Rašyk
Eilės (77638)
Fantastika (2271)
Esė (1539)
Proza (10841)
Vaikams (2659)
Slam (66)
English (1202)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 18 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
Pagalba


1.
Apie svetainę
1.1.
Svetainės tikslai

Rašyk.lt yra literatūrinė svetainė. Ji skirta visiems, turintiems savos kūrybos ir norintiems ją parodyti kitiems, mėgstantiems skaityti bei vertinti, dievinantiems knygų skaitymą bei turintiems ką pasakyti apie perskaitytą kūrinį, besidomintiems literatūriniu Lietuvos ir pasaulio gyvenimu.

1.2.
Istorija
Visą informaciją rasite čia.
1.3.
Administracija

Administratorių kontaktus ir svetainės istoriją rasite čia.

Administratoriai neatsako už vartotojų daromus teisės aktų pažeidimus. Administratoriai tik padeda moderuoti, prižiūrėti svetainę. Jie dirba savanoriškais ir geranoriškais pagrindais, laisvalaikiu, negaudami atlyginimo.

Nėra nustatytas administratorių darbo laikas.

Administratoriai gali turėti skirtingas teises ir roles.

1.4.
Bendravimo tinklapyje normos
1.4.1.

Visiems vartotojams galioja bendravimo etikos taisyklės (tolerancija, pagarba kitiems vartotojams, draugiškumas);

1.4.2.

Už nepagarbų elgesį su kitais vartotojais, įžeidinėjimus, persekiojimą, bereikšmių žinučių siuntinėjimą ir kitų taisyklių nepaisymą administracija gali imtis sankcijų – vartotojas gali būti blokuojamas;

1.4.3.

Administracija neprisiima atsakomybės už vartotojų sukurtą turinį ir vartotojų tarpusavio konfliktus, tačiau pasilieka teisę šalinti Lietuvos įstatymams prieštaraujantį vartotojų sukurtą turinį. Atsakomybė už įstatymų pažeidimus tenka pačiam vartotojui.

1.5.
D.U.K.

Atsakymus į dažniausiai vartotojams kylančius klausimus rasite diskusijose. Taip pat visuomet galite kreiptis į vartotoją webmaster arba parašyti el. paštu info@rasyk.lt

2.
Registracija
2.1.
Registracijos formos užpildymas

Registruojantis būtina užpildyti visus reikalaujamus laukus. Tik nuo Jūsų priklauso, ar duomenys bus vieši, ar privatūs. Jei nepažymėsite atitinkamų laukelių varnelėmis, šiuos duomenis matys tik Jūs ir tinklapio webmasteris. Vardas ir pavardė reikalingi tik tam, kad praradus prieigą, nebegalit prisijungti prie svetainės, pvz., nes pasikeitė el. pašto adresas, administratoriams būtų lengviau Jus identifikuoti ir padėti Jums prisijungti.

„Prisijungimo vardas“ – reikalingas prisijungimui prie svetainės. Jį mato ir žino tik pats vartotojas ir webmasteris. Jis skirtas identifikuoti asmenį, prisijungiant jam prie sistemos ir yra nekintamas. 

Svetainėje visi tikrai mato Jūsų nurodytą „Slapyvardį“. Sugalvokite jį ir įrašykite ties „Slapyvardis“. Jį galėsite keisti.

Užpildžius visus laukelius, Jūsų nurodytu el. pašto adresu bus išsiųstas laiškas, kuriame rasite prisijungimo slaptažodį. Slaptažodį galite patys keisti. Niekas be Jūsų slaptažodžio nežino. Slaptažodis nėra žinomas ir administratoriams. 

Kad Jus būtų lengviau atpažinti, prisijungę pasikeiskite piktogramą („Mano duomenys“ -> „Kiti duomenys“). Piktogramoje negali būti kito vartotojo naudojamas paveikslėlis (arba panašus, sukurtas specialiai vardan provokacijos). Prašome nenaudoti ir kitų žmonių nuotraukų, negavę jų raštiško sutikimo. Administracija turi teisę paprašyti pasikeisti arba pati pakeisti piktogramą, jeigu ji bus netinkama.
Kitus duomenis apie save įveskite tik jeigu norite, bet neskelbkite apie save privačios informacijos. Šiuos duomenis redaguoti galite savarankiškai, prisijungę prie svetainės. 

Registruodamasis vartotojas sutinka, kad laikysis svetainės taisyklių, kad seks jų pasikeitimus.

2.2.
Slaptažodžio priminimas

Jei pamiršote savo prisijungimo slaptažodį ar visus prisijungimo duomenis, neskubėkite registruotis dar kartą. Po prisijungimo forma yra užrašas: „Pamiršote slaptažodį?“. Ant jo paspaudus, Jums pakaks įvesti tik el. pašto adresą arba prisijungimo vardą ir svetainėje nurodytu el. pašto adresu Jūs gausite prisijungimo duomenis. Toliau įdėmiai perskaitykite visas instrukcijas gautame laiške, nes tik jas įvykdę iki galo galėsite prisijungti.
Jeigu nepavyksta prisijungti, prašome kreiptis į vartotoją webmaster arba parašyti el. paštu info@rasyk.lt

2.3.
Vartotojų blokavimas ir šalinimas

Visą informaciją rasite čia.

2.4.
Privatumas ir saugumas

Neperduokite savo prisijungimo duomenų kitiems. Neatskleiskite savo slaptažodžių niekam. Saugokite privačią savo ir kitų asmenų informaciją. Tai Jūsų asmeninė atsakomybė!

Įgyvendinant Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimus (reglamentas įsigaliojo 2018-05-25), padarėme nebematomais tuos duomenis, kurie susiję su privačia informacija: nebesimato Jūsų gimimo datos (nebesveikinsime Jūsų el. paštu), nebesimato nei vieno iš Jūsų vardo, pavardės, el. pašto adreso, lyties.

Kiekvienas galite iš naujo pažymėti (ties „Mano duomenys“), ką norite rodyti kitiems apie save ir tai savarankiškai valdyti patys.
Jeigu norite, kad Jus rastų ne tik pagal slapyvardį, bet norite būti atpažintas, kaip autorius, ir pagal savo vardą bei pavardę, galite pažymėti varnelėmis, kad ta informacija būtų rodoma visiems.

Informuojame, kad visiems buvo nuimtos ir žymės dėl pranešimų el. paštu apie svetainės naujienas, Jums parašytus komentarus ir žinutes.
Jeigu norite gauti el. paštu pranešimus kaip anksčiau, šias žymes turite sudėti savarankiškai patys.

Duoti sutikimą (pažymėti) ir atšaukti sutikimą (nuimti žymes) galite savarankiškai, prisijungę prie svetainės.

3.
Knygos
3.1.
Recenzijų rašymas
Recenzija – tai svetainės autoriaus atsiliepimas apie perskaitytą knygą. Pagrindinis dėmesys rašant recenziją turi būti kreipiamas į knygos analizę, jos ypatumų nagrinėjimą. Rašant recenziją negalima nuosekliai perpasakoti knygos turinio, perrašyti leidyklos anotacijų arba kitose interneto svetainėse patalpintų recenzijų turinio. Kuo nors remiantis privaloma nurodyti, kad cituojama (išskiriant tekstą kabutėmis, kursyvu arba nurodant šaltinį, kuriuo remiamasi). Recenzijos apimtis nėra griežtai apibrėžta, tačiau tai neturi būti keli sakiniai, be to, cituojamas tekstas apimtimi neturi viršyti savarankiškai parašyto teksto. Recenzija turi būti parašyta be rašybos ir skyrybos klaidų, po visų skyrybos ženklų turi būti daromas tarpas. Recenzijos tekstas turi būti sklandus ir rišlus, be stiliaus klaidų.
3.2.
Pagrindiniai duomenys apie knygą
Siunčiant recenziją, reikia kuo išsamiau užpildyti anketą apie knygą, būtina atsiųsti trumpą knygos apibūdinimą (vienu trumpu sakiniu arba fraze) ir knygos įvertinimą (kaip recenzijos autorius vertina knygą skalėje nuo 1 iki 5 balų), taip pat, esant galimybei, nuskenuotą knygos viršelį (įdėtą į Word‘o dokumentą .jpg ar .gif formate).
3.3.
Siuntimas

Recenzijas galima atsiųsti iš svetainėje skyriaus „Knygos“ formos. Recenzijas gali atsiųsti tik svetainėje prisiregistravę vartotojai. Recenzija siunčiama Word formatu, prisegant .doc, .rtf arba .txt failą. Per svetainę išsiuntęs recenziją autorius gauna patvirtinimą, kad jo recenzija gauta ir kad tolesnė informacija apie recenzijos įdėjimą bus atsiųsta recenzijos autoriaus el. pašto adresu, kuris buvo nurodytas registruojantis.

3.4.
Recenzijos paskelbimas

Gauta recenzija patikrinama, ar atitinka recenzijoms keliamus reikalavimus. Jei recenzija visus reikalavimus atitinka ir netrūksta duomenų apie knygą, recenzija įdedama ir svetainėje pasirodo per savaitę. Apie tai recenzijos autorius informuojamas el. pašto adresu, kuris buvo nurodytas registruojantis svetainėje. Kitais atvejais recenzijos autorius informuojamas apie trūkumus ir jo prašoma recenziją pataisyti.

3.5.
Recenzijų trynimas
Svetainėje publikuotos recenzijos netrinamos.
4.
Kūriniai
4.1.
Kokybės ir techniniai reikalavimai

Rašyk.lt svetainė siekia skelbti, kaupti ir saugoti nebanalius, savitus ir įdomius literatūrinius įvairių žanrų kūrinius. Skelbiamuose tekstuose privalomos lietuviškos raidės (išskyrus rusų ar anglų kalba parašytuose kūriniuose. Rusų kalbos tekstuose turi būti rusiškos raidės.). Būtina laikytis lietuvių kalbos gramatikos taisyklių.
Kokie reikalavimai keliami kūriniui yra trumpai apibrėžta ir ties kiekvienu iš skyrių. Pavyzdžiui, „Šiukšlių Dėžė“ skirta bet kokiems epikos, lyrikos ar dramos tekstams, kurie dėl tam tikrų ypatybių (eksperimentinė, neįprasta konstrukcija, jungiami skirtingų žanrų elementai, asmeniniai autoriaus motyvai ir k.t.), autoriaus manymu, nelabai tinkami skelbti kitose svetainės temose (rubrikose).

4.2.
Kūrinių publikavimas

Kiekvienas vartotojas per vieną parą gali paskelbti svetainėje vieną savo kūrinį.
(Kitų autorių kūrinių išvertimas į kitą kalbą šioje svetainėje nelaikomas autoriaus kūriniu – vertimų publikavimas yra draudžiamas, išskyrus tuos atvejus, kada autorius verčia folkloro kūrinį arba savo paties sukurtą kūrinį.)
Svetainėje nerekomenduojame skelbti savo kūrinių kalbomis, kurios nebus suprantamos daugumos skaitytojų. Laukiami lietuviški, rusiški, angliški, lenkiški tekstai.
Kūriniai, surinkę keturis kritikų/administratorių vartotojų vienetus, pašalinami iš dienos kūrinių ir temos kūrinių sąrašų ir yra publikuojami tiktai autoriaus namuose.
Atsižvelgdami į tekstą, publikuodami nepamirškite uždėti varnelės ties: Tekste yra keiksmažodžių ir pan. vaikams netinkamų dalykų, jeigu taip ir yra.
Pavadinimuose nerašykite keiksmažodžių, necenzūrinių, vulgarių žodžių.

Atkreipkite dėmesį ir į šias taisykles.

4.3.
Kūrinių koregavimas

Norint koreguoti kūrinį (pataisyti pastebėtą klaidą, pakeisti žodį, eilutę ar pan.) reikia kreiptis į už korekciją atsakingus administratorius.
Jeigu pataisyų labai daug, galite atsiųsti naują redakciją el. paštu ir ji bus perkopijuota.

4.4.
Komentarai

Visi vartotojai turi teisę komentuoti svetainėje skelbiamus darbus. Komentarai turi būti prasmingi ir apie kūrinį, o ne jo autorių ar kitus komentavusius. Komentarams, kaip ir kūriniams, galioja etikos normos. Komentaruose neleistini iš raidžių ir simbolių sudėlioti paveikslai (ASCII menas). Neatitinkantys taisyklių ir/arba įžeidžiantys autorius komentarai svetainės administratorių sprendimu gali būti trinami.

4.5.
Vertinimas

Teisė vertinti kūrinius penkiabalėje sistemoje suteikiama vartotojui, parašiusiam tris kūrinius, kurių įvertinimo vidurkis, balsavus ne mažiau kaip keturiems kritikams/administratoriams, yra didesnis arba lygus 3 balams arba tris recenzijas, kurios (atitinkamai) turi būti įvertintos ne mažiau kaip 3,4 balo. Skaičiuojami visų vartotojų balsai. Vartotojai, galintys balsuoti nėra išskiriami.

Kritiko ir administratoriaus balsas yra „dvigubas".

Papildomai galima užsisakyti „Mokamas“ paslaugas:

Nematomi balsai
Nenorite, kad visi galėtų matyti tai, kaip Jūs balsuojate? Ši paslauga skirta Jums. Mokamas yra tik šios paslaugos įjungimas. Ji galioja neribotą laiką. Kaina: 200 taškų.

Balsavimo ataskaita po kūriniu:
Ties kiekvienu kūriniu galima pažiūrėti kas ir kaip balsavo. Balsavimo ataskaita yra užrakinta, bet ją galima atrakinti 24 valandoms už 200 taškų. Kai atrakinsite, galima matyti kas ir kaip balsuoja (balsavo) už pasirinktą įrašą. Šią informaciją matys visi paspaudę „Kas ir kaip“ po konkrečiu kūriniu. Matysis balas, bet nebus rodoma, kas balsavo, jeigu balsavęs žmogus yra įsijungęs Nematomi balsai paslaugą.

4.6.
Geriausi savaitės kūriniai

Kiekvienos savaitės ketvirtadienį (apie vidurnaktį) automatiniu būdu (pagal vartotojų balsų vidurkį) išrenkami 7 praėjusios savaitės (pirmadienio-sekmadienio) geriausiai įvertinti kūriniai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kritikų ir administratorių vertinimas yra dvigubinamas. Po to kai šis sąrašas paskelbiamas svetainėje, besikeičiantys balsai nebeperskaičiuojami ir sąrašas lieka tokiu pačiu iki kito ketvirtadienio.

4.7.
Kūrinių trynimas (paslėpimas)

Kūrinys ištrinamas (svetainės administratoriaus sprendimu), jei tai:
- Antrą kartą įdėtas darbas (išskyrus šiuos atvejus);
- Skelbimas, reklama, atsišaukimas, provokacija ir pan.;
- Transkribuoti tekstai (pvz. rusiškas tekstas lotyniškais rašmenimis arba lietuviškas tekstas kirilica ir pan.);
- Plagiatas (plagijavimui pasikartojus, autorius blokuojamas);
- Kitur publikuoti (~jami) kūriniai, jei administracija nėra tikra dėl jų autoriaus ir rasyk.lt vartotojo tapatumo;
- Darbai, parašyti vien didžiosiomis raidėmis;
- Necenzūriniai, įžeidūs ir kitų etikos normų neatitinkantys kūriniai;
- Tekstai lietuvių kalba, be lietuviškų raidžių;
- Menkaverčiai, itin žemos kokybės tekstai, kai autorius neatsižvelgia į pastabas ir neįdeda jokių papildomų pastangų, kad kokybė augtų. Akivaizdi grafomanija. Tekstai, kuriuos kaip itin prastus įvertina absoliuti dauguma skaitytojų. Jų visuma. Autoriui duodama pakankamai daug laiko prieš imantis jo kūrybos trynimo.
- Išversti kūriniai, išskyrus tuos atvejus, kai kūrinys ir vertimas yra to paties autoriaus.
Vartotojas gali pats išsitrinti norimą kūrinį (vienam kūriniui ištrinti reikia 400 taškų).
Nei vartotojas, nei administratorius negali ištrinti kūrinio, jeigu šis buvo pateiktas literatūriniam mūšiui (žr. 12 punktą)


Kai taškų papildymas neveikia, vartotojas gali ištrinti kūrinį susisiekęs el. paštu info@rasyk.lt arba kreipdamasis į svetainės administratorius. Šiuo metu taškai pildomi taip >>

Blokuotas vartotojas gali susisiekti el. paštu info@rasyk.lt (rašydamas iš adreso, kuriuo registravosi) ir paprašyti, kad jo kūrinys ar visi kūriniai būtų ištrinti.

Negalintis pasiekti prieigos vartotojas pirma turės įrodyti, kad nurodyta prieiga priklauso jam.
Antrą kartą publikuoti ištrintą kūrinį galima tik su tam tikromis išimtimis.

Pastaba: sąvoka trynimas šiose taisyklėse reiškia paslėpimą, išėmimą iš viešos erdvės; veiksmas, kai informacija tampa nepasiekiama autoriui ir lankytojams, skaitytojams.

4.8.
Autorinės teisės
Visą informaciją rasite čia.
5.
Vartotojai
5.1.
Registracija, taškai, paslaugos, pagalba

Registracija – skaitykite čia.
Taškai – čia.
Paslaugos už taškus – čia.
Pagalba – info@rasyk.lt

5.2.
Slapyvardis

„Slapyvardis“ (anksčiau vadinome „Autoriaus vardas“) – tai Jūsų susigalvotas slapyvardis, kuriuo Jus svetainėje toliau visi vadins ir pagal jį pažins. Slapyvardžiu gali būti ir Jūsų tikrasis vardas. Svetainėje visi slapyvardžiai yra skirtingi. Slapyvardžiu negali būti kitas žymus, visuomenėje ar svetainėje žinomas žmogus. Slapyvardžiu negali būti necenzūriniai žodžiai. Kviečiame rinktis vardą taip, kad nesuklaidintumėte skaitytojų ir nepažeistumėte autoriaus teisių ar kitų svetainės taisyklių susijusių su etika.
Administracija turi teisę paprašyti pasikeisti arba įspėjusi savarankiškai pakeisti slapyvardį, jeigu slapyvardis neatitinka šių taisyklių ir po tokio pataisymo tikisi, kad Jūs pakeisite jį į tinkamą. Slapyvardį galima savarankiškai pasikeisti bet kada.

5.3.
Duomenų keitimas

Savo duomenis galima keisti tik prisijungus. Jums reikia pasirinkti meniu „Mano duomenys“. Visi Jūsų duomenys yra suskirstyti grupėmis (kairėje). Pasirinkę grupę su Jūsų norimais keisti duomenimis, pakeiskite juos ir spauskite „Išsaugoti“. Visi duomenys bus pakeisti iškart, išskyrus el. pašto adresą. Keičiant el. pašto adresą, naujuoju adresu bus atsiųstas laiškas su prašymu patvirtinti duomenų keitimą. Įdėmiai perskaitykite instrukcijas, nes tik jas visas įvykdžius, el. pašto adresas bus pakeistas.

5.4.
Vartotojų reitingai

Visą informaciją rasite čia.

5.5.
Kūrinių archyvas

Visi autoriaus kūriniai, jei jie neištrinti, yra rodomi autoriaus svetainėje.
Išskyrus, literatūriniuose mūšiuose skelbtus kūrinius.

5.6.
Dienoraštis

Kiekvienas vartotojas gali rašyti savo dienoraštį. Griežtai draudžiama rašyti keiksmažodžius ir dalykus, kurie žeistų kitus vartotojus. Necenzūriniai, reklaminiai, įžeidžiantys, (ASCII meno) dienoraščiai svetainės administratorių sprendimu gali būti trinami. Įvairūs politikavimai, apkalbos, šmeižtai, dezinformacija ir melagienos dienoraščiuose nepageidaujami. Jie taip pat trinami administratorių. 
Dienoraščio įrašų savarankiškai negalėsite redaguoti, todėl prieš rašydami, gerai apgalvokite. Jeigu būtinai prireikia pataisyti dienoraščio įrašą (ar jį dėl rimtų priežasčių ištrinti), prašome kreiptis į webmaster. 

5.7.
Žinutės

Vartotojai tarp savęs gali bendrauti žinutėmis. Jos skirtos bendrauti su skaitytojais, autoriais, kritikais, administratoriais, o ne šiukšlinti. Žinutės gali būti atviros ir privačios (matomos tik žinutės gavėjui (ir svetainės vyr. administratoriui)). Žinutes gali rašyti visi prisijungę vartotojai. Patys vartotojai žinučių trinti negali. Automatiškai trinamos senesnės nei pusės metų žinutės.
Visoms žinutėms galioja etikos normos, taip pat ir privačioms. Gavus žinutės gavėjo prašymą, privati žinutė gali būti peržiūrėta svetainės vyr. administratoriaus ir už jos turinį pritaikytos nuobaudos. Žinutėse neleistini iš raidžių ir simbolių sudėlioti paveikslai (ASCII menas).

5.8.
Vartotojų blokavimas

Vartotojai blokuojami laikinai (nuo kelių dienų iki kelių mėnesių) arba visam laikui. Tai sprendžia administratoriai.
Vartotojai gali būti blokuojami už:
- Rasinį, tautinį, religinį, psichologinį kitų vartotojų persekiojimą, tautinės nesantaikos kurstymą;
- Kitų vartotojų įžeidinėjimą;
- Destruktyvią veiklą svetainės atžvilgiu;
- Keiksmažodžių ir necenzūrinių žodžių vartojimą;
- Plagijavimą, autorinių teisių pažeidimus;
- Reklamą kūriniuose, komentaruose, žinutėse, nepageidaujamų masinių žinučių (spam) siuntinėjimą;
- Kitų vartotojų skatinimą pažeisti taisykles (neobjektyviai balsuoti ir pan.);
- Kitų rasyk.lt taisyklių nesilaikymą ir administracijos įspėjimų nepaisymą.

Blokuojami visi vartotojo klonai. Blokuotas vartotojas bausmės metu negali registruotis iš naujo, nes bausmės terminas bus pratęstas. Nubausto vartotojo naujos prieigos, sukurtos nesibaigus bausmės laikui, blokuojamos be įspėjimų. Jeigu bausmės metu vartotojas vėl ir vėl kuria naujas prieigas, bausmės laikas pratęsiamas iki begalybės – toks žmogus tiesiog nebepageidaujamas svetainėje. Vartotojo savarankiškas išsitrynimas neatleidžia vartotojo nuo bausmės.
Administratorių sprendimas blokuoti pažeidusį taisykles vartotoją yra neginčijamas.
Blokuotas vartotojas turi teisę susiekti el. paštu info@rasyk.lt ir paprašyti pašalinti jo prieigą, kūrinius, dienoraščius, žinutes, komentarus ir t.t. Trinama tik tokiu atveju, kai aišku, kad tai tas pats vartotojas (rašyti reiktų iš el. pašto, kurį nurodė registracijos metu).

5.9.
Vartotojų šalinimas

Kiekvieno vartotojo aktyvumas patikrinamas kartą per metus ir automatiškai šalinami tie, kurie tikrinimo metu buvo neprisijungę ilgiau nei tris mėnesius ir neturėjo kūrinių ar recenzijų. Vartotojai gali išsitrinti ir savarankiškai: „Mano duomenys“ -> „Trynimas“.
Kartu su vartotoju ištrinami ir visi kūriniai. Ištrintus kūrinius galima skelbti svetainėje dar kartą tik išimtinais atvejais
Administracija turi teisę iš karto (be įspėjimo) šalinti vartotojus, kurie yra blokuotojo vartotojo klonai, kuriami sistemai apeiti.
Vartotojas gali kreiptis į administraciją el. paštu info@rasyk.lt ir paprašyti atstatyti ištrintą prieigą (be paties sukurto turinio).

5.10.
Klonai

Svetainėje klonai (to paties autoriaus vienas ar daugiau prieigų/prisijungimo vardų) toleruojami tol, kol nepažeidžia svetainės taisyklių. Nusižengus taisyklėms, nuobauda taikoma visiems vartotojo klonams. Balsavęs už savo klono kūrinius, vartotojas gali netekti balsavimo teisės. 
Vartotojas turintis kelias prieigas balsavimo teise turėtų naudotis tik prisijungdamas viena iš jų. Draudžiama balsuoti už tą patį kūrinį keliais skirtingais to paties autoriaus vardais. Pažeidęs šią taisyklę vartotojas gali netekti balsavimo teisės.

5.11.
Atsakomybė

Svetainė, ją kuruojanti organizacija ir administratoriai neprisiima atsakomybės už vartotojų sukurtą turinį, tačiau pasilieka teisę šalinti Lietuvos įstatymams prieštaraujantį vartotojų sukurtą turinį. Atsakomybė prieš įstatymus tenka pačiam vartotojui.
Vartotojams skirtos taisyklės išdėstytos puslapyje Pagalba. Laikoma, kad vartotojas pats turi susipažinti su taisyklėmis ir registruodamasis patvirtina, kad jos priimtinos.
Administracija pasilieka teisę taisykles redaguoti apie tai vartotojų neįspėdama. Jeigu vartotojui taisyklės nepriimtinos, jis gali pašalinti savo prieigą kartu su savo kūriniais iš svetainės savarankiškai ir nebesijungti.
Taisyklių ir įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

6.
Įvykiai
6.1.
Temos

Skyrelyje „Įvykiai“ skelbiama įvairi kultūrinė informacija: straipsniai apie literatūrinį gyvenimą, pranešimai apie renginius ir įvykius, nuomonės ir pan. 

6.2.
Įvykių pildymas

Įvykius papildyti gali kiekvienas svetainės vartotojas. Tam tereikia spustelėti mygtuką „Papildyti“ ir užpildyti formą. Svetainės vartotojai gali skelbti informaciją apie renginius, savo nuomones ir straipsnius. Kitų autorių straipsnius skelbti draudžiama.

6.3.
Skelbimai apie renginius

Skelbimai apie renginius publikuojami pildant tą pačią formą, kaip ir publikuojant įvykius, tačiau specialiai renginiams yra skirta papildoma forma, atsirandanti pažymėjus varnelę prie „Renginiai“. Norint paskelbti renginį, reikia užpildyti informaciją apie renginio vietą, tikslų pradžios laiką ir, jeigu renginys trunka ilgiau, nei dieną - renginio pabaigą.
Administracija pasilieka teisę redaguoti arba ištrinti skelbimus.

7.
Rašytojų aprašymai
7.1.
Informacijos apie rašytojus rinkimas
7.1.1.
Pagrindiniai duomenys
rašytojo aprašymui: vardas ir pavardė originalo kalba (išskyrus nelotyniškos abėcėlės šalių autorius. Pastarųjų vardai ir pavardės turi būti transkribuotos į lietuvių kalbą), gimimo ir mirties (jei rašytojas jau miręs) tikslios datos (metai-mėnuo-diena).
7.1.2.
Gyvenimo ir kūrybos aprašymas
turi būti sklandus, gramatiškai ir stilistiškai tvarkingas. Tiesiogiai kopijuoti iš kitų šaltinių draudžiama. Informacija turi būti surinkta ir sutvarkyta paties vartotojo.
7.1.3.
Kūrinių bibliografija

(būtinai – lietuvių rašytojų bei užsienio autorių vertimų į lietuvių kalbą). Kūrinių aprašai sudaromi pagal bibliografijos taisykles (pavadinimas / vertėjas ir kt. atsakomybės duomenys, leidimo vieta, leidėjas, leidimo metai, puslapių skaičius) ir išdėstomi žanrine-chronologine tvarka.

7.1.4.
Nuotraukos
jei prie aprašymo prisegamos nuotraukos, jos turi būti geros kokybės.
7.2.
Informacijos apie rašytojus siuntimas ir paskelbimas

Rašytojo aprašymas ir jo priedai siunčiami iš svetainės formos. Jei aprašymas atitinka visus reikalavimus, jis paskelbiamas per savaitę. Kitais atvejais vartotojas informuojamas apie klaidas ar trūkumus.

7.3.
Rašytojo informacijos trynimas

Rašytojo(-s) biografija gali būti redaguojama ar ištrinama paties(pačios) rašytojo(-s) prašymu.
Susisiekti dėl to prašome el. paštu info@rasyk.lt

9.
Diskusijos
9.1.
Taisyklės

Taisykles rasite pačiose diskusijose >>.

10.
Autorinės teisės

Sutikdamas skelbti kūrinį rasyk.lt tinklapyje, autorius:
- neatlygintinai perduoda teisę viešai rodyti kūrinį svetainėje;
- sutinka, kad publikuojamo kūrinio taisymo teisė būtų realizuojama per svetainės administraciją;
- sutinka, kad kūrinio trynimas apsunkintas, priklauso nuo turimų taškų ir t.t. (žr. 4.7 Kūrinių trynimas);
- pasilieka teisę skelbti savo kūrinius kada nori ir kur nori, apie tai neįspėdamas rasyk.lt administracijos.

Rekomenduojama papildomai perskaityti čia >>

11.
PaRaštės

PaRaštės – tai vieši renginiai literatūros mėgėjams. Jų metu skaitoma ir dainuojama poezija, klausomasi prozos kūrinių. Apie renginių vietą, eigą, laiką ir trukmę skelbiama tinklapio naujienose bei svetainėje parastes.kitoks.lt.

12.
Literatūriniai mūšiai

Literatūriniai mūšiai („batlai“) – tai virtualios literatūrinės kovos. Jų metu per fiksuotą laiką reikia įvykdyti tam tikras užduotis. Apie „batlus“ skelbiama tinklapio naujienose.
Mūšių kūriniai netrinami, todėl prieš dalyvaudami, tvirtai apsispręskite.

13.
Pasiūlymai

Rašyk.lt tinklapis atviras naujovėms. Pasiūlymus, patarimus, pageidavimus galite išdėstyti diskusijose arba siųskite el. paštu info@rasyk.lt. Visi jie bus aptarti, ir, jei pasirodys tinkami, įgyvendinti.

14.
Taisyklių pasikeitimai

14.1 Taisyklės gali būti keičiamos atsižvelgiant į Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktus ir teismų praktiką. Apie tai atskirai vartotojai nėra informuojami el. paštu. Pranešimai atkreipiantys dėmesį į taisykles gali atsirasti webmaster aplinkoje, diskusijose arba Naujienose.