Rašyk
Eilės (78158)
Fantastika (2307)
Esė (1554)
Proza (10911)
Vaikams (2714)
Slam (73)
English (1198)
Po polsku (370)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
Pagalba


1.
Apie svetainę
1.1.
Svetainės tikslai

 

Rašyk.lt yra literatūrinė svetainė. Ji skirta visiems, turintiems savos kūrybos ir norintiems ją parodyti kitiems, mėgstantiems skaityti bei vertinti, dievinantiems knygų skaitymą bei turintiems ką pasakyti apie perskaitytą kūrinį, besidomintiems literatūriniu Lietuvos ir pasaulio gyvenimu. 

 

1.2.
Istorija

 

Visą informaciją rasite čia >>

 

1.3.
Administracija

 

Administratorių kontaktus ir svetainės istoriją rasite čia. Pagrindinis el. pašto adresas yra info@rasyk.lt

Administratoriai neatsako už vartotojų daromus teisės aktų pažeidimus. Administratoriai tik padeda moderuoti, prižiūrėti svetainę. Jie dirba savanoriškais ir geranoriškais pagrindais, laisvalaikiu, negaudami atlyginimo.

Nėra nustatytas administratorių darbo laikas.

Administratoriai gali turėti skirtingas teises ir roles.

 

Administratoriai gali pateikti duomenis (vartotojo IP adresas, el. paštas, įrašų datos, laikas, įrašo tekstas, dėl kurio kreipiamasi ir pan.) apie prisiregistravusius svetainėje to teisiškai pagrįstai prašant teisėsaugos pareigūnams. 

 

1.4.
Bendravimo tinklapyje normos
1.4.1.

Visiems vartotojams galioja bendravimo etikos taisyklės (tolerancija, pagarba kitiems vartotojams, draugiškumas);

1.4.2.

Už nepagarbų elgesį su kitais vartotojais, įžeidinėjimus, persekiojimą, bereikšmių žinučių siuntinėjimą ir kitų taisyklių nepaisymą administracija gali imtis sankcijų – vartotojas gali būti blokuojamas;

1.4.3.

Administracija neprisiima atsakomybės už vartotojų sukurtą turinį ir vartotojų tarpusavio konfliktus, tačiau pasilieka teisę šalinti Lietuvos įstatymams prieštaraujantį vartotojų sukurtą turinį. Atsakomybė už įstatymų pažeidimus tenka pačiam vartotojui. Administracija bendradarbiauja su teisėsaugos pareigūnais, jeigu šie teisės aktų nustatyta tvarka kreipiasi, ir perduoda jiems turimą informaciją apie vartotoją.

1.5.
D.U.K.

 

Atsakymus į dažniausiai vartotojams kylančius klausimus rasite diskusijose. Taip pat visuomet galite kreiptis į vartotoją webmaster arba parašyti el. paštu info@rasyk.lt

 

2.
Registracija
2.1.
Registracijos formos užpildymas

 

Registruojantis būtina užpildyti visus reikalaujamus laukus. Tik nuo Jūsų priklauso, ar duomenys bus vieši, ar privatūs. Jei nepažymėsite atitinkamų laukelių varnelėmis, šiuos duomenis matys tik Jūs ir tinklapio webmasteris. Vardas ir pavardė reikalingi tik tam, kad praradus prieigą, nebegalit prisijungti prie svetainės, pvz., nes pasikeitė el. pašto adresas, administratoriams būtų lengviau Jus identifikuoti ir padėti Jums prisijungti.

„Prisijungimo vardas“ – reikalingas prisijungimui prie svetainės. Jį mato ir žino tik pats vartotojas ir vyr. administratorius (šiuo metu klimbingupthewalls). Jis skirtas identifikuoti asmenį, prisijungiant jam prie sistemos ir yra nekintamas. 

Svetainėje visi tikrai mato Jūsų nurodytą „Slapyvardį“. Sugalvokite jį ir įrašykite ties „Slapyvardis“. Jį galėsite keisti.

Užpildžius visus laukelius, Jūsų nurodytu el. pašto adresu bus išsiųstas laiškas, kuriame rasite prisijungimo slaptažodį. Slaptažodį galite patys keisti. Niekas be Jūsų slaptažodžio nežino. Slaptažodis nėra žinomas ir administratoriams. 

Kad Jus būtų lengviau atpažinti, prisijungę pasikeiskite piktogramą („Mano duomenys“ -> „Kiti duomenys“). Piktogramoje negali būti kito vartotojo naudojamas paveikslėlis (arba panašus, sukurtas specialiai vardan provokacijos). Prašome nenaudoti ir kitų žmonių nuotraukų, negavę jų raštiško sutikimo. Administracija turi teisę paprašyti pasikeisti arba pati pakeisti piktogramą, jeigu ji bus netinkama, bet atsakomybė yra paties vartotojo.


Kitus duomenis apie save įveskite tik jeigu norite, bet neskelbkite apie save privačios informacijos. Šiuos duomenis redaguoti galite savarankiškai, prisijungę prie svetainės. 

 

Papildomai administratorius mato Jūsų IP adresas, kuris perduodamas teisėsaugos pareigūnams, jeigu to šie teisiškai pagrįstai to prašo raštu.

Registruodamasis vartotojas sutinka, kad laikysis svetainės taisyklių, kad seks jų pasikeitimus.

 

2.2.
Slaptažodžio priminimas

 

Jei pamiršote savo prisijungimo slaptažodį ar visus prisijungimo duomenis, neskubėkite registruotis dar kartą. Po prisijungimo forma yra užrašas: „Pamiršote slaptažodį?“.
Ant jo paspaudus, Jums pakaks įvesti tik el. pašto adresą arba prisijungimo vardą ir svetainėje nurodytu el. pašto adresu Jūs gausite prisijungimo duomenis. Toliau įdėmiai perskaitykite visas instrukcijas gautame laiške, nes tik jas įvykdę iki galo galėsite prisijungti.

Jeigu pasikeitė el. pašto adresas, prašome kreiptis el. paštu info@rasyk.lt

Jeigu nepavyksta prisijungti, prašome kreiptis el. paštu info@rasyk.lt

 

2.3.
Vartotojų blokavimas ir šalinimas

 

Visą informaciją rasite čia >>

 

2.4.
Privatumas ir saugumas

 

Neperduokite savo prisijungimo duomenų kitiems. Neatskleiskite savo slaptažodžių niekam. Saugokite privačią savo ir kitų asmenų informaciją. Tai Jūsų asmeninė atsakomybė!

 

Įgyvendinant Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimus (reglamentas įsigaliojo 2018-05-25), padarėme nebematomais tuos duomenis, kurie susiję su privačia informacija: nebesimato Jūsų gimimo datos (nebesveikinsime Jūsų el. paštu), nebesimato nei vieno iš Jūsų vardo, pavardės, el. pašto adreso, lyties.

 

Kiekvienas galite iš naujo pažymėti (ties „Mano duomenys“), ką norite rodyti kitiems apie save ir tai savarankiškai valdyti patys.


Jeigu norite, kad Jus rastų ne tik pagal slapyvardį, bet norite būti atpažintas, kaip autorius, ir pagal savo vardą bei pavardę, galite pažymėti varnelėmis, kad ta informacija būtų rodoma visiems.

 

Informuojame, kad visiems buvo nuimtos ir žymės dėl pranešimų el. paštu apie svetainės naujienas, Jums parašytus komentarus ir žinutes.


Jeigu norite gauti el. paštu pranešimus kaip anksčiau, šias žymes turite sudėti savarankiškai patys.


Duoti sutikimą (pažymėti) ir atšaukti sutikimą (nuimti žymes) galite savarankiškai, prisijungę prie svetainės.

 

Informuojame, kad Jūsų pateikti duomenys, nepriklausomai nuo žymių, yra matomi vyr. administratoriui. Papildomai yra matomas Jūsų IP. Šie duomenys neatskleidžiami kitiems, išskyrus teisėsaugos pareigūnus, jeigu šie to prašo teisės aktų nustatyta tvarka, raštu.

 

Taip pat informuojame, kad privačios žinutės, kurias rašote kitam vartotojui, be adresato dar yra matomos ir vyr. administratoriui (klimbingupthewalls). Jeigu nenorite, kad ta informacija būtų matoma Rašyk.lt vyr. administratoriui, susirašinėkite kitais būdais, pvz., el. paštu.

 

Administratoriai negali Jūsų žinutės paversti Privačia, jeigu pamiršote tai pažymėti. 
Jeigu netyčia parašėte į žinutes, tai kas neskirta kitiems matyti, galite kreiptis į klimbingupthewalls, kad tą žinutę ištrintų. Kiti administratoriai žinučių nepasiekia.

 

Dienoraščio įrašai matomi viešai visiems, net neregistruotiems lankytojams.
Jeigu paskelbėte dienoraščio įrašą dėl kurio apsigalvojote, kreipkitės į klimbingupthewalls. 

 

Dauguma informacijos: komentarai, žinutės, kūriniai, diskusijų įrašai yra matomi viešai visiems, net neregistruotiems lankytojams. 


Google indeksuoja Rašyk.lt turinį ir rodo paieškos rezultatuose įrašus iš Rašyk.lt.

 

3.
Knygos
3.1.
Recenzijų rašymas

 

Recenzija – tai svetainės autoriaus atsiliepimas apie perskaitytą knygą.

 

Pagrindinis dėmesys rašant recenziją turi būti kreipiamas į knygos analizę, jos ypatumų nagrinėjimą.

 

Rašant recenziją negalima nuosekliai perpasakoti knygos turinio, perrašyti leidyklos anotacijų arba kitose interneto svetainėse patalpintų recenzijų turinio. Kuo nors remiantis privaloma nurodyti, kad cituojama (išskiriant tekstą kabutėmis, kursyvu arba nurodant šaltinį, kuriuo remiamasi).

 

Recenzijos apimtis nėra griežtai apibrėžta, tačiau tai neturi būti keli sakiniai, be to, cituojamas tekstas apimtimi neturi viršyti savarankiškai parašyto teksto.

 

Recenzija turi būti parašyta be rašybos ir skyrybos klaidų, po visų skyrybos ženklų turi būti daromas tarpas. Recenzijos tekstas turi būti sklandus ir rišlus, be stiliaus klaidų.

 

 

3.2.
Pagrindiniai duomenys apie knygą

 

Siunčiant recenziją, reikia kuo išsamiau užpildyti anketą apie knygą, būtina atsiųsti trumpą knygos apibūdinimą (vienu trumpu sakiniu arba fraze) ir knygos įvertinimą (kaip recenzijos autorius vertina knygą skalėje nuo 1 iki 5 balų), taip pat, esant galimybei, nuskenuotą knygos viršelį (įdėtą į Word‘o dokumentą .jpg ar .gif formate).

 

3.3.
Siuntimas

 

Recenzijas galima atsiųsti iš svetainėje skyriaus „Knygos“ formos. Recenzijas gali atsiųsti tik svetainėje prisiregistravę vartotojai. Recenzija siunčiama Word formatu, prisegant .doc, .rtf arba .txt failą.

 

Per svetainę išsiuntęs recenziją autorius gauna patvirtinimą, kad jo recenzija gauta ir kad tolesnė informacija apie recenzijos įdėjimą bus atsiųsta recenzijos autoriaus el. pašto adresu, kuris buvo nurodytas registruojantis.

 

3.4.
Recenzijos paskelbimas

 

Gauta recenzija patikrinama, ar atitinka recenzijoms keliamus reikalavimus. Jei recenzija visus reikalavimus atitinka ir netrūksta duomenų apie knygą, recenzija įdedama ir svetainėje pasirodo per savaitę.

 

Apie tai recenzijos autorius informuojamas el. pašto adresu, kuris buvo nurodytas registruojantis svetainėje. Kitais atvejais recenzijos autorius informuojamas apie trūkumus ir jo prašoma recenziją pataisyti. 

 

3.5.
Recenzijų trynimas

 

Svetainėje publikuotos recenzijos netrinamos, net išsitrynus jas rašiusiam vartotojui.

 

4.
Kūriniai
4.1.
Kokybės ir techniniai reikalavimai

 

Rašyk.lt svetainė siekia skelbti, kaupti ir saugoti nebanalius, savitus ir įdomius literatūrinius įvairių žanrų kūrinius.

 

Skelbiamuose tekstuose privalomos lietuviškos raidės (išskyrus rusų ar anglų kalba parašytuose kūriniuose. Rusų kalbos tekstuose turi būti rusiškos raidės.). Būtina laikytis lietuvių kalbos gramatikos taisyklių.


Kokie reikalavimai keliami kūriniui yra trumpai apibrėžta ir ties kiekvienu iš skyrių. Pavyzdžiui, „Šiukšlių Dėžė“ skirta bet kokiems epikos, lyrikos ar dramos tekstams, kurie dėl tam tikrų ypatybių (eksperimentinė, neįprasta konstrukcija, jungiami skirtingų žanrų elementai, asmeniniai autoriaus motyvai ir k.t.), autoriaus manymu, nelabai tinkami skelbti kitose svetainės temose (rubrikose).

 

4.2.
Kūrinių publikavimas

 

Kiekvienas vartotojas per vieną parą gali paskelbti svetainėje vieną savo kūrinį.

Kitų autorių kūrinių išvertimas į kitą kalbą šioje svetainėje nelaikomas autoriaus kūriniu – vertimų publikavimas yra draudžiamas, išskyrus tuos atvejus, kada autorius verčia folkloro kūrinį arba savo paties sukurtą kūrinį.


Svetainėje nerekomenduojame skelbti savo kūrinių kalbomis, kurios nebus suprantamos daugumos skaitytojų. Laukiami lietuviški, rusiški, angliški, lenkiški tekstai.


Kūriniai, surinkę keturis kritikų/administratorių vartotojų vienetus, pašalinami iš dienos kūrinių ir temos kūrinių sąrašų ir yra publikuojami tiktai autoriaus namuose.


Atsižvelgdami į tekstą, publikuodami nepamirškite uždėti varnelės ties: Tekste yra keiksmažodžių ir pan. vaikams netinkamų dalykų, jeigu taip ir yra.


Pavadinimuose nerašykite keiksmažodžių, necenzūrinių, vulgarių žodžių. 

 

Bet kurį savo anksčiau publikuotą kūrinį autorius gali papildyti įskaitytu garso įrašu arba video įrašu. Atsivertus kūrinį, dešinėje pusėje pasirinkite „Audio“ arba „Video“.
„Audio“ dalis yra skirta kūrinio įgarsinimui (perskaitymui). Nesvarbu kas skaito kūrinį. Kitokio turinio audio failus talpinti draudžiama. Muzika skaitymo fone gali skambėti tik tokiu atveju, jei nepažeidžiamos autorių teisės. Siųsti galima ne didesnius kaip 1,5 MB mp3 ir m4a tipo failus.
„Video“ dalis yra skirta kūrinio įgarsinimui. Galima nurodyti savo skaitymo video įrašą ar tinkamą muziką. Reikia nurodyti YouTube arba Vimeo puslapio, kuriame yra video, adresą. Visgi turėkite mintyse, kad adresas gali tapti nepasiekiamas dėl autorių teisių pažeidimų, todėl rekomenduotume rinktis ne svetimą įrašą, o įskaityti ir prisegti įgarsinimą audio formatu.

 

Atkreipkite dėmesį ir į šias taisykles.

 

4.3.
Kūrinių koregavimas

 

Norint koreguoti kūrinį (pataisyti pastebėtą klaidą, pakeisti žodį, eilutę ar pan.) reikia kreiptis į už korekciją atsakingus administratorius.


Jeigu pataisymų labai daug, galite atsiųsti naują redakciją el. paštu ir ji bus perkopijuota.

 

4.4.
Komentarai

 

Visi vartotojai turi teisę komentuoti svetainėje skelbiamus darbus. Komentarai turi būti prasmingi ir apie kūrinį, o ne jo autorių ar kitus komentavusius. Komentarams, kaip ir kūriniams, galioja etikos normos. Komentaruose neleistini iš raidžių ir simbolių sudėlioti paveikslai (ASCII menas).

Neatitinkantys taisyklių ir/arba įžeidžiantys autorius komentarai svetainės administratorių sprendimu gali būti trinami, o apie tai autorius nėra informuojamas, bet gali būti įspėtas, kad elgesys nesikartotų.

 

SVARBU: komentarai lieka net vartotojui, rašiusiam juos, išsitrynus iš svetainės, todėl kad tai svetainės turinio dalis, ugdanti rašančius, skaitančius, padedanti tobulėti visiems. Be to tai diskusijos dalis ir pašalinus komentarus, diskusija netektų loginės prasmės, nutrūktų gija. Kartu tai ir įrodymai, kaip bendravo komentarų autorius, jeigu kilo konfliktai ir pan.

 

Rašydami komentarą, gerai pagalvokite, ar tikrai norite palikti tokį įrašą visiems svetainės laikams. Jeigu apsigalvojote dėl tam tikro konkretaus komentaro, kreipkitės į klimbingupthewalls

 

4.5.
Vertinimas

 

Teisė vertinti kūrinius penkiabalėje sistemoje suteikiama vartotojui, parašiusiam tris kūrinius, kurių įvertinimo vidurkis, balsavus ne mažiau kaip keturiems kritikams/administratoriams, yra didesnis arba lygus 3 balams arba tris recenzijas, kurios (atitinkamai) turi būti įvertintos ne mažiau kaip 3,4 balo. Skaičiuojami visų vartotojų balsai. Vartotojai, galintys balsuoti nėra išskiriami.

 

Kritiko ir administratoriaus balsas yra „dvigubas".

Papildomai galima užsisakyti „Mokamas“ paslaugas:

Nematomi balsai:
Nenorite, kad visi galėtų matyti tai, kaip Jūs balsuojate? Ši paslauga skirta Jums. Mokamas yra tik šios paslaugos įjungimas. Ji galioja neribotą laiką. Kaina: 200 taškų.

Balsavimo ataskaita po kūriniu:
Ties kiekvienu kūriniu galima pažiūrėti kas ir kaip balsavo. Balsavimo ataskaita yra užrakinta, bet ją galima atrakinti 24 valandoms už 200 taškų. Kai atrakinsite, galima matyti kas ir kaip balsuoja (balsavo) už pasirinktą įrašą. Šią informaciją matys visi paspaudę „Kas ir kaip“ po konkrečiu kūriniu. Matysis balas, bet nebus rodoma, kas balsavo, jeigu balsavęs žmogus yra įsijungęs Nematomi balsai paslaugą.

Rekomenduoti kūrinį:
Kiekvienas prisiregistravęs vartotojas gali rekomenduoti savo ar kitų autorių kūrinius visiems svetainės lankytojams. Jūsų rekomenduojamas kūrinys atsiras pirmajame svetainės puslapyje, tokiu būdu jį pastebės daugiau svetainės lankytojų. Dešiniajame kūrinio meniu pasirinkite „Rekomenduoti“. Kaina: 100 taškų. Jeigu kas nors kitas rekomenduos kitą kūrinį, Jūsų rekomenduotasis pasislinks žemyn, bet bus matomas čia >>

4.6.
Geriausi savaitės kūriniai

 

Kiekvienos savaitės ketvirtadienį (apie vidurnaktį) automatiniu būdu (pagal vartotojų balsų vidurkį) išrenkami 7 praėjusios savaitės (pirmadienio-sekmadienio) geriausiai įvertinti kūriniai.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kritikų ir administratorių vertinimas yra dvigubinamas. Po to kai šis sąrašas paskelbiamas svetainėje, besikeičiantys balsai nebeperskaičiuojami ir sąrašas lieka tokiu pačiu iki kito ketvirtadienio.

4.7.
Kūrinių trynimas (paslėpimas)

 

Kūrinys ištrinamas (svetainės administratoriaus sprendimu), jei tai:


- Antrą kartą įdėtas darbas (išskyrus šiuos atvejus);
- Skelbimas, reklama, atsišaukimas, provokacija ir pan.;
- Transkribuoti tekstai (pvz. rusiškas tekstas lotyniškais rašmenimis arba lietuviškas tekstas kirilica ir pan.);
- Plagiatas (plagijavimui pasikartojus, autorius blokuojamas);
- Kitur publikuoti (~jami) kūriniai, jei administracija nėra tikra dėl jų autoriaus ir rasyk.lt vartotojo tapatumo;
- Darbai, parašyti vien didžiosiomis raidėmis;
- Necenzūriniai, įžeidūs ir kitų etikos normų neatitinkantys kūriniai;
- Tekstai lietuvių kalba, be lietuviškų raidžių;
- Menkaverčiai, itin žemos kokybės tekstai, kai autorius neatsižvelgia į pastabas ir neįdeda jokių papildomų pastangų, kad kokybė augtų. Akivaizdi grafomanija. Tekstai, kuriuos kaip itin prastus įvertina absoliuti dauguma skaitytojų. Jų visuma. Autoriui duodama pakankamai daug laiko prieš imantis jo kūrybos trynimo;
- Išversti kūriniai, išskyrus tuos atvejus, kai kūrinys ir vertimas yra to paties autoriaus (autorius turi tai įrodyt).


Vartotojas gali pats išsitrinti norimą kūrinį (vienam kūriniui ištrinti reikia 400 taškų).

 

Nei vartotojas, nei administratorius negali ištrinti kūrinio, jeigu šis buvo pateiktas literatūriniam mūšiui (žr. 12 punktą >>)


Kai taškų papildymas neveikia, vartotojas gali ištrinti kūrinį susisiekęs el. paštu info@rasyk.lt arba kreipdamasis į svetainės administratorius. Šiuo metu taškai pildomi taip >> 


Blokuotas vartotojas gali susisiekti el. paštu info@rasyk.lt (rašydamas iš adreso, kuriuo registravosi) ir paprašyti, kad jo kūrinys ar visi kūriniai būtų ištrinti.

Negalintis pasiekti prieigos vartotojas pirma turės įrodyti, kad nurodyta prieiga priklauso jam.


Antrą kartą publikuoti ištrintą kūrinį galima tik su tam tikromis išimtimis.

Pastaba: sąvoka trynimas šiose taisyklėse reiškia paslėpimą, išėmimą iš viešos erdvės; veiksmas, kai informacija tampa nepasiekiama autoriui ir lankytojams, skaitytojams.

4.8.
Autorinės teisės

 

Visą informaciją rasite čia >>

 

5.
Vartotojai
5.1.
Registracija, taškai, paslaugos, pagalba

 

Registracija – skaitykite čia >>


Taškai – čia >>


Paslaugos už taškus – čia >>


Pagalba – info@rasyk.lt

 

5.2.
Slapyvardis

 

„Slapyvardis“ (anksčiau vadinome „Autoriaus vardas“) – tai Jūsų susigalvotas slapyvardis, kuriuo Jus svetainėje toliau visi vadins ir pagal jį pažins. Slapyvardžiu gali būti ir Jūsų tikrasis vardas. Svetainėje visi slapyvardžiai yra skirtingi. Slapyvardžiu negali būti kitas žymus, visuomenėje ar svetainėje žinomas žmogus. Slapyvardžiu negali būti necenzūriniai žodžiai. Kviečiame rinktis vardą taip, kad nesuklaidintumėte skaitytojų ir nepažeistumėte autoriaus teisių ar kitų svetainės taisyklių susijusių su etika.


Administracija turi teisę paprašyti pasikeisti arba įspėjusi savarankiškai pakeisti slapyvardį, jeigu slapyvardis neatitinka šių taisyklių ir po tokio pataisymo tikisi, kad Jūs pakeisite jį į tinkamą.

 

Slapyvardį galima savarankiškai pasikeisti bet kada.

 

5.3.
Duomenų keitimas

 

Savo duomenis galima keisti tik prisijungus. Jums reikia pasirinkti meniu „Mano duomenys“.
Visi Jūsų duomenys yra suskirstyti grupėmis (kairėje).


Pasirinkę grupę su Jūsų norimais keisti duomenimis, pakeiskite juos ir spauskite „Išsaugoti“.

Visi duomenys bus pakeisti iškart, išskyrus el. pašto adresą. Keičiant el. pašto adresą, naujuoju adresu bus atsiųstas laiškas su prašymu patvirtinti duomenų keitimą.


Įdėmiai perskaitykite instrukcijas, nes tik jas visas įvykdžius, el. pašto adresas bus pakeistas.

 

5.4.
Vartotojų reitingai

 

Visą informaciją rasite čia >>

 

5.5.
Kūrinių archyvas

 

Visi autoriaus kūriniai, jei jie neištrinti, yra rodomi autoriaus svetainėje, o taip pat randami per paiešką arba vartant žanro, kuriame publikuotas kūrinys, puslapius.

Išskyrus, literatūriniuose mūšiuose skelbtus kūrinius, kurie nedingsta, net jeigu autorius išsitrina. Jie randami čia >>

 

5.6.
Dienoraštis


Kiekvienas vartotojas gali rašyti savo dienoraštį.

Griežtai draudžiama rašyti keiksmažodžius ir dalykus, kurie žeistų kitus vartotojus. Necenzūriniai, reklaminiai, įžeidžiantys, (ASCII meno) dienoraščiai svetainės administratorių sprendimu gali būti trinami. Įvairūs politikavimai, apkalbos, šmeižtai, dezinformacija ir melagienos dienoraščiuose nepageidaujami. Jie taip pat trinami administratorių. 


Dienoraščio įrašų savarankiškai negalėsite redaguoti, todėl prieš rašydami, gerai apgalvokite. Jeigu būtinai prireikia pataisyti dienoraščio įrašą (ar jį dėl rimtų priežasčių ištrinti), prašome kreiptis į klimbingupthewalls arba el. paštu info@rasyk.lt. 

 

5.7.
Žinutės

 

Vartotojai tarp savęs gali bendrauti žinutėmis. Jos skirtos bendrauti su skaitytojais, autoriais, kritikais, administratoriais, o ne šiukšlinti.

 

Žinutės gali būti atviros (matomos visiems, net neprisijungusiems vartotojams) ir privačios. Privačios yra matomos tik žinutės gavėjui (ir svetainės vyr. administratoriui (šiuo metu klimbingupthewalls)).

 

Žinutes gali rašyti visi prisijungę vartotojai. 

 

Patys vartotojai žinučių trinti negali. Jeigu netyčia parašėte į žinutes, tai kas neskirta kitiems matyti, galite kreiptis į klimbingupthewalls, kad tą žinutę ištrintų. Kiti administratoriai žinučių nepasiekia.

 

Automatiškai trinamos senesnės nei pusės metų žinutės.

 

Visoms žinutėms galioja etikos normos, taip pat ir privačioms. Žinutėse neleistini iš raidžių ir simbolių sudėlioti paveikslai (ASCII menas).

 

Gavus žinutės gavėjo prašymą, privati žinutė gali būti peržiūrėta svetainės vyr. administratoriaus ir už jos turinį pritaikytos nuobaudos.

 

Jeigu norite ypač privataus susirašinėjimo, kurio negalėtų matyti vyr. administratorius (šiuo metu klimbingupthewalls), susirašinėkite kitais būdais, geriausiai el. paštu. 

 

5.8.
Vartotojų blokavimas

 

Vartotojai blokuojami laikinai (nuo kelių dienų iki kelių mėnesių) arba visam laikui. Tai sprendžia administratoriai.


Vartotojai gali būti blokuojami už:
- Rasinį, tautinį, religinį, psichologinį kitų vartotojų persekiojimą, tautinės nesantaikos kurstymą;
- Kitų vartotojų įžeidinėjimą;
- Destruktyvią veiklą svetainės atžvilgiu;
- Keiksmažodžių ir necenzūrinių žodžių vartojimą;
- Plagijavimą, autorinių teisių pažeidimus;
- Reklamą kūriniuose, komentaruose, žinutėse, nepageidaujamų masinių žinučių (spam) siuntinėjimą;
- Kitų vartotojų skatinimą pažeisti taisykles (neobjektyviai balsuoti ir pan.);
- Kitų rasyk.lt taisyklių nesilaikymą ir administracijos įspėjimų nepaisymą.

Blokuojami visi vartotojo klonai. Blokuotas vartotojas bausmės metu negali registruotis iš naujo, nes bausmės terminas bus pratęstas. Nubausto vartotojo naujos prieigos, sukurtos nesibaigus bausmės laikui, blokuojamos be įspėjimų. Jeigu bausmės metu vartotojas vėl ir vėl kuria naujas prieigas, bausmės laikas pratęsiamas iki begalybės – toks žmogus tiesiog nebepageidaujamas svetainėje. Vartotojo savarankiškas išsitrynimas neatleidžia vartotojo nuo bausmės.


Administratorių sprendimas blokuoti pažeidusį taisykles vartotoją yra neginčijamas.
Blokuotas vartotojas turi teisę susiekti el. paštu info@rasyk.lt ir paprašyti pašalinti jo prieigą, kūrinius, dienoraščius, žinutes, komentarus ir t.t. Trinama tik tokiu atveju, kai aišku, kad tai tas pats vartotojas (rašyti reiktų iš el. pašto, kurį nurodė registracijos metu).

 

5.9.
Vartotojų šalinimas

 

Kiekvieno vartotojo aktyvumas patikrinamas kartą per metus ir automatiškai šalinami tie, kurie tikrinimo metu buvo neprisijungę ilgiau nei tris mėnesius ir neturėjo kūrinių ar recenzijų.

 

Vartotojai gali išsitrinti ir savarankiškai: „Mano duomenys“ -> „Trynimas“. Kad nebūtų emocijomis paremtų spontaniškų virtualių susinaikinimų, duodamas laikas persigalvoti – 7 dienos. Per tą laiką vartotojas gali atšaukti savo sprendimą išsitrinti.

 

Kartu su vartotoju ištrinami ir visi kūriniai (išskyrus literatūrinių mūšių), žinutės bei dienoraščiai. Ištrintus kūrinius galima skelbti svetainėje dar kartą tik išimtinais atvejais

 

Pašalinus vartotoją, vartotojo komentarai lieka. Išimtinais atvejais dėl komentarų panaikinimo galima kreiptis el. paštu, bet komentarai yra svetainės turinio dalis net jų autoriui išsitrynus. 

 

Pašalinus vartotoją, knygų recenzijos, rašytojų aprašymai, naujienos, įvykiai, kurie susiję su vartotoju – lieka.


Administracija turi teisę iš karto (be įspėjimo) šalinti vartotojus, kurie yra blokuotojo vartotojo klonai, kuriami sistemai apeiti. 


Vartotojas gali kreiptis į administraciją el. paštu info@rasyk.lt ir paprašyti atstatyti ištrintą prieigą (be paties sukurto turinio).

 

5.10.
Klonai

 

Svetainėje klonai (to paties autoriaus vienas ar daugiau prieigų/prisijungimo vardų) toleruojami tol, kol nepažeidžia svetainės taisyklių.

 

Nusižengus taisyklėms, nuobauda taikoma visiems vartotojo klonams.

 

Balsavęs už savo klono kūrinius, vartotojas gali netekti balsavimo teisės. 

 

Vartotojas turintis kelias prieigas balsavimo teise turėtų naudotis tik prisijungdamas viena iš jų.

 

Draudžiama balsuoti už tą patį kūrinį keliais skirtingais to paties autoriaus vardais. Pažeidęs šią taisyklę vartotojas gali netekti balsavimo teisės.

 

 

5.11.
Atsakomybė

 

Svetainė ir jos administratoriai neprisiima atsakomybės už vartotojų sukurtą turinį, tačiau pasilieka teisę šalinti Lietuvos įstatymams ar šios svetainės taisyklėms prieštaraujantį vartotojų sukurtą turinį. Atsakomybė už pažeidimus pagal LR įstatymus tenka pačiam vartotojui.


Vartotojams skirtos taisyklės išdėstytos puslapyje Pagalba. Laikoma, kad vartotojas pats turi susipažinti su taisyklėmis ir registruodamasis patvirtina, kad jos priimtinos.


Administracija pasilieka teisę taisykles redaguoti apie tai vartotojų neįspėdama (nes ne visi vartotojai sutiko gauti naujienlaiškius). Apie taisyklių paredagavimą informaciją galima rasti čia >> ir/arba čia >>

Jeigu vartotojui taisyklės nepriimtinos, jis gali pašalinti savo prieigą kartu su savo kūriniais, dienoraščiais ir žinutėmis iš svetainės savarankiškai ir nebesijungti. (Komentarai tokiu atveju vis tiek lieka ir gali būti ištrinami tik parašius el. paštu info@rasyk.lt)


Taisyklių ir įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. 

 

Rašyk.lt bendradarbiauja su LR policija (ir kitais teisėsaugos pareigūnais), jeigu kreipiamasi teisės aktų nustatyta tvarka, raštu.

 

6.
Įvykiai
6.1.
Temos

 

Skyrelyje „Įvykiai“ skelbiama įvairi kultūrinė informacija: straipsniai apie literatūrinį gyvenimą, pranešimai apie renginius ir įvykius, nuomonės ir pan. 

 

6.2.
Įvykių pildymas

 

Įvykius papildyti gali kiekvienas svetainės vartotojas. Tam tereikia spustelėti mygtuką „Papildyti“ ir užpildyti formą. Svetainės vartotojai gali skelbti informaciją apie renginius, savo nuomones ir savo straipsnius. 

 

6.3.
Skelbimai apie renginius

 

Skelbimai apie renginius publikuojami pildant tą pačią formą, kaip ir publikuojant įvykius, tačiau specialiai renginiams yra skirta papildoma forma, atsirandanti pažymėjus varnelę prie „Renginiai“.

Norint paskelbti renginį, reikia užpildyti informaciją apie renginio vietą, tikslų pradžios laiką ir, jeigu renginys trunka ilgiau, nei dieną – renginio pabaigą.


Administracija pasilieka teisę redaguoti arba ištrinti skelbimus.

7.
Rašytojų aprašymai
7.1.
Informacijos apie rašytojus rinkimas
7.1.1.
Pagrindiniai duomenys

 

rašytojo aprašymui: vardas ir pavardė originalo kalba (išskyrus nelotyniškos abėcėlės šalių autorius. Pastarųjų vardai ir pavardės turi būti transkribuotos į lietuvių kalbą), gimimo ir mirties (jei rašytojas jau miręs) tikslios datos (metai-mėnuo-diena).

 

7.1.2.
Gyvenimo ir kūrybos aprašymas

 

turi būti sklandus, gramatiškai ir stilistiškai tvarkingas. Tiesiogiai kopijuoti iš kitų šaltinių draudžiama. Informacija turi būti surinkta ir sutvarkyta paties vartotojo.

 

7.1.3.
Kūrinių bibliografija

 

(būtinai – lietuvių rašytojų bei užsienio autorių vertimų į lietuvių kalbą). Kūrinių aprašai sudaromi pagal bibliografijos taisykles (pavadinimas / vertėjas ir kt. atsakomybės duomenys, leidimo vieta, leidėjas, leidimo metai, puslapių skaičius) ir išdėstomi žanrine-chronologine tvarka.

 

7.1.4.
Nuotraukos

 

jei prie aprašymo prisegamos nuotraukos, jos turi būti geros kokybės.

 

7.2.
Informacijos apie rašytojus siuntimas ir paskelbimas

 

Rašytojo aprašymas ir jo priedai siunčiami iš svetainės formos. Jei aprašymas atitinka visus reikalavimus, jis paskelbiamas per savaitę. Kitais atvejais vartotojas informuojamas apie klaidas ar trūkumus.

 

7.3.
Rašytojo informacijos trynimas

 

Rašytojo(-s) biografija gali būti redaguojama (papildoma) kitų vartotojų ar administratorių.

Rašytojo(-s) biografija gali būti redaguojama, papildoma ar ištrinama paties(pačios) rašytojo(-s) prašymu. Rašytojui/ai mirus ši informacija gali būti tvarkoma artimųjų pageidavimu. Susisiekti dėl to prašome el. paštu info@rasyk.lt

 

9.
Diskusijos
9.1.
Taisyklės

Papildomas diskusijų taisykles rasite pačiose diskusijose >>.

10.
Autorinės teisės

 

Sutikdamas skelbti kūrinį rasyk.lt tinklapyje, autorius:
- neatlygintinai perduoda teisę viešai rodyti kūrinį svetainėje;
- sutinka, kad publikuojamo kūrinio taisymo teisė būtų realizuojama per svetainės administraciją;
- sutinka, kad kūrinio trynimas apsunkintas, priklauso nuo turimų taškų ir t.t. (žr. 4.7 Kūrinių trynimas);
- pasilieka teisę skelbti savo kūrinius kada nori ir kur nori, apie tai neįspėdamas rasyk.lt administracijos.

Rekomenduojama papildomai perskaityti čia >>

 

11.
PaRaštės

 

PaRaštės – tai vieši renginiai literatūros mėgėjams. Jų metu skaitoma ir dainuojama poezija, klausomasi prozos kūrinių. Apie renginių vietą, eigą, laiką ir trukmę skelbiama tinklapio naujienose bei Facebook paskyroje. 

 

12.
Literatūriniai mūšiai

 

Literatūriniai mūšiai („batlai“) – tai virtualios literatūrinės kovos. Jų metu per fiksuotą laiką reikia įvykdyti tam tikras užduotis. Apie „batlus“ skelbiama tinklapio naujienose.

Mūšių kūriniai netrinami, todėl prieš dalyvaudami, tvirtai apsispręskite. 

 

13.
Pasiūlymai

 

Rašyk.lt tinklapis atviras naujovėms. Pasiūlymus, patarimus, pageidavimus galite išdėstyti diskusijose arba siųskite el. paštu info@rasyk.lt. Visi jie bus aptarti, ir, jei pasirodys tinkami, įgyvendinti.

 

14.
Taisyklių pasikeitimai

 

Taisyklės gali būti keičiamos atsižvelgiant į Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktus ir teismų praktiką, o taip pat pamačius klaidas ar netikslias formuluotes.

Apie tai atskirai vartotojai nėra informuojami el. paštu, nes ne visi yra sutikę dėl naujienų gavimo.

Pranešimai atkreipiantys dėmesį į taisykles gali atsirasti webmaster aplinkoje, diskusijose arba Naujienose.

 

15.
Psichologinės pagalbos ir skubios pagalbos grėsmės atveju kontaktai

 

Šis punktas nėra Rašyk.lt taisyklių dalis. Tai atmintinė, kuri gali praversti.

Nurodyta informacija nėra susijusi su Rašyk.lt veikla, bet Jūsų patogumui pateikiama kur galite mėginti kreiptis, jeigu išgyvenate sudėtingą laikotarpį ir Jums reikia psichologinės pagalbos. Rašyk.lt nėra atsakingi už žemiau išvardintų kontaktų paslaugų kokybę.

 


 

Psichologinė pagalba telefonu:


Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
Tel. 8 800 28888
Darbo laikas: I-VII, visą parą

 

Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
Tel. 116 111
Darbo laikas: I-VII, 11:00–23:00

 

Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
Emocinę paramą teikia savanoriai moksleiviai
Tel. 8 800 77277
Darbo laikas: II–VI, 16.00–20.00

 

Pagalbos moterims linija
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 
Tel. 8 800 66366 
Darbo laikas: I–VII, visą parą

 

Vilties linija
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Tel. 116 123 https://www.viltieslinija.lt/
Darbo laikas: I–VII, visą parą

 

Krizių įveikimo centras
Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt)
Tel. +370 640 51555
Darbo laikas: I–V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00

 

Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.

 

„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi savanoriai konsultantai.
Tel. 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt el. paštas: pasikalbekime@sidabrinelinija.lt
Darbo laikas: I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00

 

Šios kontaktinės informacijos šaltinis yra Delfi.lt
Tai nėra susiję su Rašyk.lt veikla, bet Jūsų patogumui pateikiama informacija, kur galite mėginti kreiptis, jeigu išgyvenate sudėtingą laikotarpį ir Jums reikia psichologinės pagalbos.

 


 

Emocinė parama internetu:

 

„Vaikų linija“
Registruotis ir rašyti svetainėje http://www.vaikulinija.lt
Atsako per 36 val.

 

„Jaunimo linija“
Registruotis ir rašyti svetainėje https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl. chat). Kasdien nuo 18 iki 24 val.
Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama.

 

„Vilties linija“
Rašyti svetainėje https://www.viltieslinija.lt/ arba 116123@viltieslinija.lt
Atsako per 3 darbo dienas

 

„Pagalbos moterims linija“
Rašyti https://pagalbosmoterimslinija.lt/
Atsako per 24 val.

 

Psichologinės konsultacijos Lietuvos žmonėms, esantiems užsienyje
Rašyti el. paštu psyvirtual@psyvirtual.lt.
Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt
Atsako per 2 darbo dienas

 

Pagalba nusižudžiusių artimiesiems
Rašyti el. paštu laukiam@artimiems.lt
Atsako per 2-3 darbo dienas

Asociacija „Artimiems“: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija tiems, kurių artimieji nusižudė, puslapyje artimiems.lt

 

Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val.
Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00
Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt


Paauglių psichiatrijos ir krizių intervencijos. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Daugiau informacijos http://www.vaikuligonine.lt/category/centrai/vaiku-ir-paaugliu-kriziu-intervencijos-skyrius/

 

Dvasinė pagalba
Vilniaus arkivyskupijos Caritas
Padeda surasti kunigą arba dvasininką pokalbiui. 
Odminių g. 12, Vilnius, tel. +370 655 02242.
info@caritas.lt
www.vilnius.caritas.ltŠios kontaktinės informacijos šaltinis yra Delfi.lt
Tai nėra susiję su Rašyk.lt veikla, bet Jūsų patogumui pateikiama informacija, kur galite mėginti kreiptis, jeigu išgyvenate sudėtingą laikotarpį ir Jums reikia psichologinės pagalbos.


 

Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeris 112 – bendras telefono ryšio numeris, skirtas pranešti apie teisės pažeidimą, staiga iškilusią grėsmę gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir išsikviesti pagalbos tarnyboms: policijai, priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, greitajai medicinos pagalbai ar aplinkosaugai. Daugiau apie tai >>

 

Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 skambinkite tik tada, kai staiga iškyla reali grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir kai pagalbos tarnybos turi nedelsdamos atvykti į nelaimės vietą bei suteikti skubią pagalbą, pavyzdžiui, kai:

 •  dega pastatas, automobilis, miškas, iš pastatų rūksta dūmai;
 •  reikia išlaisvinti prispaustus žmones iš sulamdytų automobilių, griuvėsių, iš po užvirtusių medžių;
 •  iš Jūsų rankų išplėšia rankinę, atima piniginę ar kitus daiktus;
 •  kėsinamasi pagrobti Jūsų automobilį;
 •  kėsinamasi sugadinti ar sunaikinti Jūsų turtą;
 •  pamatote eismo įvykį, kurio metu nukenčia žmonės;
 •  pastebėjote policijos ieškomą asmenį;
 •  matote muštynes;
 •  susiduriate su smurtu;
 •  aptinkate į sprogmenį panašų daiktą;
 •  įtariate, kad žmogus bando nusižudyti;
 •  matote sukniubusį ar gulintį žmogų ir įtariate, kad jis gali būti be sąmonės;
 •  kraujuojate ir negalite sustabdyti kraujavimo;
 •  matote, kad žmogus dūsta, negali kvėpuoti;
 •  matote, kad žmogus patyrė elektros traumą (pvz., trenkė žaibas, elektros srovė);
 •  veikiantis įrenginys nutraukia galūnę ar kitaip sužaloja.

Skubios pagalbos numerio 112 puslapis >>

 

Tai nėra susiję su Rašyk.lt veikla.