Rašyk
Eilės (75005)
Fantastika (2211)
Esė (1514)
Proza (10623)
Vaikams (2523)
Slam (50)
English (1155)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 1 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Maironio lietuvių literatūros muziejaus naujiena

2009-12-28
Maironio lietuvių literatūros muziejaus naujiena

Maironio lietuvių literatūros muziejus išleido pirmąją kompaktinę plokštelę „Iš Maironio rinkinio“. Šio projekto, kurį finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, tikslas – nauja eksponatų pateikimo forma pristatyti šiuolaikinei visuomenei Maironio kūrybinį, archyvinį ir memorialinį palikimą, kuris sudaro pagrindinį muziejaus rinkinį.

Kompaktinėje plokštelėje – muziejininkų sukurtas filmas „Mūsų Maironis“. Tai pažintis su tarpukario Kaunu, Maironio namais ir sodu, memorialiniais kambariais, stebinančiais architektūra, interjeru. Atveriamas prelato ir poeto archyvas: galima pažvelgti į nuotraukas, išsaugojusias daug svarbių Jono Mačiulio gyvenimo akimirkų, kūrybos rankraščius, laiškus, pamokslų ir proginių kalbų tekstus, dokumentus, iškilių asmenų įteiktas vizitines korteles ir kvietimus į įvairius renginius.

Rodoma Maironio surinkta meno kolekcija, kurioje galima išskirti religinę, istorinę ir tautinę temas. Supažindinama, kokius leidinius poetas saugojo asmeninėje bibliotekoje: nemažai jų su įdomiomis autorių dedikacijomis, savininko inicialais ar parašais, pastabomis.

Pristatomos ir Maironio knygos, išleistos autoriui gyvam esant, išskirtinę vertę turintys pirmieji jų leidimai. Kompaktinėje plokštelėje skamba aktorių Jono Kavaliausko ir Laimono Noreikos skaitomi Maironio eilėraščiai.

CD „Iš Maironio rinkinio“ autorės Raminta Antanaitienė ir Aldona Ruseckaitė. Kūrybinė grupė: Virginija Pačėsaitė, Dainius Svobonas, Jūratė Zalubaitė, Inga Zamulskienė. Projekto vykdytojas „Terra media“.

Kompaktinę plokštelę galima įsigyti Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Kaunas, Rotušės a. 13).

 MMLM informacija
 

Rašytojai

 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą