Rašyk
Eilės (74997)
Fantastika (2211)
Esė (1514)
Proza (10623)
Vaikams (2522)
Slam (50)
English (1155)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 28 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Operoje MEŠKA-Čechoviškas humoras ir S.Straukaitės kostiumai

2010-04-19
Operoje MEŠKA-Čechoviškas humoras ir S.Straukaitės kostiumai

 

Operoje MEŠKA – Čechoviškas humoras ir Sandros Straukaitės kostiumai

 


Balandžio 23 dieną, Lietuvos rusų dramos teatre nuskambės britų kilmės kompozitoriaus Williamo Waltono opera „Meška“, parašyta pagal žymaus rusų dramaturgo Antono Čechovo to paties pavadinimo humoreską. Šia premjera operos kūrybinė grupė kviečia žiūrovus kartu paminėti 150-ąsias A. Čechovo gimimo metines.

Ankstyvojo A. Čechovo kūrybos laikotarpio vienaveiksmė humoreska „Meška“ kalba apie labai skirtingus, tačiau visiems svarbius dalykus: prarastą ir naujai sutiktą meilę, aktualią šiais krizės laikais ,,skolų išmušinėtojo“ profesiją, apie gyvenimą, kuriame gausu netikėtų ir komiškų peripetijų. Pjesės veiksmas vystosi aplink našlę Jeleną Ivanovną Popovą nuoširdžiai gedinčią savo mirusio vyro. Vieną dieną našlės sielvartą nutraukia į namus įžengęs kreditorius Smirnovas. Skolų išieškojimo ir tiesos suvokimo procesas priveda iki aitraus konflikto, kai vienas į kitą nutaikomi ginklai. Tačiau šioje humoreskoje iššaunamos ne kulkos, o staiga užgimusios meilės strėlės. Šia nuotaikinga opera siekiama šmaikščiai atskleisti mums visiems puikiai žinomą tiesą, kad nuo meilės iki neapykantos – tik vienas žingsnis.

Pagrindinius vaidmenis operoje „Meška“ kurs šio žanro gerbėjams jau gerai pažįstami atlikėjai: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas – bosas Egidijus Dauskurdis, bei jaunieji operos dainininkai – mecosopranas Agnė Sabulytė ir baritonas Jonas Sakalauskas. Operos režisierius – Nerijus Petrokas, originaliais kostiumais operą papuoš neseniai praūžusio festivalio „Mados infekcija" kūrybos vadovė, dizainerė Sandra Straukaitė. Taip pat įdomu, jog renginio scenografiją kuria architektai Sigita Šimkūnaitė ir Arūnas Paslaitis. Toks sprendimas pasirinktas neatsitiktinai, siekiant įdomesnių formų, žiūrovo akį traukiančios vaizdinės visumos. Jungtiniam IN SPE ir NOA instrumentinių ansamblių orkestrui diriguos Ričardas Šumila.

Opera išsiskiria šiuolaikišku, tačiau rafinuotu požiūriu į klasikos ir šiandienos aktualijų sintezę. Subtilus A.Čechovo humoras, šviesi W.Waltono muzika, originalūs Sandros Straukaitės kostiumai ir architektų kuriama scenografija šiame pastatyme kuria darnią estetinę visumą, kuri maloni ir ausiai, ir akiai, neapsunkina sielos, tik lengvai ir nuotaikingai kilsteli virš žemės

Taigi, balandžio 23 dieną Lietuvos rusų dramos teatre nepraleiksite unikalios galimybės išvysti gražią ir nuotaikingą, klasika ir  Čechovo dvasia alsuojančią operą ,,Meška“. O norintys plačiau susipažinti su A. Čechovo kūryba 17.30 val. kviečiami į Vilniaus universiteto docentės, humanitarinių mokslų daktarės Dagnės Beržaitės teatre skaitomą paskaitą „A. Čechovas ir jo kūrybos dramaturgija“. 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2010-04-23 17:30
Planavo eiti
Anastasija Užsimerk_
 

Rašytojai

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą