Rašyk
Eilės (73334)
Fantastika (2193)
Esė (1496)
Proza (10361)
Vaikams (2517)
Slam (49)
English (1112)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 25 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Fi reanimavimas Taip jau užsisuko, kad kažkur buvo nutarta atgaivinti senąją žurnalo idėją ir neatsirado nepritariančių. Seni pokalbiai apie tai yra čia. Prie jų negrįžtam, pradedam naujai ir siūlom konstruktyvias...
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-27 16:11
St Sebastianas
Reikia ne wikipedinės informacijos, o paprastai žmogiškai kas ir kodėl. Tarkime įdedam kiberpankinį tekstuką į žurnalą, tai kodėl negalime paaiškinti, kas tas kiberpankas ir kodėl tekstas kiberpankinis, o ne pankokibiras?

Ko visi, neatsiprašau už išsireiškimą, triedžia dėl reklamos? Naudojuosi reklamos išlaikomomis programomis androidui ir dar neužsilenkiau ir neužsilenksiu. Nenoriu reklamos - moku pinigus. Galite netikėti, bet tikrai taip darau. Dar pradėkime ašaroti, kad skelbiama kas konkursų prizus įsteiginėja, nes tai reklama. Nustips kas nors dėl to, kad paskutiniame puslapyje įdėsime "Prie žurnalo atsiradimo kelis litus pridėjo UAB "JKLMN"?
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-27 15:17
Flax
Kažkas turi būti redaktorius, katras paskirs sau redkolegiją. Siūlau redakotoriumi Valką, nes jis ėmėsi iniciatyvos. Minimizuokit demokratiją kiek tik įmanoma.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-27 15:14
Flax
Valkas irgi gerai sako.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-27 13:25
omnia
Reklama man nepatinka iš principo. Geriau jau leisti 15 min., nei reklama varomą fantastų ziną.

Yra metodas be registracijos: FiDi (jos dieninę aplanko daugiau žmonių, negu Lituanicon'ą ir jie, suvidurkinus, mokesni).

Tai galėtų būti kasmetinis fizikų dienai išleidžiamas fanzinas, dieninėje dalyje kasmet gautume stendą-palapinę, kuriame organizuotume nuolatinį skaitymą balsu, su galimybe įsigyti, kas neturi laiko išklausyti ir susidomėjo. Plius suvenyrai ir t.t.

Padėčiau organizuoti, jei kokybė.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-27 12:47
Valkas
Kiek esate pasirengę mokėti už fi-pirmosios apimties ir kokybės daiktą, pasirodysiantį, sakykime, kas ketvirtį? 

Nėkiek. Mokėti už net ir pirmarūšius tekstus, kuriuos galima ir taip susirasti iternete, lygiai nė kiek. Čia aš už tyrimą atsakau, minios balsu. 

Tikėtis, kad kas nors specialiai žurnalui rašys? GLF irgi tikėjosi. Jų istorija nors ir skiriasi nuo mūsiškės, bet iš esmės yra labai pamokanti - leisti kažką gero Lietuvoje neapsimoka jei neturi už nugaros sustyguoto komercinio monolito, kuris baksnoja pirštu: viršeliai su nuogom mergom - taip, storas popierius ir plačios paraštės - taip, avangardas - ne, rizika - ne. Ir išvis internetinė leidyba Lietuvoje, pasak protingų dėdžių, dar gerą dešimtmetį bus "perspektyvi besivystanti sritis", t.y. priežastis rastis ir bankrutuoti daugybei naujų entuziastingų įmonių. 

Manau, reikia baigti diskusijas dėl formos, ir pagaliau galutinai pereiti prie turinio. Kol dar neišsikvėpėm, nusprendžiam, kad kol kas tai bus nemokamas internetu platinamas nereguliarus leidinukas. Gerai? 

Kūrinių skaičiaus mažinimas - taip. Papildomas turinys - taip, bet dėl naujienų kyla klausimas, nebent leistume specialiai naujienų proga. Visokia vikipedinė informacija - nemanau, nebent siektume plėsti auditoriją, kas tolygu bandymui grėbliu pasikrapštyti nosį. Dėl konkursų ir reklamos - taip taip taip, ir manau, už šito reikėtų labiausiai kabintis. Tiesa, kad reklamuotume, reikėtų leidinį registruoti, kitaip turėsim problemų su įstatymu. 


Aurimai, suskaičiavai, kiek kartų buvo parsisiųstas pirmas numeris?
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-27 11:48
omnia
Padarykime marketingo tyrimą. Mes čia lyg ir turime tikslinę auditoriją (nes jei neturime, ir ji būtų kažkur kitur, tai jau seniai būtume ten kitur).

Atsakykit urbi et orbi į paprastą klausimą: kiek esate pasirengę mokėti už fi-pirmosios apimties ir kokybės daiktą, pasirodysiantį, sakykime, kas ketvirtį?

Susumuosime tuos skaičius ir jau turėsime biudžetą.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-26 22:18
Flax
Ieva gerai sako.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-25 20:03
ieva3003
Gražus ir ambicingas projektas. Atsiprašau, kad lendu ne į savo reikalus, bet ar nebūtų jums kiek lengviau, jei sumažintumėte apimtis?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-25 19:54
omnia
Klasikinė fantastika (apie portatyvinių sinchrofazotronų panaudojimą kvazistacionarių asmeninių mutacijų valdymui lietinagomis ketvirtadienių popietėmis) mas skamba daug įtikimiau, negu save išlaikantis zinas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-25 19:46
St Sebastianas
Jei reikia vietose serveryje visada galiu suteikti. Nemanau, kad projektas bus be proto apkraunantis serverį.

Šiaip breinstorminu:
  • Būtų galima rašyti apie fantastikos naujienas Lietuvoje. Nedaug jų, bet kodėl gi ne?
  • Galima padaryti kokį skyrelį "Prieš šimtą metų", kuriame rimtai arba nelabai būtų nagrinėjamos senos idėjos, kurios tapo arba netapo realybe.
  • Informacija apie įvairius fantastikos žanrus, kad nereikėtų naršyti angliškoje vikipedijoje ir aiškintis kas tai yra.
  • Organizuoti konkursus. Taip reikia rėmėjų, bla bla bla. Kas nori tas randa. Galų gale konkurso nugalėtojas gali būti spausdinamas žurnale. Arba nugalėtojai.
  • Vienas tikslų turėtų būti visiškas savęs išlaikymas. Tai galima padaryti ne tik pardavinėjant leidinį, bet ir siūlant reklamą, kitomis priemonėmis.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-25 14:05
Aurimaz
Tai vat ta bėda ir ryškiausia, kad entuziazmo pilnos kelnės tol, kol jos neišsivėdina. Jeigu būtų kažkoks atgalinis ryšys iš viso to, na bent kad žmonės imtų patys siūlyti savo darbus (mažų mažiausiai) ar kad atsirastų dar bent keli entuziastai, tuomet būtų galima daugmaž kažką organizuoti. Čia net nebūtinai reikalingi žmonės, kurie rašo, pakaktų smalsių protų, kurie, tarkim, seka IMDB naujienas, ar tai PC žaidimus ir turi laiko numesti redakcijai nuorodas, kur kas ir kaip.

Bėda su talpinimu skaityklėje yra ta, kad tai viso labo pagalbinė priemonė. Jie neturi visiems prieinamos apskaitos, kas kiek ir ko parsisiuntė. Galima dėl to tik tartis su adminais, kad atsiųstų ataskaitas, bet man tokia nuojauta, kad nemokami projektai jiems gana greitai apkarstų - pelno jokio, procentų jokių, o dar ataskaitas siuntinėk.

Todėl, jeigu imtis žurnalo, reikia mažų mažiausiai internetinio kampelio jam, kur į krūvą suvažiuotų absoliučiai viskas - forumas redaktoriams, pranešimų sistema kiekvienam, kuris nori pasiūlyti savo surastas naujienas, būtų parodomi visi išėję numeriai ir jų archyvas (skaityklėms prieinamais formatais) bei galbūt dar kažkas viršaus, kaip ir priklauso puslapiui apie fantastiką. Kaip matot, čia jau visu nauju internetiniu projektu pakvipo.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-25 12:41
Meškiukas
Kūrinių tikrai trūks, net kalbėti nėra ko, nebent perspausdinti senuosius. Straipsniai apie šį bei tą gelbėtų porą numerių.Naujienos... na, vieni apie filmus, kiti apie knygas, aš galėčiau apie kompiuterinius žaidimus, nors, iš esmės, jie visi fantastiniai. Bet viskas labai gražiai nutrūktų, jei kažkas užtingėtų ir nieko nepadarytų tą ar kitą mėnesį.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-25 12:32
Aurimaz
Labai kuklus buvo numeris:
www.iliuzija.net/files/fi01.pdf

Jo sukūrimui prireikė 12 atrinktų fantastikos skyriaus darbų.
Viso buvo atrinkta 22
Nuo to laiko gerų darbų padaugėjo vos vos. Jau anąsyk svarstėme, kad su tokiais tempais žurnalui medžiagos užteks max 2-3 numeriams į priekį (jeigu planuoti jį kaip reguliarų leidinį). O tada basta.

Turint galvoje, kad reikėjo autorių sutikimo, buvo prarasta pora kūrinių (autoriai neatsiliepė).

Kadangi idėja buvo ne komercinė, išvengėme galvos sopulio su pasirašytais autorių leidimais. Bent tai pliusas.

Galų gale buvau sugalvojęs, kad be kūrybos žurnale mažų mažiausiai reiktų fantastikos pasaulio naujienų. Pavyzdžiui, išleidžiamų einamaisiais metais fantastinių filmų suvestinės, nes ne kiekvienas domisi, ką studijos šiuo metu kuria. Kadangi naujienos internete, net ir pačios šviežiausios po sekundės virsta vakarykštėmis, tai su paprastomis naujienomis vargu ar verta iš viso prasidėti.
Tačiau esmė ta, kad reikalingas papildomas užpildas. Nes jeigu imtis to rimtai, vieną dieną susidursime su kūrinių stygiumi. Nebent pats žurnaliukas taptų žinomas tiek, kad kūriniai atkeliautų iš už rašykų ribų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-25 11:02
Meškiukas
Na vat, aš irgi norėčiau pamatyt, kaip atrodė pirmas variantas :)  paštą įmeskit bent jau. Nes dabar viską įsivaizduoju kaip lietuvišką game žurnalą gameon
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-25 02:21
Laukinė Obelis
O tai kur tas senas daiktas? Ar jį galima kur nors pamatyti?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-25 02:16
Aurimaz
Man nesinorėtų grįžti prie to, kas buvo. Pirmas blynas tegu ir lieka toks. Mielai iš naujo permąstyčiau visą vizualinę koncepciją, nes per tuos metus gerokai patobulėjau. Kas dėl iliustracijų - jeigu sugalvotume, kaip greitai ir nemokamai gauti aukštos kokybės grafikos, tai kam jos atsisakyti?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-24 23:51
Valkas
Čia Aurimas pasiūlė publikavimą per šičia. Manau, puiki idėja. Reikėtų paieškot ir daugiau panašių vietų. Čia vienas plano punktas.

Kitas - senasis dizainas, nors geras, nebuvo pakankamai efektingas. Aurimai, sutiktum perdaryti? Galiu padėt. Ir siūlau mest lauk iliustracijas, bent jau dalį jų.

Beje, fundamentalus kalusimas - ar tik aš vienas manau, kad senąjį numerį reikėtų perleisti, atgaivinti? O tada iškart imtis antrojo numerio. Jei yra prieštaravimų, sakykit.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
1 2 3 4
[iš viso: 77]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą