Rašyk
Eilės (78168)
Fantastika (2308)
Esė (1557)
Proza (10915)
Vaikams (2716)
Slam (76)
English (1198)
Po polsku (371)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

J. Aisčio minėjimas Birštone

2004-07-27
Pasidžiaugęs Jono Aisčio 100-mečio jubiliejaus minėjimais Vilniuje, Kaune, gimtosiose Rumšiškėse, poeto sūnėnas, Birštono vicemeras Juozas Aleksandravičius su šeima juto pareigą savo dėdės, vieno iškiliausių lietuvių žodžio meistrų, kūrybą bei gyvenimą atskleisti ir kurorto žmonėms. Todėl Aleksandravičių iniciatyva Birštono viešojoje bibliotekoje buvo surengtas Jono Aisčio 100-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Poezijos ir muzikos vakare dalyvavo būrys svečių iš Rumšiškių. Dainavo vyrų ansamblis. Rumšiškių etnografinio ansamblio vadovė Asta Veverskytė įtikino, kad J. Aisčio poezija prašyte prašosi dainuojama. Antai eilėraštis "Peizažas" seniai virtęs liaudies daina – užrašyti net šeši jo atlikimo variantai. Rumšiškių J. Aisčio muziejaus darbuotoja Gražina Meilutienė į minėjimą Birštone atvežė poeto portretą, o Maironio literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė sudomino J. Aisčio laiškais. Poeto eilėračius skaitė Rimantas Jacunskas, susirinkusieji turėjo progą pamatyti, išgirsti ir patį Joną Aistį – parodyta ištrauka iš televizijos laidos. Vakarą vedė Birštono vidurinės mokykos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Regina Aleksandravičienė.

Minėjimo pabaigoje J. Aleksandravičius išsitarė, kad sovietmečiu tekdavo išgirsti ir nelabai malonių replikų dėl giminystės su išeiviu poetu, dabar tuo galima didžiuotis. O pats dainingosios lyrikos kūrėjas Jonas Aleksandravičius-Aistis, manau, pasidžiaugtų savo artimais žmonėmis, jo kūrybą skleidžiančiais rūpestingai, su meile ir išmanymu.


Genovaitė Mačiūtė
 

Rašytojai

Jonas  Aistis
1904 - 1973
 

Knygos

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą