persekiojamus ir provokuojamus
gydau
nuo
maniakinės depresijos
2009-12-02 17:15
mane pagydyk: kiek save pamenu, niekaip neatsikratau šešėlio. Kartais persekioja, o kartais provokuoja vytis... :(
2009-11-28 20:02
mane prašyčiau.
2009-11-24 18:23
Pasitaiko ir apsišaukėlių daktarų asistentų, geriau gydytis patiems;)
2009-11-22 21:55
neišgydoma
2009-11-22 18:16
Saliamonas yra be deprėsėjų ir be jokių pykčio parodontozių, jis Giminaitei gali tik paasistuoti darant skrodimus :DDD
2009-11-21 23:29
mane persekioja keistas jausmas, jog esu persekiojamas :)
2009-11-21 19:39
Blyn, lakiu iš čia, o tai dar šita žaraza užsikrėsiu:) Užteks man ir "priešgripio''. Gulsiu karšton vonion ir gripą nuskandinsiu. ;) Čiau;)
2009-11-21 18:48
dėkoju pagalbininkui Antanui
(gali pradėt rūšiuot tramdomuosius marškinius)
2009-11-21 18:28
Ligos priežastys
Ligos priežastis – tai tam tikrų cheminių medžiagų (serotonino, noradrenalino, dopamino ir kt.) pusiausvyros galvos smegenyse pakitimų padarinys. Sutrikimo išsivystimui įtakos taip pat gali turėti įvairios traumos, hormoniniai sutrikimai. Manoma, kad ši liga yra genetiškai paveldima. Pusės maniakine depresija sergančių pacientų vienas iš tėvų turi nuotaikos sutrikimų. Ja vienodu dažnumu serga tiek vyrai, tiek moterys. Sutrikimas gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, tačiau dažniau liga pasireiškia jauniems žmonėms (manijos epizodai dažniau vyrams, o depresijos moterims). Serga apie 1% populiacijos.
[taisyti] Simptomai
- Manijos epizodas dažniausiai prasideda staiga ir tęsiasi nuo keleto dienų iki kelių mėnesių. Manijos būsenoje žmogus yra geros nuotaikos, viskuo patenkintas, lengvai užmezga naujas pažintis, energingas (gali kelias naktis nemiegoti ir nejausti nuovargio), vienu metu imasi daugelio darbų ir sumanymų, kuria vėliau neįgyvendinamus planus (labiau išsiblaškęs, negali sukaupti dėmesio), kalba greitai ir garsiai, gali būti dirglus, greitai susierzinti, leistis į atsitiktinius lytinius santykius, nesaikingai vartoti alkoholinius gėrimus, išlaidesnis, amžiaus ir situacijos neatitinkančios išvaizdos. Maniakinės būsenos metu žmogus gali būti priekabus, su visais ginčytis, kištis ne į savo reikalus. Manija skirstoma į
- stipriai pasireiškiančius manijos epizodus ir
- hipomaniją.
- Depresijos epizodas trunka ilgiau nei manijos. Ligoniui liūdna, nebedomina anksčiau malonumą teikusi veikla, sunku sukaupti dėmesį. Būdingas blogas miegas (nemiga ar padidėjęs mieguistumas), graudumas, pesimizmas, abejingumas viskam, neryžtingumas, nenoras bendrauti su žmonėmis, nepilnavertiškumo jausmas, nerimas, perdėtas rūpinimasis, valgymo sutrikimai (dažniau apetito sumažėjimas), tyli ir lėta kalba, sunkumai sukaupti dėmesį, mintys apie savižudybę.
- Mišri būklė: manijos ir depresijos simptomai pasireiškia vienu metu. Šiai būsenai būdingas susijaudinimas, problematiškas miegas, apetito sutrikimai, negatyvios mintys.
Manijos ir depresijos epizodų trukmė ir stiprumas gali būti labai įvairūs. Tarp šių epizodų gali būti normalios būsenos epizodas. Sunkios depresijos ar manijos metu gali pasireikšti psichozės simptomai: haliucinacijos (matymas, jutimas, girdėjimas to, ko realiai nėra) ir iliuzijos (klaidingi įsitikinimai).
2009-11-21 18:26
Maniakinė depresija (bipolinis afektinis sutrikimas) – tai psichinis sutrikimas, kuriam būdingi pasikartojantys manijos ir depresijos epizodai, kurie gali vienas kitą keisti arba yra atskirti normalios nuotaikos epizodų. Liga sukelia daug problemų pacientui, jo šeimai ir visuomenei. Teisingai (svarbiausia reguliariai) besigydantis ligonis gali gyventi pilnavertį gyvenimą.
2009-11-21 16:52
kuom? valgomu at nevalgomu?
2009-11-21 14:26
Čia labai laiku. Būtinai pasiūlyk savo paslaugas Saliamonui:)
|
|
|