Rašyk
Eilės (78167)
Fantastika (2308)
Esė (1557)
Proza (10915)
Vaikams (2716)
Slam (76)
English (1198)
Po polsku (371)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Dėl kritikų skyrimo Ar nemanote, kad dabar kritikai dabar skiriami tik adminų slaptu balsavimu, ar yra  tai teisingas sprendimas? Anksčiau taip nebūdavo(pateikdavo kandidatus viešai), juk ne paslaptis, kad ne tas...
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 17:26
matrica qr
Pritariu klimbingupthewalls siūlymui įvertinti ir motyvuoti aktyvius kritikus. Svetainės taškai yra viena iš formų juos skatinti ir atsidėkoti už šį aktyvumą. Tai galima pavadinti net finansiniu atlygiu, nes mes visi juos perkame. Bet svarbesnis už pinigus yra moralinis atlygis. Nors kartą į metus, kad ir per didžiąsias šventes, pasveikinant rašykų bendruomenę, atskirą dėmesį skirti ir paminėti būtent šiuos lojalius kritikus ar vartotojus, kuriems svetainė tapusi antrais, nors ir virtualiais, namais. 
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 17:13
pikta kaip širšė
wrawr, iš principo siūlai sumažinti kritikų skaičių, o kitame komentare teigi, kad prozoje žmonės mėnesių mėnesiais dėmesio nesulaukia - nejauti čia prieštaravimo? Nulinė logika...

Kas gali išvardinti 4 aktyvius fantastus su regalijom arba dar geriau prozininkus... :-)))
Kaip sakė Klimb belieka tik dalintis ir džiaugtis šia "neįkainojama" galimybe, nes šiandieniniame pasaulyje vis dar nėra kitų pasiviešinimo alternatyvų. Ane? :-)))
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 17:06
pikta kaip širšė
"Formulės keisti ir mažinti reikalingų kritikų/administratorių balų kiekio nesinori todėl, kad išsikraipys statistika susijusi su visų laikų geriausiais."

Skamba taip lyg saugotumėte istoriją ateities sąskaita. Su kuo ir sveikinu ;-)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 16:35
0000
aš ne apie savo tobulėjimą o tų susipainiojusių o kritiku būnant galima nekritikuot ir būt kaip buvosi ir neatims ženkliuko ir grįžus vėl uždės
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 16:32
klimbingupthewalls
Klausimas toks. Ar Kritikai norėtų už aktyvumą gauti ką nors mainais (išskyrus pinigus). Tom Kom Potai, kas Tave motyvuoja nesiliauti? 

Kuo svetainė galėtų padrąsinti? Tarkim, kad ženkliukas nekelia savivertės ir yra greičiau erzinantis. Kaip dar galima būtų motyvuoti komentuoti ir vertinti objektyviai? Būtent ne per kiekį, o per kokybę. Per neutralumą. Svetainės taškai motyvuotų? Rašykų skiriami kokie nors "ačiū", kurie matytųsi vartotojo namuose? Koks nors paties rašyko teigiamumo ir kokybės ženkliukas?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 16:28
Aurimaz
"ši vieta ir tobulėjimas nelabai susiję o išimtys irgi nelabai"

Vietos tobulėjimui čia yra labai daug. Viso labo reikia kelių dalykų - noro rašyti, noro tobulėti ir noro išgirsti. Trečias noras dažniausiai ypač paniojamas su "noru girdėti tai, ką noriu girdėti", todėl vėliau ir verkiama, kad tobulėjimui vietos nėr.

Kas dėl pačių kritikų...
Jei man kas nors būtų pasakęs, jog gavęs kritiko balsą turėsiu leisti čia maždaug po 2-3 valandas, analizuodamas kitų kūrinius bei dėliodamas balus, mano pirmas veiksmas būtų išsiregistruoti ir prisiregistruoti kitu vardu. Tada privengčiau komentavimo apskritai arba rašinėčiau "man patiko/nepatiko".

Tai tiek visų tų teorijų. Prieš kurdami "sistemas" neužmirškite, jog visi mes čia - savanoriai.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 16:26
klimbingupthewalls
Kritikų ženkleliai nebus nuimami, nes jie nepraranda gebėjimo atskirti pelus nuo grūdų, net jeigu jungiasi retai. Kritikas ženklelio gali netekti tik tokiu atveju, kada jo balai tampa susidorojimu arba kada jis ima vertinti savo paties klono kūrinius. Kitaip tariant, tai atvejais, kai netenka balso teisės.

Kritiko ženkleliai nėra nuopelnas juos nešiojantiems. Greičiau atvirkščiai. Jiems tai yra našta ir niekas jų neklausė nori jie to, ar ne. Jiems vartotojai dažniau kerštauja nei dėkoja. 

Kritikai nėra motyvuoti labiau nei kiti. Jie tiesiog yra mums vertingi, nes mes džiaugiamės jų gebėjimu atskirti kokybę, pastebėti progresą.

Balsavimo teisę galima įgyti ir kitaip. Tiesiog rašykite vertinus komentarus kitiems, būsite pastebėti, pasiūlyti į Kritikus ir gausite tiek ženklelį, tiek balso teisę. 

Tai kad neturime iš ko rinkti naujų Kritikų yra ne sistemos problema. Tom Kom Potas jau parašė apie tai. Ką daryti, kad Jūs visi skaitytumėte daugiau, komentuotumėte daugiau? Kodėl svetainė turi dirbtinai skatinti skaitymą, jeigu esate nelinkę skaityti? Juk svetainės kryptis – galimybė pasidalinti. Pasidalinate. Bet dalintis neužtenka. Jūs norit dėmesio. Skirkite jo ir kitiems. Bus grįžtamasis abipusis ryšys ir vilkelis ims suktis.

Formulės keisti ir mažinti reikalingų kritikų/administratorių balų kiekio nesinori todėl, kad išsikraipys statistika susijusi su visų laikų geriausiais.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 16:12
klimbingupthewalls
2013-08-15 18:59
_n_n_ 
tai juk sakiau, kad nelabai yra iš ko rinktis, o tie, kam pasiūlai - patys nenori ir atsisako. o ar kiekvienas nori būti spardomas ir peikiamas, ir išvadinamas visokiais žodžiais, be to ne kiekvienas drįsta prisiimti šitą "darbą". žmogučiai, jeigu dar kažkokius kodeksus aptarinėsime, tai galiausia bus taip, kad nė vienam to kritiko ženklelio neįsiūlysime. 

pavyzdžiui esantys kritikai (dabartinė situacija) : yra subjektyvūs - blogai, yra objektyvūs - blogai. sako tiesą - blogai, pervertina - vėl blogai. o kai kurie rašantieji tik ir sako "man balai nerūpi", tik po kas antro palikto komentaro po jų kūriniais bėga pas įvertinusįjį kritiką bartis. parašai išsamų komentarą, išvardyji privalumus ir trūkumus, o tą kūrinį parašęs nė trupučio nesidomi ir toliau savo varo. man kartais pradeda atrodyti, kad tie kritikai iš tikrųjų čia tik tam, kad padėtų tiems ką tik atėjusiems ir tik tam kad pravalytų kūrinius, nors pastaruoju metu nelabai juos sekasi valyti - savaitės geriausieji - prasta situacija, kūrinių vertinimo vidurkis - per daug aukštas, žmogus parašo prastą kūrinį, o čia jam duoda 2-3 balus. ir viskas kodėl? tik dėl geranoriškumo. o rašantieji dar paskui kritikus peikia dėl to ar ano. dėl tiesos, dėl melo. 

apsispręskite patys ko jūs norite iš tų kritikų, o kai apsispręsite - praneškite jiems, tada galėsite patys būti kritikais, nes jie nusikabins sau ženklelius patys. gal dar kritikai po kiekvieno kūrinio turėtų pašokti lambadą kokią? arba nupiešti eskizą, perskaityto kūrinio, arba įkelti youtube video kaip skaito kūrinį ir visiems nupirkti po židinį ir ledų porciją ar ko kas nori? 

palikite tuos kritikus ramybėje. leiskite jiems dirbti savo darbą, kaip moka. ir pagalvokite kaip jų situacijoje elgtumėtės jūs. 
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 16:11
klimbingupthewalls
2013-08-15 19:03
Lengvai 
paskaičius daugumą komentarų, atrodo lyg kritikai yra skolingi kažką rašantiesiems. o pagalvokim, ar rašantieji nėra solingi nieko skaitantiesems (ir kritikams irgi), kad jau kažkas yra linkęs skirti savo laiko kaži kieno tekstams. 

o kas yra kritikai rašykuose? džniausiai tie patys vartotojai, tiesiog aktyvesni - daugiau komentuojantys, išsakantys savo nuomonę, galintys parodyti į akivaizdžias klaidas (tas ateina su laiku). 

aš asmeniškai nėjau į rašyką, norėdama būti kritike, apskritai komentuoti tekstus pradėjau atėjus suvokimui, kad ne tik rašymas, bet ir nuomonės išsakymas po kitų rašymais yra gerai, tad bet koks teiginys alia "kritikas neturi rašyti" yra bevertis šioje erdvėje, ar kiek čia yra tų, iš pašaukimo kritikkų? 

kitas dalykas - naujokai: kiek iš jų yra iš tikrųjų pasiryžę rašyt, o kiek ateina su vienu kūriniu, dažniausiai "niekas manęs nemyli, o aš tai myliu ir už lango lyja" ir galvoja esą talentai? netikiu nuolaidžiavimu naujokams, tikiu, kad kiekvienas naujokas turėtų būti pasiryžęs sunkiai dirbti ir bent jau iš pradžių klausyti patarimų. nebent, žinoma, jis argumentuotai gali atremti tuos patarimus, argumentuotai, reiškia nesiuntinėti komentatorių (kalbu ne tik apie kritiko ženklelį turinčius, bet visus komentuojančius) kuo toliau, o arba atsakyti jiems argumentuotai, arba nutylėti, kas kartais irgi nėra blogai. 

tikrai ne kiekvieną tekstą reikia girti. nežinau, kiek kiti vartotojai yra perskaitę prozos tekstų, bet per tuos dvejus metus, kai pradėjau komentuoti, galiu pasakyti - ne kiekvienas tekstas vertas pagyrimo. spardymas į užpakalį irgi yra gerai, - jei kažkas turi potraukį rašyti - grįš čia vėl ir vėl, kol galiausiai suras pusiausvyrą, o po to ir šį bei tą daugiau, tereikia elementaraus užsispyrimo ir tikėjimo bei gebėjimo ir norėjimo mokytis. 

tiek iš Lengvai pusės 
  http://www.rasyk.lt/diskusijos/ziureti/kritiko-garbes-kodeksas.20.html
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 16:02
wride
P.S. apie prozą nėra nė kalbos. žmonės mėnesius laiko negauna nei vieno komentaro.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 16:01
wride
1) panaikint kritiko statusą neaktyviems
2) sugriežtint reikalavimus norint išsaugot kritiko statusą, griežčiau juos monitorint
3) nesuteikti kritiko ex-adminams, nes jie retai būna kompetetingi

na ir aišku skatint nešališkumą, bei žinot, kad kritikas yra pajėgus ir norintis komentuoti /normaliai/. atsimenu pastarąjį kritikų skyrimą. du iš jų, N2 ir Laimingasis Hansas (arba jo klonas) išsitrynė. poeziją turime daryti visi komentavo keistenybes/per subjektyviai/neišsamiai ir pasidarė neaktyvi. Karolis Pamišelis neaktyvus, nors ir kietas. ar dar kažką pamiršau? vienu žodžiu, tas skyrimas kritikais buvo visiškas fiasko. poezija apmirus, be tomo ir kęstučio nei vieno aktyvaus dvibalsio. na, yra GLP, bet GLP nekomentuoja, ir yra mane kartą įvertines 2sek. po publikacijos. o tekstas buvo ilgas, vargu, ar per tiek laiko perskaitysi. žodž.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 14:52
pikta kaip širšė
Gerb Tomas viską labai aiškiai ir gražiai sudėliojo. Bėda tik ta, kad ši logika jau kokius penkerius metus vis mažiau pasiteisina. Gal laikas naujos paieškoti.

Nors ko aš čia dūzgiu - savo teises jau prieš N metų užsidirbau (nežinau, kaip būtų, jei dabar reikėtų tai pakartoti...), tai kokio galo dėl kitų parintis. Teisingai galvoju? Tokia širšiškai rašykiška politika? :-)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 12:22
ČakoPelėda
Tom Kom Poto komentaras kaip visuomet taikliausias, ne vien tik poeziją vertinant :D. Pasirašau po kiekvienu žodžiu!

O ir pasiūlymas padaryt kritikais bebalsę ir wride turi cinkelio. Bebalsė, niekam ne paslaptis, yra itin geros širdies, linkusi paskatint, motyvuot, tad krypsta link pervertinimo, wride – atvirkščiai, linkęs vertint neigiamais balais visus kūrinius, kurie neatitinka jo  ypatingų standartų arba tiesiog nepataiko į asmeninį literatūrinį skonį.
Pliusas ir minusas, taiga žala bus nulinė, o nauda neįkainuojama – rašykas pasipildys iškart dvejais aktyvias kritikais!!!

Tomai, tai gal prie progos užeik į svečius kada, juk žinai, kad laukiu :))
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (4)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 11:45
TomKomPotas
ši diskusija pamažu įgavo dvi viena kitai šiek tiek prieštaraujančias kryptis:
1) dėl balų atsisakymo;
2) dėl galimybės gauti balsavimo teisę įgavimo (kas lyg ir rodytų kad ta balsavimo teisė ir balai yra pageidautini).
1. dėl balų atsisakymo pritarčiau brū teiginiams, jog tie kam balai nesvarbūs gali paprasčiausiai į juos nekreipti dėmesio. na, jei techninės galimybės leistų galima būtų padaryti atskirą skyrelį "nenoriu balų ir komentarų" (būtų įdomu pažiūrėti koks būtų aktyvumas ten). o balsavimų atsisakydami rizikuojame prarasti dalį vartotojų kurie čia dėl balų (kaipo žaidimo azarto intrigos, žodžiu pikantiškų prieskonių - svetainėje pastebėjau visada pagyvėjimas kai vyksta konkursai ar kokios tai kitos varžytuvės). be to, nesu tikras ar balai yra didžioji blogybė konfliktuose - užgaulioti ir menkinti galima ir be jų, komentarais. o skaitmeninė išraiška kartais padeda lengviau išreikšti kad ir subjektyvią (egzistuojančios sistemos rėmuose) bet vertę. feisbukiniai laikai taip pat yra balsavimas tik liberalesnė jo atmaina.
2. dėl balsavimo teisės įgavimo ir kritikų reikalų išskirčiau tokius aspektus:
a) dauguma pasisakiusių diskusijoje tą balso teisę vis dėlto turi. tai simbolizuotų kad jos gavimas nėra jau tokia neįmanoma misija.
b) norinčių rašyti atrodo daugiau nei norinčių skaityti ir komentuoti. ir nieko čia nepadarysi.
c) prozoje aktyvumas (ir kūrinių ir juos vertinančių ir komentarų skaičius) yra artėjantis prie nulio. bala žino dėl kokių priežasčių. bet poetai dėl to nekalti. kaip ir sistema.
d) dėl punkto c) kilusius sunkumus galima bandyti spręsti keletu būdų:
- paprašyti poetų kritikų kad diletantišku žvilgsniu nužvelgtų ir įvertintų prozos kūrinėlį;
- prozoje sumažinti visokioms regalijoms gauti būtiną kritikų/administratorių įvertinimų kiekį. truputį kvepėtų išskirtinėmis teisėmis ir diskriminacija (gal tada verta svarstyti ir apie sumažinimą visiems žanrams? bet punktas a) byloja kad nebūtina).
e) vyksta natūrali kaita. vieni vartotojai rašyką išauga, kiti meta rašyti, treti dėl socialinių (ar kokių dar) priežasčių į šią erdvę spjauna. ką daryti? naujiems aktyviems vartotojams suteikti kritikų ženkliukus. pvz.:
- vienam (-ai) iš vartotojų (vadinamų bendru "bebalsės" vardu :). na, tikintis kad gavusi ženklelį apjungs visas savo formas į vieną ir nerašys tik penketukų;
- wride - darant prielaidą kad vengs kraštutinumų (:
- prozininkai išsirinkite ir pasiūlykite savo.
reziumuojant - šiek tiek liberalizuoti taisykles galima, bet nei balsavimo atsisakymas nei reikalavimų balso teisei gauti sumažinimas nepagausins aktyvių (skaitančių, komentuojančių) vartotojų būrio. pradėkime dalintis. 
Įvertinkite komentarą:
Geras (5) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-06 09:33
pikta kaip širšė
Gerai, suprantu, atsisakyti vertinimų - per daug radikalus pasiūlymas. Bet tai gal grįžkime prie klausimo, ar tikrai realu surinkti 4 kritikų vertinimus prozoje/ fantastikoje? Manau, kad nelabai. Tai gal reiktų kažką keisti?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-05 22:28
Marquise
Sistema neturėtų numatyti neįgyvendinamų reikalavimų. Jei de jure skiriasi nuo de facto, vartotojų atžvilgiu būtų teisinga vieną jų pakeisti.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-05 22:18
0000
viskas kaip buvę tik rašykizmo mažiau kuris buvo ištobulėjęs ir pasitraukė kažkuriuo metu o iš kūrybos beliko tik latentic plius neįvardint kas
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-05 22:16
0000
ir be balsavimo aišku kas yra kas ir kas kam patinka o ar kam nors reikia tokio balsavimo kuris yra dabar nusistovėjęs o žinoma jis gali ir likti o kam praverčia tegu turi o kam ne tegu nekreipia dėmesio ar pasierzina o jokiu būdu neatimkim iš bebalsės to o man tu dviejų kritikų kritika buvus nebuvus o kaži kaip poetams bet iš tokių dalykų susideda visuma kokie jie bebūtų o kritikais paskelbė be jų sutikimo ir visam laikui o kas pasiūlys bebalsę gal crep gal tas kas paspaudė geras

Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-12-05 20:42
matrica qr
Balsavimai būtini, Jų dėka atliekama atranka, skaitytojams pateikiami aukštesnio lygio kūriniai, ugdomas ir lavinamas meninis skonis. Taip pat tai pagalba pačiam autoriui - susivokti, stebėti ir įvertinti savo kūrybą kitų akimis. Jei kūriniai surenka žemus balus - irgi signalas, į kurį reikia reaguoti ir padėkoti kritikui, nurodančiam klaidas.

Su visa pagarba tictac-ui ir TomKomPot-ui! Kūrinių vertinimas - tai daug laiko ir energijos reikalaujantis darbas. Šie žmonės skiria savo laisvalaikį dėl mūsų visų tobulėjimo. Aišku, bus visada tokių, kurie bandys prieštarauti, paneigti, nuvertinti jų nuopelnus, bet aš asmeniškai jiems abiems dėkoju už nurodytas klaidas ir padrąsinimą.

Dėl naujokų vertinimo nebuvimo - dalinai tiesos yra. Bet jei paklaustumėm, kad ir pvz. Vienisaz, ar dar jam reikia dviejų kritiko įvertinimų? Abejoju... Bet jų tikrai reikia senbuviams, nes kuo daugiau nuomonių, tuo realiau yra atspindima jų kūrybos vertė.

Taip pat siūlau atimti ženklelius kritikams, kurie neatlieka jiems patikėto darbo. Būna gan pikta, kai vienu metu pastebime atėjusius kelis kritikus, bet nesulaukiame nei jų balsavimo, nei komentarų. Čia ne pasipuikavimo rekvizitais šou. Nedirbi - būk garbingas ir padėk ženklelį į šoną. Tegul jį užsideda tie nariai, kurie nori padėti svetainei kelti jos literatūrinį lygį ir ugdyti kūrėjų bendruomenę.

Šia proga siūlau į kritikus ČakoPelėdą. Tai gabi literatė, puiki fantastikos ir prozos kūrėja, mokanti valdyti žodį ir pritraukti skaitytojo dėmesį. Jos komentarai būtų vertingi tiek pradedančiajam, tiek jau patobulėjusiam rašykui.
Įvertinkite komentarą:
Geras (5) Blogas
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
[iš viso: 206]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą