Rašyk
Eilės (71620)
Fantastika (2149)
Esė (1685)
Proza (10267)
Vaikams (2482)
Slam (55)
English (1083)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Monospektaklis „Kelionė“ pagal J. Vaičiūnaitės eiles

2018-11-24
Monospektaklis „Kelionė“ pagal J. Vaičiūnaitės eiles

Muzikinis poezijos monospektaklis „Kelionė“ – tai lyrikos šventė kiekvieno poezijos mylėtojo ausims ir akims, o taip pat tai vienas iš būdų paminėti vienos iškiliausių lietuvių poetės Juditos Vaičiūnaitės atminimą.

Aktorė Donata Kielaitė kviečia žiūrovus kartu su spektaklio heroje pakeliauti gyvenimo poezijos keliais ir amžinai aktualių meilės paieškų takais.

„Kelionė“ – tai ėjimas į save, persmelktas svaiginančios, kankinančios ir gydančios meilės. Tai kančios, džiaugsmo, susitaikymo su tikrove ir savimi istorija.
„Aš nežinau, galbūt mano kuriama herojė išgyvens meilės pilnatvę ir pajus vienybę su savo siela, jos esybe. O gal ir ne, – apie savo spektaklį kalba D. Kielaitė. – Meilė... Juk tai kasdienė mūsų duona, kasdienė malda, kasdienis „mūzų prisilytėjimas“.

Į emocijų sūkurį herojė neria kartu su muzika. Spektaklio metu aktorė gitara atlieka Federiko Šopeno, Franco Šuberto bei kitų klasikinių kompozitorių kūrinius, o patefonas skleidžia sielą virpinančias melodijas.
Garso režisierius – Jurgis Valančauskas.

Trumpai apie eilių autorę.

Judita Vaičiūnaitė (1937–2001) – žymi XX a. lietuvių poetė, išleido apie 20 poezijos rinkinių, rašė pjeses vaikams, kritinius straipsnius ir esė. Jos kūryboje ypatingą vietą užima Vilniaus miestas, kuriame autorė praleido didžiąją gyvenimo dalį. Autorė sugebėjo savo poezijoje atskleisti dvasingą, laisvą, gyvenimą mylintį žmogų, išryškėjusį per istorijos detales ir kasdienybės įspūdžius.


Vieta – Rašytojų klubas, K. Sirvydo g. 6, Vilnius
Laikas – lapkričio 27 d., antradienį, 17:30 val.

Labai lauksime!
Renginio organizatorius – Rašytojų klubas. 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2018-11-27 17:30
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?

Rašytojai

Judita  Vaičiūnaitė
1937 - 2001
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą