Rašyk
Eilės (75592)
Fantastika (2217)
Esė (1518)
Proza (10655)
Vaikams (2555)
Slam (50)
English (1165)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Originalas ar plagiatas Kadangi karts nuo karto pasitaiko nesutarimų dėl to, kad neva vienas plagijuoja kitą, suradau kažkiek citatų, kurias jau buvau sumetusi į komentarus po vienu dienoraščio įrašu, bet perkopijuoju ir ...
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-21 18:35
zeit
Kai ateis laikas normalesnė kad ir mėgėjiškos kritikos metas o jau kelis metus čia vien tik tuo ir užsiimantis poezijos devalvuotojas nebepretenduos pateikinėti veblendamas visur kad pirštų galiukų garbinimas ir jo lyrika yra etalonų etalonas
tada baigsis ši absoliučios grafomanijos era papingoms namų šeimininkėms su mielinės tešlos samčiais.

kalbu apie t.._t.._it iššveitimą iš "kritikų". geriau jokių balioninių kritikų nei panašūs į šįmapsišaukėliai.
tada atsiras supratimas apie plagiatą. bet pirmiausia turi atsirasti nors koks supratimas apie poeziją.
Įvertinkite komentarą:
Geras (4) Blogas (3)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-21 18:22
zeit
nesiveliant į beprasmiškus pokalbius su prielga ar panašiais palieku skirtuką prisiminti kiek senesniai istorijai nei abi prielgos nurodyta. nukarpyti datas galima nesunkiai uždavinėti klausimus tarsi gimusmiš aukšto medžio žemyn irgi.

paukštuk
jei į žodyną žvelgi kaip į banalybę
tai iš jo gauni tą patį

idilišką kelionę
po banalybių klonį
(su meile, paukštuk)
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-21 17:39
A Puokas
prielga2016-03-14 08:30 2016-03-15 00:32 originalas ar plagiatas?


Žinok, ten abu plagiatas: 2009-01-16 19:29, o tas tai Sruogos "Dievų miško" plagiatas.

Jei rimtai, tai nė vienas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-21 16:59
prielga
2016-03-14 08:30
2016-03-15 00:32

originalas ar plagiatas?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (4)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-21 12:10
Čia ne Aš
Aš PASTOVIAI plagijuoju Didįjį lietuvių kalbos žodyną ir už tai mano kūrinius vadina banaliais.

Tai ką ? Man nusišauti ar pasikarti?
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-20 20:41
zeit
Tai taip į ką visa tai pavirs nežinau. Be anei lašo kritikos sakau kad ši info sausoka - teisinė, arba skirta pasmalsavimui. Jau minėjau kad yra analizių įvairių ir pavyzdžių yra taip pat kai lyginami du labai panašūs kūriniai. Mane visgi labiau domintų literatūrinės vagystės.
Nemažai žinomų pavyzdžių atsirastų. Įsitikinau kad jie beveik niekam neįdomūs.

Pajuokavimo dėlei aną dienoraštį prisimenant kaip kaltininką šio posto sakau kad yra žmonių manančių jog kažkas naudojasi jų prijuostėm taip pat vagia sulą ir net upių krantus. Mane tai linksmina. Pasitaiko genijų visais laikais.

Ši diskusinė akcija sveikintina. Lauksiu galingų pranešimų su didžiausiu domesiu. Dėkoju būsimiems oratoriams.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-20 19:47
DykumAsann
Ak, tas arkitektas Karalius, jis ir mane yra plagijavęs ( ne architektūroje, kitoje srityje), tai esu jam kartą sakiusi.

Jei esi Matomas, sugebi gerai save prezentuoji, turi didelę vitriną ir aukštą tribūna, labai nesunku pasirausti smulkių prekeivių parduotuvėlėse, o paskui jų prekes pristatyti kaip savo, naujai sukurtą daiktą, tą esu pastebėjusi ne tik iš žemiau minėtos Garsenybės, bet ir kitų sričių Įžymybių lobynuose.

Originalios mintys, idėjos gimsta ne kiekvieną dieną, jos jų kūrėjams visai neatrodo originalios, lygiai kaip talentas, jis jo savininkui -  kasdienybė, asmeninė charakterio savybė, būna labai keista, kai kitam tai išrodo originalu, neįprasta.

Tokia tad to Originalumo paslaptis ir nereikia čia raustis šimtalapiuose išminties lobynuose, čia, juk taip viskas aišku ir paprasta, jei tavo smegeninė neatitinka standartų, tu visada būsi originalus, nuo galvos iki kojų mažojo pirštelio.

Čia, jau, nesupykite, - Dievo dovana :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-20 14:20
klimbingupthewalls
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-20 14:17
klimbingupthewalls
dar galit paskaityti apie Intelektinę nuosavybę, kad ir čia
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-20 14:09
klimbingupthewalls
Kūrinys – originalus kūrybinės veiklos rezultatas literatūros, mokslo ar meno srityje, nepaisant jo meninės vertės, išraiškos būdo ar formos.

Akivaizdu, kad autorių teisių šaltinį – kūrinį, apibūdina originalumas. Kūrinį originalų gali padaryti autoriaus pastangos – intelektinė kūryba, kuri suteikia kūriniui individualių bruožų, požymių, išskiriančių kūrinį iš kitų analogiško pobūdžio dalykų.

Negalima vienodai vertinti visų kūrinių rūšių originalumo. Autorių teisė leidžia kūrybą, naudojant jau esamus elementus, nėra reikalaujama absoliutaus originalumo.

Pirmiausia, autorių teisių objektais yra laikomi ne bet kokios, o kūrybinės veiklos (žmogaus intelektinės veiklos), susijusios su literatūra, menu ir mokslu, rezultatai, kurie yra išreikšti objektyvia forma. Antrasis autorių teisių objektus apibūdinantis požymis yra originalumas – pagrindinė sąlyga kūrinio teisinei apsaugai atsirasti. Teisės aktuose nėra expressis verbis pateiktos kūrinio originalumo sampratos: tai yra teismų praktikos aiškinimo ir doktrinos dalykas.

<..> taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad originalumas negali būti tapatinamas su naujumu, bei pažymėjo, kad klasikinis subjektyvusis (autoriaus asmenybę atspindintis) originalumo reikalavimas netinka kai kurioms naujoms kūrinių rūšims, ypač kai panaudojamos atitinkamos technologijos. Dėl to tam tikri kūriniai, pavyzdžiui, kompiuterių programos, duomenų bazės, fotografijos, yra laikomi originaliais, jei jie yra paties autoriaus intelektinės veiklos rezultatai. Tai yra vadinamasis objektyvusis originalumas, pagal kurį nereikalaujama (kaip būtinos aplinkybės) asmenybės atspindžio kūrinyje, bet tai vis tiek turi būti savarankiškos autoriaus intelektinės veiklos rezultatas. Tačiau šis – objektyvaus originalumo reikalavimas, palyginti su klasikiniu, yra žemesnio lygio. Kūrinio teisinei apsaugai nebūtinas ypatingas jo kūrybingumas, savitumas ar individualumas kaip tokios apsaugos sąlyga. Originalus kūrybinės veiklos rezultatas laikomas kūriniu ir saugomas, nepaisant jo meninės vertės, taigi saugomi bet kokie kūriniai, net jeigu jie meniniu požiūriu nėra vertingi.

Kūrinio originalumas nusako autoriaus ryšį su kūriniu: originalus reiškia kilęs iš autoriaus. Doktrinoje pripažįstama, kad originalumas nereiškia, jog kūrinys yra išradingas, naujas ar unikalus. Kriterijus originalumui nustatyti - pakankamos (didesnės negu minimalios) kūrėjo pastangos kūrybiniam rezultatui pasiekti.

Originalumo samprata yra teismų praktikos aiškinimo ir doktrinos dalykas, kiekvienu konkrečiu atveju teismas nustato kriterijus, leidžiančius vieną darbo rezultatą laikyti originaliu, o kito – ne. Taikomosios dailės kūriniams nėra keliami meniškumo reikalavimas, subjektyvusis originalumo reikalavimas, tačiau būtina, kad kūrinys būtų savarankiškos kūrybinės veiklos rezultatas, turintis savitumo

Pažymėtina, kad tai, kas nėra originalu nėra autorių teisių apsaugos objektu, negali ir įgyti teisinės apsaugos, taigi ir apsaugos nuo kopijavimo.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
1 2
[iš viso: 31]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą