Rašyk
Eilės (73942)
Fantastika (2198)
Esė (1499)
Proza (10424)
Vaikams (2532)
Slam (49)
English (1128)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Mirė lietuvių tautosakos tyrinėtojas Kazys Grigas

2002-12-04
Mirė lietuvių tautosakos tyrinėtojas Kazys Grigas

Eidamas 79-uosius metus antradienį (12.03) po sunkios ligos mirė žymiausias lietuvių patarlių ir priežodžių tyrinėtojas, ilgametis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotojas, profesorius, habilituotas daktaras Kazys Grigas.

Kaip teigiama Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išplatintame nekrologe, K. Grigas yra gausių mokslo darbų iš lietuvių tautosakos bei folkloristikos istorijos autorius, jau garsinęs lietuvių kultūrą pasaulyje ir už juos pelnęs pripažinimą Europos folkloristikos tyrimų centruose. Lietuvoje jį vertino ne tik už mokslo darbus, bet taip pat už reikšmingas tautosakos, pirmiausia patarlių ir priežodžių, publikacijas.

Su K. Grigo vardu susiję "Patarlių ir priežodžių", S. Daukanto "Žemaičių tautosakos", "Liaudies kūrybos", "Lietuvos patarlių ir priežodžių" ir kitų nacionalinės kultūros paminklų leidimai.

Už šiuos nuopelnus 2000 metais K. Grigas gavo Mokslo premiją ir Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordiną.

Pasak pranešimo, velionis bus pašarvotas Šv. Jonų bažnyčioje trečiadienį 12 valandą, karstas bus išnešamas ketvirtadienį 14 valandą. Velionis bus laidojamas Antakalnio kapinėse. 

Įvykiai

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą