Rašyk
Eilės (72528)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10392)
Vaikams (2464)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 144 (6)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

fantastų dvikovos O jei taip pamėgintume fantastų dvikovas? Kad ir toks algoritmas: A) kviečiantysis meta pirštinę; B) atsakovas paskelbia tris „ginklų rinkinius“ (žanras, pasaulis, tema, sąlygos); C) ...
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-14 12:38
St Sebastianas
Na, štai, jau gaunasi balaganas. Vienas nenori temos konkurentui parinkinėti, kitas nori, kad viską parinktų sekundantas.
Jei rimtai, manau, kad sistemą reikia dar pratestuoti. Iki pirmo nesklandumo. Kai jis atsiras, tuomet bus aišku, kaip jį spręsti. Spėju, kad su viena problema išlįs dar kelios ir bus surasti sprendimai. Arba projektas užsilenks.:)
Dėl programavimo manau bus verta po kelių bandymų. Bet pirmiausiai reikia tiksliai sugalvoti ko mes norime.
Dėl forumo, tai problema, kad visada matomas pirmas įrašas (arba jo santrumpa) ir komentarai eina taip, kaip čia. Nieko nepadarysi. Nebent perprogramuosi.:)
Jeigu A.Puokui tinka muštynių pabaiga sausio 24 diena - galiu pirštinę pakelti. Žinau, kad iki kitos savaitės nelabai turėsiu laiko užsiimti kūryba, o po to - kodėl gi ne.:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-14 12:11
A Puokas
omnia_meaKodėl dabartinė sistema, pamažu tobulėdama ir vystydamasi, negali padėti geriau rašyti ir pritraukti daugiau fantastų, užmuškit, nesuprantu.


Omnia, ne tik kad gali, bet tą ir daro, jau dabar. Bet jei nori statyti namą, nebūtina statyti būdelės, po to ją aplipdyti priestatais, nugriaudinėti, primūryti ir pan., užtenka susiprojektuoti ko norima.

Tesuoti Tavo sistemą toliau nėra prasmės, nes joje yra tik: a) du žmonės su trečio pagalba susitaria ką rašys (kas čia gali neveikti?), b) du žmonės susitaria, kas parašė geriau (protingi visada susitars). Tokia "sistema" visada veikia, nes joje nėra sistemos, tik susitarimai, o sistemoje turi egzistuoti privalomi, nepriklausomi nuo jos dalių elementai. Taviškėje to nėra. Pvz. nesusitarė dalyviai, vienas durnas pakliuvo. Kas spręs? Pvz. neatsiuntė vienas kūrinio laiku. Kas tada? Pvz. vienas parašė ne į temą arba ne tą žanrą. Kas tada? Ir daug daug dar tokių "Kas tada". Jau rašiau, kad taip, kaip yra dabar, yra gerai ir viskas veikia, nes negali neveikti, tačiau veikia tik labai siaurame rate ir niekur daugiau. Savitikslė sistema, uroboras. Mano siūlymas (tik siūlymas! juk jį galima atmesti paprastu "ne"!) projektuoti iš karto didesnį statinį.

Bet ką gi, dar taip nebuvo, kad Puokas pasipešti atsisakytų. Tekit pirštinę, kas pakels, to ir bus.

Temas ir žanrus man teparenka sekundantas. Kas juo bus man taip pat nesvarbu, visi aktyvūs fantastai yra garbingi. Tikiuosi, taip galima? ;).
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-14 11:59
omnia_mea
Aurimai, jei nebūtų kubelių (monetų), Tikri Riteriai niekuomet neprasilenktų siauruose skersgatviuose (kievienas vis norėtų praleisti kitą).

Idėja Valkui: jei ką, paskelbk kubeliu kitą Aurimo komentarą (ir rinkis temą pagal tai, ar eilučių skaičius lyginis/nelyginis).
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-14 11:27
omnia_mea
Pradėkim nuo projekto tikslo. Jei tikslas yra ką nors programuoti, tuomet reikia ką nors programuoti.

Kodėl dabartinė sistema, pamažu tobulėdama ir vystydamasi, negali padėti geriau rašyti ir pritraukti daugiau fantastų, užmuškit, nesuprantu.

A Puokai, iškviesk ką nors arba mesk atvirą pirštinę, bet pagal dabar testuojamas taisykles. Tikriausiai supranti, kodėl?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-14 10:14
A Puokas
Dėl naujienų pateikimo - jei forume, būtų gerai, kad pirma matytųsi naujausios žinios, o ne pirmos. Kitaip sunkiau skaityti.

Dėl papildomo programavimo - jei dvikovų projektas teikiamas kaip kelių žmonių tarpusavio zabova, tada taip, Omnia teisus, nereikia nei papildomo programavimo, nei atskiro skyrelio, dėl visų sąlygų galima susitarti tarpusavyje greitai ir lengvai. Bet jei projektas viešas, tai Aurimo pasiūlymus būtina įgyvendinti, kitaip nebus "masių kontrolės" ir projektas taps bardaku. "Intuityviai jaučiama sistema" = jokios sistemos. Nėra aiškių žaidimo taisyklių = nėra žaidimo. Kartą Petka su Čapajevu sėdo kortom lošti. Taisyklių nežinodami. Išdalino kortas, Čapajevas sako "Pas mane buraba!" ir pasiėmė pinigus. Antrą kartą Petkia pirmas šaukia "Buraba!", nori pasiimti pinigus, o Čapajevas - "Ė, ne, pas mane aukštesnė buraba!", ir vėl viską pasiėmė. Nepanašu? Tai gerai, kad nepanašu ;)).

Dėl projekto tikslų - dvikovos LABAI patraukli priemonė atsivesti į fantastų, ar bet kurį kitą, skyrių naujų žmonių. Kai kurie bus durni ir ateis vieną kartą ir nei bus laukiami, nei patys eis antrą, kai kurie bus įdomūs, gal gabūs ir linkę kurti, galbūt, gerą fantastiką. Taigi. Jei projekto tikslas gerai pasitūsinti savoj kompanijoj, suteikti vienas kitam po titulą nuo riterio iki ordino magistro, tada nereikia nieko daugiau daryti. Viskas jau yra ir yra gerai. O jei projekto autoriai žvelgia plačiau, tai gerai būtų turėti omeny, kad nauji žmonės, nors iš pradžių galvos kad jei parašiau apie mokslininką tai jau SF arba jei veikėjas nykštukas Pykštukas tai jau fantasy, tačiau turės galimybę sužinoti, suprasti kuo vienas žanras skiriasi nuo kito, kokias daro klaidas, kaip tobulėti. Aišku, jei riteriams užteks geranoriškumo ugdyti naujus fantastus. Be pagalbos iš šalies susivokti fantastikos kryptyse ir kryptelėse (kaip, beje, ir poezioje, ir pjesėse, ir visur kitur) reikėtų nevienų metų, perskaityi minimum kelis šimtus knygų ir is tiek rizikuoti, kad nesuprasi kuo viena skiriasi nuo kita. Tikiuosi, kad projektas bus gilesnis, nei vien tūsas ir savivertės pakėlimas :).

Dėl A.Puoko - Omnia, apsispręsk :), tai jis konservatorius, tai revoliucionierius... :) Ir, kiek žinau, nėra jis visiškas analfabetas fantstikoje, kad ne didis profas, tai taip, kad meliau rašo kitus žanrus, tai taip, bet tas nereiškia, kad jis fantastikos rašyti negali. Jis, beje, į kovotojus per prievartą, nesiperša, nes to iš tiesų kaifinio! proceso - kūrybinių dvikovų - paskutinius aštuonis metus ir be fantastikos turi per mėnesį minimum vieną-dvi, tačiau visada sutiks suremti ietis su bet kuo, tegu ir "dėl proceso" (vy detej liubite? net, tolko sam process...), kurio metu įgis patirties ir po kelių kartų vers iš balno meistrus, arba nulenks galvą ir pasakys - "čia vis dėlto ne man, liksiu skaitytoju". Tas pats, beje, gali būti taikoma bet kuriam kitam, norinčiam išbandyti save fantastikoje.
Įvertinkite komentarą:
Geras (6) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-14 08:47
Aurimaz
Kiek iš istorijos pamenu, riteriams nedraudė palengvinti savo priešininkui gyvenimo. Moterys netgi alpdavo dėl to :D :D
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-14 08:05
Flax
A. Puoko pasiūlymuose yra keletas racionalių grūdų, ir vienas iš man labiausiai imponuojančių yra žiūrovų dalyvavimas vertinant dvikovos baigtį. Kadangi tai dvikova, kurioje subjektyvumas karaliauja, žiūrovų verditkas turi būti labai svarbus ir pasisakymai "labiau patiko" - "mažiau patiko" būtų tikrai reikalingi tuo atveju, jeigu dvikovos dalyviai negali sutarti tarpusavyje, kuris laimėjo.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-14 03:49
omnia_mea
Aurimai, taisyklės tokį dalyką (temos neparinkimą oponentui) draudžia, tačiau jas galima pažeisti. Spręsti Valkui.

Dėl pavadinimo St. Sebastianas teisus. Taisyklės neliepia jo laikytis. Bet esant mažai apimčiai, pavadinimas kartais padeda išlaikyti temą, pats įsitikinau...

Dėl formato, Sebastianai, jei pagrindinį įrašą rašysi esamuoju laiku (riteriai yra...) o komentarus būtuoju laiku (įvyko dvikova, baigėsi štai kuo), tai problemų neliks.

Dabartinė FRL sistema (jos KODEKSAS) kartu ir intuityviai aiški, ir nereikalauja jokio papildomo programavimo (kuris ją ribotų).

A Puokas, man regis, neis dvikovon – dėl dviejų priežasčių: a) jam fantastika yra terra incognita, b) jis tikrai būtų geras revoliucionierius, kuriam procesas svarbiau už rezultatą.

Ir lai gyvuoja fantastikos mūza.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 22:57
Aurimaz
Dėkui už temą.
Leidžiu Valkui pačiam rinktis iš dviejų likusių temų labiau patinkančią ir ją paskelbti viešai.

Tikiuosi, taisyklės nedraudžia tokio dalyko?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 22:26
St Sebastianas
Manau, kad temos pavadinimas nebūtinai turi būti kūrinio pavadinimu. Pavadinimas yra kūrinio dalis ir kartais, jei jis tinkamai parinktas gali priversti į kūrinį pažiūrėti visai kitaip.
Šiuo metu vyksta dvikovų sistemos testavimas. Manau, kad po dar kelių jau bus galima pradėt daryt išvadas. Po kokios dešimtos jau galėsim kažką konstruoti. Gal net sukonstruoti.
Sekundantus tikrai galima rinkti iš kritikų ir riterių (adminai vis tiek nieko literatūroje nesupranta). Pavyzdžiui, kiekvienas riteris gali pasirašyti "Esu potencialus sekundantas". Potencialių sekundantų sąrašą galima pateikti šalia riterių.
Dabar galvoju kaip dabartiniame forume normaliai išdėstyti informaciją. Kad paskui manęs labai nemuštumėte iš karto klausiu ką manote apie mano idėją: Pagrindiniame įraše (tas, kuris rodomas pirmasis) pateikti informaciją apie esamus riterius (jei tinka ir sekundantus), o komentaruose (žinutėse) informaciją apie vykstančias, vykusias dvikovas. Gaila, kad nėra galimybės redaguoti žinutes, todėl padarius įrašą "Dabar kaunasi A ir B" vėliau jos negalima ištaisyti į  "Kovėsi A ir B. Laimėjo C."
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 21:47
Valkas
Dėkui, Omnia. Aurimui parenku "Pasaulio kraštą" ir laukiu šio atsakymo.

Vienas klausimėlis (tikriausiai turėtų atsakyti sekundantas): ar temos pavadinimas privalo būti ir kūrinio pavadinimu? Tik pasitikslinu.

O štai Apuoką galima būtų supjudyt su Weird Star. Įdomu būtų pažiūrėt, kas gausis =]
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 20:43
omnia_mea
OK. Žanro neriboju, bet kūrinyje privalo būti aprašytas pakankamai vientisas pasaulis ir koks nors reikšmingas artefaktas – aprašomam pasauliui nebūdingas objektas (daiktas, statinys, asmuo ar pan.).

Aurimaz metė pirštinę, todėl pirmasis temą priešininkui parenka Valkas:

„Pasaulio kraštas“ – apie kokią nors esminę ribą.

„Atsitiktinumas“ – apie tendencijas ir apie jų nepaisančius gyvenimo (pasaulio, likimo ar istorijos) posūkius.

„Žinoma žemė“ – apie baltąsias pažinimo dėmes čia ir dabar, apie tai, kas nors ir įprasta, bet atidžiau pažvelgus, yra gana keista.

Temos orientacinės, nebūtina jų suprasti paraidžiui.

Laikas: 2010-01-24 dešimta vakaro (sutarę galit pasiankstinti), apimtis standartinė: 10-15 tūkst.

Te bus pagarbinta fantastikos mūza.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 18:25
Aurimaz
Offtopic:
---
Na, kas dėl programavimo - aš pats programuotojas, tai paprastai "racionalizacijas" siūlau pagal savo sugebėjimų lygį. Dvikovų sistemą galima pilnai automatizuoti, kad dalyviams nebeliktų papildomų sunkumų.
---
End of offtopic.

Siūlyk ginklus, Omnia.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 18:02
omnia_mea
Būtų gerai, jei nerengtumėt trikovos. Verčiau daugiau dvikovų, negu mažiau trikovų. Dviem susiderinti laiką ir sąlygas - jau sunku. Trims tai dar sunkiau...

Ar jau galiu siūlyti ginklus?
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 17:57
Valkas
Šiaip, iš dalies Apuokas pasakė teisybę. Sekundantus reikėtų rinktis iš privilegijuotų - tarkim kritikų ir riterių, kad jaustųsi kompetencija bei stipri ranka. O štai jei planuojam daryt naują skyrelį (šalia beveik nenaudojamų "konkursų") reikia - kartoju - galutinai, po punktą suformuluoti idėją ir pateikti ją administracijai. Tada ši bus apsvarstyta, pakoreguota įvertinus technines galimybes ir paleista gamybon. Šiuo atveju, manau, Apuoko ir Aurimo variantai dar ne galutiniai. Bent jau špagas nuo kulkosvaidžių fantastai atskiria, jei kam kyla problemos, šie gali patart =] Šiaip, tikslų ginklo suformlavimą galėtų prižiūrėti sekundantas, ir to pakaks. Ir dar, manau, dvikovos neturėtų būti anoniminės (skirtingai nuo konkursų, kuriuose tikriausiai beveik būtina slėpti dalyvaujančių tapatybę) - juk kovotojai būtent ir išaina pasirodyti, patvirtinti savo "kietumą". Taip buvo per amžių amžius, kam gi griaut tradiciją?
Iš to išplaukia ir vertinimo problemos sprendimas. Dvikovininkai aiškinasi vienas prieš vieną, šiek tiek padedant sekundantui - kam kištis kitiems? Manau, tikrai gera idėja jiems patiems duoti nuspręsti, kuris stipresnis. Kraštutiniu atveju galima bus pasinaudoti publikos nuomone.

Tai štai, lyg ir nieko naujo neparašiau. Beveik offtopicas.

Ai, Aurimai, problemų tai aš neturėsiu - rengiam trikovą? Ar kuris nors imamės Weird star, o kitas - Apuoko? Jei, žinoma, mūsų fantastikos gėlelė turės laiko =]
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 17:17
Aurimaz
Omnia, aš su viskuo sutinku. Jeigu tik Valkas dėl to problemų neturės.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 16:11
A Puokas
Aurimaz,
kol knisausi su komentaro tekstu, Valkas pirmas parašė :).
Man tas pats su kuo kautis, jei kautis. Nes kautis reikia dėl to, kad kautis (cit. Portas). Tiesiog toks šauksmas tyruose iš Omnia lūpų buvo - "kaukitės kas nors su kuo nors" ;). Tai jei bus norinčių - visada prašom.
Mano laikas - bet kada, su bet kuo ir visokiais būdais, įskaitant iškreiptus ;).

Dabar apie kitus dalykus.
Idealiu atveju (sukūrus atskirą dvikovų skyrelį) turi būti užtikrinamas anonimiškumas, t.y. iki balsavimo pabaigos turi nesimatyti kas kokį kūrinį rašė. Kūriniai pateikiami viename lange pagal jų įdėjimo momentą. Patogiau lyginti. Aurimaz teisingai rašo apie automatizavimą, iš esmės jo schema veikia. Sistema balsavimo, manau, geriau tinka lyginamoji, o ne absoliučiais skaičiais (balais), kaip siūliau aukščiau, nes kai vertinamas pavienis kūrinys, jis lyginamas su, pavadinkim, "individualiu kūrinio absoliutu" (arba "finliandija", arba "sobieski"), o dvikovoje - vienas su kitu.

Dėl sekundanto - idealiu atveju sekundantas turėtų ne tik temas/žanrus dalinti. Jo pareigos - atidaryti balsavimą, uždaryti balsavimą, sekti, kad kūriniai būtų pateikti laiku, organizaciniai kls. (bendravimas su kovotojais). Nelabai tinka prozos kūriniams, bet gerai būtų kad sekundantas tikrintų kūrinio atitikimą žanrui/temai, nes gali gautis "Kviečiu jus į dvikovą! Rinkitės, pistoletas ar špaga" "Špaga!" "Puiku, o aš renkuosi pistoletą". Bet ne, čia netinka. Nebent būtų padaryti žanrų aprašymai  (kas ir šiaip būtų jėga!), kad špagos su pistoletais nesipainiotų.
Nedidelėse (sąlyginai), iki 100 žmonių bendruomenėse priėjimas prie "sekundantų kambario" paprastai laisvas, bet čia, aišku, kiltų bardakas. Todėl taip, pritariu, turi būti sekundantų atranka. Gal tik administratoriai (nuobodu), gal adminai ir dar kas nors, pvz. "riteriai"...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 16:00
omnia_mea
Kuo daugiau apribojimų, tuo mažiau dalyvių. Taisyklės turi būti tokios aiškios, kad beveik nerašytos.

Aurimai su Valku, jei abu sutiktumėt būti įtraukti į dvikovą, kurios kūrinių skelbimo laikas 2009-01-24 22 vakaro, galėčiau pabūti sekundantu ir parinkti trūkstamas sąlygas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 15:36
Aurimaz
Mano galvoje idėjų, apart rašomo kūrinio, nėr. Sausas mėnuo :-/
Nebent galiu vėl patarti ką nors automatizuoti.
PėVėZė, sukurkime dvikovų php'ą, kur norintis pasikauti įveda savo vardą ir ima laukti. Jo vardas užsidega pagrindiniame puslapyje žėrinčiomis raidėmis (tipo didysis fantastikos magistras X metė iššūkį visai rašančiųjų visatai ir laukia, kad gi į jo baisingą riksmą atsilieps).

Akylas rašytojas, išvydęs mirksintį tablo, spaudžia jį ir mato - vakancija dar neužimta. Jis prakaituodamas spaudžia "priimti iššūkį". Mainais už tai gauna virtualią "sekundanto kortelę", kurią gali suteikti bet kuriam kitam puslapio vartotojui, jeigu tik šis sutinka imtis reikalo.
Potencialusis sekundantas, gavęs savo kortelę, gali prisijungti prie abu peštukus palaikančios sistemos, kur jam juodu ant balto parašyta: "Jūs privalote čionai įrašyti 3 temas besikaunantiems. Tris, ne keturias!"
Sekundantas skubiai sugalvoja 3 temų apibūdinimus ir spaudžia OK. Arba bet ką, ką ten galima paspausti...
Pirmasis temas pamato dvikovos atsakovas. Jis parenka temą dvikovos kūrėjui. Tada temų sąrašas tampa prieinamas pastarajam, šis parenka temą atsakovui iš likusių variantų.
Abiems sukuriami priėjimai prie specialaus dvikovų skyrelio, kur jie gali patalpinti po vieną kūrinį. Prie talpinamo kūrinio automatizuotai prisegama sugeneruota infa - kas viską pradėjo, kas atsakė, abiejų trumpos biografijos, sekundanto biografija, terminai ir tralialia tri rublia...
Vos tik antrasis dalyvis įkelia dvikovos kūrinį, tituliniame pasirodo pergalingas pranešimas - "X vs Y dvikova baigta tada ir tada. Jūs Jau Galite Juos Sukomentuoti!.."

Visa kita pamatysite pasitelkę vaizduotę.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-13 15:17
omnia_mea
A Puoko siūloma dvikova kerta FRL rėmus, bet tai nereiškia, kad ji negali pavykti (nors kai kurios jos sąlygos ir kelia abejonių). Pažiūrėkime, kaip ji vyks, tuomet viską ramiai nuspręsime.

Weird Star norėjo mūšin, priimkit merginą?

Diskutuokit čia, pavargsim lakstyti po namus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
1 --- 4 --- 8 --- 12 --- 16 --- 20 --- 24 --- 28 29 30 31 32 33 --- 35
[iš viso: 689]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą