Rašyk
Eilės (75174)
Fantastika (2211)
Esė (1516)
Proza (10615)
Vaikams (2533)
Slam (50)
English (1159)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 21 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Zypana Zateli

Zypanna Zateli

Zypana Zateli (tikrasis vardas Ana Karakoli) – šiuolaikinė Graikijos rašytoja. 

Gimė 1951 m. Salonikuose, kur užaugo ir baigė licėjų. Jaunystės metais Zypana išvyko gyventi į Vokietiją, tačiau neilgai trukus  sugrįžo į gimtąją Graikiją ir apsistojo Atėnuose. 1976-1979 m. Zypana studijavo teatro meną, vėliau kurį laiką dirbo aktore, radijo laidų vedėja bei modeliu. Po ilgų savęs paieškų autorė atsidėjo rašymui. 

Zypana pradėjo rašyti dar ankstyvoje vaikystėje. 1984 m. pasirodė pirmasis apsakymų rinkinys Paskutiniųjų metų sužadėtinis (Persiní arravoniastikiá). Po kelerių metų buvo išleista ir antroji jos apsakymų knyga Laiminga vienatvė (Stin erimiá me hári), kurią palankiai sutiko tiek kritikai, tiek skaitytojai. 

Visgi pasauliniu mastu rašytoją išgarsino 1993 m. pasirodęs romanas Grįžtantys su vilkų šviesa, pelnęs ne vieną literatūrinį apdovanojimą. Vien tiktai Graikijoje išėjo 31 knygos leidimų. Romano veikslas rutuliojasi 19 a. pab. – 20 a. per. kalnuotoje Graikijoje, kur vienos šeimos praeitis ir dabartis susipina su dramatiškais gamtos reiškiniais ir svarbiais istoriniais įvykiais. Rašytoja savojo kūrinio realybę glaudžiai sieja su sapnais ir legendomis, parodydama, kaip paprastai ir nesudėtingai senovėje žmonės suvokdavo sunkiai paaiškinamus dalykus, pasitelkdami magiją. 

Šiuo metu Zypana gyvena gimtojoje Graikijoje. 

Bibliografija lietuvių kalba:

Grįžtantys su vilkų šviesa: romanas/ iš graikų k. vertė Ieva Skaržinskaitė. – Vilnius: Tyto alba, 1998. – 510 psl. Gimė: 1951
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą