščius, bet ir įsakmiai nurodinėjo apie ką rašyti.

Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija ir Poetas išliko mūsų širdyse.

Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikit į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šią popietę Jis atvers Jums savo Širdį.

Kompozicijos autorius Česlovas Stonys. Atlikėjai: Česlovas Stonys – aktorius, Saulius Sipaitis – aktorius, Pranas Zaremba – operos solistas.

Apie 1863 m. sukilimo muziejų:

1863 m. sukilimo muziejus yra Kėdainių krašto padalinys. Jis įkurtas Paberžės kaime 1793 m. statytame vokiečių kilmės barono Stanislovo Šilingo dvare. Čia dažnai pietaudavo ir tardavosi apie sukilimo organizavimą Paberžės klebonas Antanas Mackevičius ir S. Šilingas, rėmęs 1863 m.  sukilimą. 1993 m.  sukilimo muziejus duris atvėrė pirmiesiems lankytojams. 1863 m. sukilimo muziejaus – vienintelis tokio pobūdžio muziejaus Lietuvoje.  Jo ekspozicija supažindina su sudėtingais ir dramatiškais XVIII a. - XIX a. įvykiais, leidžia pamatyti ir pajusti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės  gyventojų siekius ginklo jėga išsivaduoti iš carinės Rusijos imperijos gniaužtų, į kuriuos ji pateko po Lietuvos- Lenkijos Valstybės padalijimų. Būtent čia, Paberžėje, kunigas Antanas Mackevičius suformavo 250 sukilėlių būrį, vieną iš pirmųjų Kauno gubernijoje, ir 1863 m. kovo mėnesį pradėjo sukilimą. Muziejaus ekspozicijoje atskleidžiamos sukilimo priežastys, eiga, jo dalyviai, pasekmės, supažindinama su dvaro istorija.

2012 m. Europos Sąjungos ir Kėdainių savivaldybės lėšomis buvo rekonstruotas medinis baronų Šilingų dvaras. Po rekonstrukcijos muziejaus patalpos išsiplėtė, įrengtas antrasis dvaro aukštas. Čia šiuolaikiškai įrengtos palėpių erdvės, pritaikytos konferencijų,seminarų organizavimui, kino filmų ir dokumentinės medžiagos peržiūrai.1863 m. sukilimo muziejaus darbuotoja Alina Galvanauskienė
 
Vieta: Kėdainiai
Pradžia: 2012-11-17 14:00
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?

Rašytojai

Paulius  Širvys
1920 - 1979
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą