Rašyk
Eilės (77986)
Fantastika (2288)
Esė (1544)
Proza (10891)
Vaikams (2694)
Slam (68)
English (1210)
Po polsku (354)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterDiena - ilga kaip šimtmečiai. Pasak Aichmatovo.

Šiandien viena iš tų nedažnų dienų, kai erzina be išimties viskas. Viena iš tų, kai nepastebi šalia esančių stebuklų ir kai nepadeda įprasti psichologiniai triukai (nusišypsok sau veidrodyje, pasakyk sau komplimentą, ir t.t. ir t.t.)

Ir nesu tikra, kad tai tik dėl saulės stokos.

Todėl prisiminiau tas dienas (pasikartojančias reguliariai, kartą per dvi tris savaites), kai be priežasties džiugina viskas. Jas labiausiai mėgstu. Kaip retus saldainius, su vyšninio likerio įdaru ir plius pačia vyšnia. Tomis dienomis neerzina net pilkas medvilnes sportines kelnes dėvintys vaikinukai, nederinantys avalynės nei striukės prie tų savo "naminių" kelnių. Net ir troleibuse skandalą sukeliančios moterėlės, kuri sėsis pirma, man kelia ironišką šypsenėlę. Labai smagu pastebėti ir gamtą, kuri miesto fone it tobulas inkliuzas įsiterpia kur-ne-kur. Parkas, keli medžiai šalikelėje, šunų vedžiojimo veja pro namų langą.

Tomis gerosiomis dienomis norisi visus bučiuoti ir glėbesčiuoti. Einu pro statybvietę, kur visi suplukę cementu apsitaškę ir balso tembro nemoduliuojantys vyrai uoliai dirba ir galvoju: imčiau visus čia pat ir apkabinčiau draugiškai. Pikčiausią šunį pakalbinu meiliu balsu, nusišypsau pilkas medvilnines kelnes dėvinčiam jaunuoliui,  pasikalbu su senele, kuri visai patraukliai nupasakoja, jog vaistų ir maisto kainos kilo...

Apie visus galvoju tik gerai. Prisimenu vaikystės drauges, visus piktus ir kandžius asmenis apipilu šiltų minčių lietum. Šypsausi šypsausi šypsausi.

Bet šiandien taip nėra. Todėl reikia baigti dienoraščio įrašą Paryžius nr.3...
Paris sera toujours Paris.
Du mon coeur - Erato
Bisous


2010-10-28 15:33
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-10-28 22:49
Erato
Paskaičiau sugrįžusi čia - žiūriu: siaubinga klaida... Dar pasitikrinau knygose, gi tikrai Aitmatovas... O aš labai mėgau mokykloje Aną Achmatovą... O dar seniau, patį Aitmatovą... Matyt susiliejo pasąmonėje pavardės:-) Man abu labai artimi...
Ir vat žinojau, kad kažkas pastebės ir būtinai mane sugėdins :-) Gėda tikrai.

Šiaip gal šiemet tai ne depresinis proveržis. Tiesiog tokia diena:-)
Ačiū už mintis
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-10-28 21:01
Pirk Volgą
Nu nu nu nu, kas do Aichmatovas? Aitmatovas turi būti, mano vienas mėgstamiausių rašytojų, kurio kūrybą, beje, tiesiog garbinu.

O dienų būna visokių. Rudedninė depresucha neapleidžia nė vieno iš mūsų. Ir kodėl Lietuva ne Krymas...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą