Rašyk
Eilės (77997)
Fantastika (2302)
Esė (1548)
Proza (10901)
Vaikams (2706)
Slam (72)
English (1198)
Po polsku (367)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Viktoras Borisovičius Šklovskis

Шкловский Виктор Борисович

Apie:

Rusų prozininkas, kritikas. Gimė Peterburge 1893 m. sausio mėn. 24 d. (pagal seną kalendorių – 12 d.) mokytojo šeimoje. Nuo pat vaikystės labai daug skaitė, blogai mokėsi, buvo pašalintas iš mokyklos. Vėliau mokėsi gimnazijoje, kurią baigė labai gerai. Čia pradėjo rašyti ir spausdinti.

Žurnale „Vesna“ išspausdino rašinį „Teisė liūdėti“ (Право скорби). Įstojo Į Peterburgo universiteto filologijos fakultetą. Tuo metu buvo patraukusi poezija. Susipažino su Mandelštamu, Majakovskiu. Dalyvauja teoriniuose poetų disputuose, rašo ir spausdina straipsnius. Vėliau tarnavo caro kariuomenėje, dalyvavo mūšiuose, buvo sužeistas ir apdovanotas Georgijaus ordinu. Pasveikęs buvo pasiųstas į Persiją, kur sužinojo apie spalio bolševikinį perversmą.

Grįžęs tarnavo raudonųjų kariuomenėj, vėl buvo sužeistas. Išsigydęs pradėjo dirbti „Menų gyvenimo“ (Жизни искусств) redakcijoje, tapo Menų istorijos instituto profesoriumi. Kad išvengti konfliktų su valdžia, pabėgo į Suomiją, paskui į Vokietiją. Majakovskis, Erenburgas padėjo vėl grįžti į sovietų Rusiją. 1925 m. išleido knygą „Prozos teorija“, 1928 – „Medžiaga ir stilius „Levo Tolstojaus romane “Karas ir taika“ (Материал и стиль в романе Льва Толстого "Война и мир“), 1929 – „Maskvos miesto gyventojas Matviejus Komarovas“ (Матвей Комаров, житель города Москвы).

Vėliau rašo apie Šolochovo, N. Ostrovskio, Gorkio ir kitų autorių knygas, rašo knygas apie žymius praeities žmones (Marką Polą, Mininą ir Požarskį, menininką Fedotovą ir kitus). 1963 m. išleido svarbiausią savo knygą – biografiją „Levas Tolstojus“.

Mirė Šklovskis Viktoras Borisovičius Maskvoje 1984 m. gruodžio mėn. 5 d.

Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą

V. Šklovskis / Levas Tolstojus. - Vilnius : Vaga, 1965. - 643 p.Gimė: 1893-01-24
Mirė: 1984-12-05
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą