Rašyk
Eilės (77599)
Fantastika (2270)
Esė (1539)
Proza (10838)
Vaikams (2655)
Slam (66)
English (1202)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 5 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Metų knygos rinkimai | Susitikimas su poezijos kategorijoje nominuotais autoriais

2020-10-23
Metų knygos rinkimai | Susitikimas su poezijos kategorijoje nominuotais autoriais
Lapkričio 3 d., antradienį, 17.30 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje (2 a.) vyks susitikimas su poezijos kategorijoje nominuotų knygų autoriais: Tomu S. Butkumi, Enrika Striogaite ir Ieva Toleikyte. Renginį ves literatūros tyrinėtoja ir kritikė dr. Virginija Cibarauskė.

Šiemet geriausią poezijos knygą skaitytojai renka iš šio penketuko:

Ežero žemė: eilėraščių ir poemų romanas su fotografijomis, piešiniais ir žemėlapiais sudaužytoms sieloms ir prisikėlusiems balsams su kūnais Tomo S. Butkaus parašytas, nupieštas ir sukomponuotas centriniame visatos serveryje, išleistas MMXX m. e. metais „Vario burnų“ idėjų dirbtuvėse. – Klaipėda / Vilnius: Vario burnos, 2020. – 357 p.

Pasak literatūros kritikės Elžbietos Banytės, „Ežero žemė“ – autoriaus kūrybinį gyvenimą apibendrinantis veikalas, išsiskiriantis turiniu ir forma, „struktūruotas ir iliustruotas taip preciziškai, kad simetriją ir struktūras mėgstančiam skaitytojui per nugarą net bėgioja šiurpuliai“. Knygoje skaitytojas ras istorinės ir asmeninės fotografijos, manifestą apie poeto ir valstybės ryšį, eksperimentinės poezijos, ilgų prozą primenančių tekstų, net naudojimo instrukciją skaitytojui.

Ir: 123 eilėraščiai / Aidas Marčėnas. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019. – 164 p.

„Aido Marčėno nauja eilėraščių knyga – grakšti, įvairiais kalbos atspalviais žaidžianti poezija apie poeziją, apie poetinių ženklų ir įkvėpimo ieškojimą šiuolaikiniame gana proziškos kasdienybės kupiname gyvenime“, – rašo literatūrologas prof. Dainius Vaitiekūnas.
Knyga atveria poetinio pasaulio kūrimo veiksmą, įtraukdama skaitytoją į bičiulišką dialogą ar sąmokslą, skatindama iš naujo pajusti didelę poetinės kalbos galią, kuri visada ir visur šalia, niekur nedingo.

Žmonės: eilėraščiai / Enrika Striogaitė. – Kaunas: Naujasis lankas, 2019. – 79 p.

Tai trečia poetės, žurnalistės, dokumentinių filmų kūrėjos knyga, išėjusi po 14 metų pertraukos. Knygą pristatančios poetės, literatūrologės Linos Buividavičiūtės nuomone, naujoje E. Striogaitės knygoje juntama „autorės poetinė branda, nugludintas stilius, puiki kalbos pajauta, raiška, adekvati nagrinėjamoms temoms“. Kritikė pastebi, jog E. Striogaitės knygoje jautriai liudijami skirtingi žmonių likimai, o netikėtos asociacijos atskleidžia persipynusius gyvenimus, kurie kuria ir sustiprina knygos vientisumą.

Raudonas slidus rūmas: eilėraščiai / Ieva Toleikytė. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020. – 65 p.

„Raudonas slidus rūmas“ – pirma prozininkės Ievos Toleikytės poezijos knyga, artimi išpažintinės poezijos tradicijai. Pasak literatūrologės Linos Buividavičiūtės, I. Toleikytės poetinis debiutas išsiskiria originalia tematika ir raiška, itin plačiais ir savitai naudojamais kalbiniais registrais. Kritikė pastebi, jog ypatingas autorės poezijos bruožas – kitoniško, įdomaus ir įvairaus santykio su gamta steigimas: subtilus, niuansuotas pusiausvyros tarp gyvasties, vešėjimo, augimo ir irimo, nyksmo pajautimas.

Tarp: eilėraščiai / Rimas Užgiris; vertėjai Marius Burokas, Dominykas Norkūnas, Edgaras Platelis. – Kaunas: Kauko laiptai, 2019. – 90 p.

Poeto ir vertėjo Rimo Užgirio, kurį Tomas Venclova pavadino „gyvu paradoksu“, eilėraščių rinkinys atveria skaitytojui platų geopolitinių, istorinių, kultūrinių referencijų lauką. Pasak T. Venclovos, tai „sudėtinga, daugiasluoksnė, intertekstais prisodrinta poezija, kurioje, regis, taip gerai pažįstami kultūriniai ženklai prabyla savitai, naujai“. Iškalbingas ir knygos pavadinimas – jame glūdinti įtampa pasirodo ir kaip asmeninių patirčių realybė, kai nuolat migruojama iš vienos būsenos į kitą, ir kaip išorinė migracija, neišvengiant skirtingų vietų sandūrų.

Data
lapkričio 3 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Valstybingumo erdvė, II a.
Dalyvavimas
būtina registracija
Trukmė
1,5 val.
Kviečiame registruotis ir dalyvauti: http://tiny.lt/aufszrv

 
SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų, dalyvių skaičius ribojamas – į visus renginius būtina registracija, atvykus privaloma dėvėti apsaugines veido priemones, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Nacionalinė biblioteka pagal rekomendacijas valo, dezinfekuoja ir vėdina patalpas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į biblioteką neįleidžiami. Atsiprašome už nepatogumus.


 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2020-11-03 17:30
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą