Rašyk
Eilės (75632)
Fantastika (2217)
Esė (1518)
Proza (10663)
Vaikams (2556)
Slam (50)
English (1165)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Urtė Uliūnė

Urtė Vaserienė (literatūros pasaulyje dar žinoma kaip Urtė Uliūnė) – rašytoja ir bibliotekininkė, bibliotekininkė ir rašytoja, skaitytoja, svajotoja, visokiausių gyvūnėlių ir padarėlių mylėtoja, dukra, sesė, žmona ir bičiulė.
Šiuo metu dirba Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje ir rezga labai rimtus planus rašyti dar vieną knygą.

Pirmąją knygą vaikams parašė būdama vos septyniolikos, iškart sulaukė solidaus įvertinimo – Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius pripažino knygos „Miegančios boružės“ autorę geriausiu 2007 metų vaikų literatūros debiutu.

Po poros metų išleista antroji knyga „Kitokia svirplelio diena“ vėl neliko nuošalyje – asociacija ją išrinko geriausia 2010 metų pasakų knyga, vėliau Valstybinė lietuvių kalbos komisija skyrė apdovanojimą už taisyklingą knygos kalbą.

U. Uliūnė su Lietuvos vartotojų institutu išleido leidinį, kuriame apie vartotojų teises pasakojantys tekstai neregiams, parašyti Brailio raštu. Leidinys buvo skirtas vaikams ir paaugliams, išdalytas Lietuvos aklųjų bibliotekoms.

Kitas projektas, prie kurio prisidėjo rašytoja, kartu su paramos ir labdaros fondu „Mamų unija“ išleista knygelė „Pasakų namučiai“, skirta vėžiu sergantiems vaikams ir jų tėveliams. Tai daugelio autorių ir iliustruotojų knygelė, į kurią pateko U. Uliūnės pasaka apie mažą arkliuką.

Pabėgti nuo istorijų vaikams jai nesinori, nors svajoja parašyti ir romaną suaugusiesiems. Savo kuriamose istorijose U. Uliūnė neizoliuoja vaikų nuo neigiamų ar liūdnų dalykų. Jos manymu, reikia mažuosius skaitytojus supažindinti su mirtimi, netektimi, klastomis, melagystėmis.

 Gimė: 1989-07-13
 


Knygos

Miegančios boružės
Urtė Uliūnė, Sigutė Ach
 
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą