Rašyk
Eilės (73390)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 10 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

fantastų dvikovos O jei taip pamėgintume fantastų dvikovas? Kad ir toks algoritmas: A) kviečiantysis meta pirštinę; B) atsakovas paskelbia tris „ginklų rinkinius“ (žanras, pasaulis, tema, sąlygos); C) ...
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-06 18:24
St Sebastianas
Tai dabar mes dalyvaujame masiniame mordabojuje, kuris sprendžia kaip vyks dvikovos. Negadink pramogos su savo iššūkiais.:P
Na, gerai, pagal tavo taisykles imkime paprastą pavyzdį. Susigrūmė dvi galyngos jėgos. Dvikovon iškviestas Rėjus sugalvojo tokias temas:
1. Marso kolonizavimas, mokslinė fantastika.
2. Juvelyrinių dirbinių gadinimas, fantasy.
3. Belenkoks fantastinis briedas.
Džonas, kuris ir kvietė į dvikovą, pasirinko antrąją temą, nes labai mėgo juvelyrinius dirbinius. Tuomet jis nusprendė, kad savo priešui duos pirmą temą, nes belenkas - per daug lengva. Tuomet Rėjus parašė "Marso kronikas", o Džonas - Audi instrukc... tfu, "Žiedų valdovą".:) Na ir apsikakokit lygindami. Ieškosime panašamų pagal principą "Mes broliai, nes mūsų abiejų motinos - moterys"? O kaip tuomet skirtumų? Jis nėra mano sesuo, todėl aš jam nesu brolis? Norint, kad būtų dvikova, reikia atskaitos taško lyginimui. Pavyzdžiui, bendra tema, tam tikras žanras ar pan. Ginklai yra skirti autoriams gyvenimą pasunkinti ir vertintojams gyvenimą palengvinti.
Dvikova yra skirta ne vertinti autorių stilius, o techniką, sugebėjimą suktis iš padėties, išnaudoti apribojimus. Jei tie patys autoriai būtų dalyvavę dvikovoje, kurios pagrindinis reikalavimas panaudoti žodį "raketa" kiek galima daugiau, aiškiu nugalėtojų būtų Rėjus.
Žodžiu, viso šito mano rašinėjimo esmė: turi būti aiškūs vertinimo kriterijai ir vertintojams turi būti suteikta galimybė tais vertinimo kriterijais naudotis.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-06 16:47
omnia_mea
Kviečiamojo į dvikovą pranašumas nėra jau toks akivaizdus (ar daug kas iš mūsų turi po tris neiššautus paruoštukus?).

Antra vertus, kviesdamas dvikovon turi rizikuoti?

Skirtingi ginklai irgi nėra labai blogai (nes realiai už ginklų yra vis tie patys autoriaus rašymo įgūdžiai).

Mintis apie temų ir žanrų atskyrimą man nelabai patinka. Dėl dviejų priežasčių:

A) Tai pernelyg apriboja autorių. „Ginklai“ nebūtinai turi būti itin tiksliai apibrėžti.
B) Kaip beribotum, autoriaus stilius ir rašymo būdas visvien išlys.

Ar būtų norinčių pakelti mano mestą pirštinę?
:)

Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-06 15:00
St Sebastianas
Algoritmas įdomus.:) Pamačius kaip veikia, paaiškėtų ar jis tinkamas naudojimui. Na, kas čia nori ką nors iškviesti į dvikovą?:) Šiaip, manau, kad kviečiamasis į dvikovą visada turės taktinį pranašumą, jei tik turės proto.:) Ir nežinau ar man tai patinka. Taip, kviečiamasis turi turėti pranašumą, bet nežinau ar tokį. Tarkime turiu tris zagatovkes ir nesvarbu ką man konkurentas man išrinks, turėsiu ženkliai didesnius šansus.
Taip pat, tas algoritmas nėra tikra dvikova - autoriai kaunasi skirtingais ginklais. Renkiesi kumščius ar kardus? Kumščius! O aš - kardus.:) Abu autoriai turi susigrumti toje pačioje temoje, tokiom pačiom sąlygom. Tuomet įdomu pažiūrėti kaip žmonės interpretuoja tą pačią temą, kaip sugeba išsisukti nuo apribojimų ar pasinaudoti pateikta pagalba. Štai tuomet yra įdomu. Jei vienas rašys fantasy apie plėšriuosius persikus Antarktidoje, o kitas mokslinę fantastiką apie drakonų utėlių psichologiją, manau, bus sunkoka palyginti.:)
Manau, kad kiekvienas dalyvis turėtų pasirinkti sekundantą, kuris ir galėtų parinkinėti ginklus. Tarkime vienas sugalvoja tris temas, kitas - tris žanrus. Pavyzdžiui, pirmas sugalvoja:
1. Undinių ir nykštukų poravimosi sunkumai.
2. Transformerių kautynės orkaitėje.
3. Marytės ir Jonuko kelionė į dangų.
Antrasis sugalvoja:
1. Mokslinė fantastika
2. Fantasy.
3. Retro futurizmas.
Štai tuomet iškviestas į dvikovą išsirenka kuria tema turės rašyti abu ir tuomet sužino kokis tai bus kūrinukas. Pavyzdžiui, pasirenka pirmą temą ir sužino, kad tai bus mokslinės fantastikos kūrinys. Kad viskas vyktų sąžiningai gali prižiūrėti teisėjas, pavyzdžiui, klimb jau seniai į jokią nesąmonę nesam įvėlę.:)
Kodėl reikia sekundantų? Pirmiausiai tam, kad nebūtų bandos nuomonės. Be to, kartais autoriui yra įdomi konkretaus žmogaus nuomonė, o ne visos bandos. Ginklus turėtų derinti sekundantai dėl mano minėto zagatovkių efekto. Manau dvikovos dalyviai gali pasakyti pageidavimus, tarkime, norime rašyti ką nors apie elfus. Sekundantai pagal tuos pageidavimus kažką padaro.
Vadovaujantis vienu įvykusiu pavyzdžiu, galima pateikti paveikslėlį, o autoriai jau sukasi kaip išmano.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-06 13:04
Varinė Lapė
Labai puiki idėja, gal netgi paįvairintų MT egzistenciją.

Tad galutinis "apsikomentavimas" ir laimėjusio pripažinimas manau pakankamas faktorius dvikovai, bet va tas algoritmas man kažkoks sudėtingas pasirodė. Reikės labiau pasigilint...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-06 11:39
A Puokas
Vo, blyn. Gal bent fantastai ką nors šita tema padarys o kiti pasimokys. Prieš kelis metus pezėjau, kad būtų gerai dvikovų skyrelį padaryti, siūliausi taisyklių projektus sudėlioti, bet atsakymas iš "plačiosios publikos" buvo - "NX". Jei rimtai norėsite pasidaryti dvikovas, galiu (tik neskubiai) surašyti kaip dvikovos (garbės kodeksai, dvikovų taisyklės, žanrų-temų parinkimai ir kita) veikia kt. svetainėse. Veikia ir tobulinama jau kokius penkiolika metų, tai kad ne briedas garantuota :). Gal kas praverstų.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-06 11:16
omnia_mea
Aurimai, gal aš neaiškiai parašiau: abi temas savo priešininkams parenka oponentai. Sakykime, norėtum mane iškviesti, o aš pasiūlyčiau tris ginklų rinkinius:

A) elfo nuotykiai XIX a. Vilniuje, avantiūra, laiminga pabaiga
B) nežemiškos kilmės artefaktai šiuolaikinėje Antarktidoje, SF ar (bent pusiau SF)
C) magija postakopaliptinėje ateities žemėje, fantasy

Tuomet tu, pavyzdžiui, svarstytum, ar norėdamas išvengti dar vieno „kelmo“ parinksi man Antarktidą, ar pasiliksi ją sau, o man parinksi Ateitį.

Pirmuoju atveju iš likusių Vilniaus ir Ateities jau aš tau parinkčiau, sakykime, Vilnių. Antruoju – iš likusių Vilniaus su Antraktida gal skirčiau tau Antarktidą, kas žino?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-06 08:16
Aurimaz
Na, dvikova paprastai pasireiškia, kai du abaldujai nesutaria dėl jau esančios konkrečios temos. Taip kad galvoti naujas temas elementariai nėra tikslo tokiu atveju. Belieka imti ginčo objektą ir nusistatyti terminą.

O jeigu turime galvoje tyčinį snukio daužymą pirštine, tai čia netgi ne dvikova, o elementarus chamizmas, siekiant parodyti savo viršenybę. Nu betgi imkim ir tarkim, kad tai dvikova :)

Man tik užkliuvo, kad temas parenka tas, kuriam buvo mesta pirštinaitė... Hmm, na gal ir teisingai. Jeigu jau aršus priešininkas nori, galima gi imti ir sudėti sau lengviausias temas. Pats kaltas, kad pirštinėmis daužosi.

Vertinimą, manyč, galima patikėti plačiąjai publikai. Fantastų tarpe tokia tvarka, kad ir saviškius drožiam negailėdami. O jau aš už gabų naujoką tyčia švelniau pakalbėčiau :P

Kuo mažiau formalumų, tuo geriau.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-05 15:56
klimbingupthewalls
aš už. jeigu jums pavyks, galim bandyt ir kitiems skyriams siūlyt tokiu principu pasirungti. gal pagaliau ir poetai špagas surems? :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-01-05 15:50
Valkas
Galėtų būti du vertinimai - apsikomentavimas ir draugiškas laimėjusiojo nustatymas bei visų kitų skaitytojų nuomonė. Svarbu tik nenusileisti iki elementaraus konkurso sąlygų (vertina tas, kas dalyvauja).

Be to, reikėtų ir dėl laiko nuspręst. Paslenkam mėnesio temą? Nustatom terminą? Įvedam reiškinį tiesiog kaip tradiciją, be jokių formalumų ir datų?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
1 --- 4 --- 8 --- 12 --- 16 --- 20 --- 24 --- 28 --- 32 33 34 35
[iš viso: 689]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą