Rašyk
Eilės (72575)
Fantastika (2173)
Esė (1694)
Proza (10237)
Vaikams (2468)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 127 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Pilkoji Pelėda

Wa-Sha-Quon-Asin

Apie: 

Pilkoji Pelėda arba kitaip Wa-Sha-Quon-Asin, tikrasis vardas Archibald Stansfeld Belaney, gimė 1888 m. Anglijoje. Apie ankstyvą vaikystę, šeimą ir mokslus, išlikę mažai duomenų. Žinoma, kad Belaney 1906 m.išvyko iš gimtinės į Kanadą, Torontą, ketindamas studijuoti žemės ūkį aukštesniojoje žemės ūkio mokykloje, bet Toronte nepraleidęs nė pusė metų persigalvojo ir apsigyveno Ontario provincijoje.

Susidomėjęs vietiniais indėnais ir pasiklausęs jų įtaigių legendų, pasivadino Wa-Sha-Quon-Asin vardu. Susirentė nedidukę trobelę, visiems aplinkui gyvenantiems ėmė pasakoti esąs apačių genties vado sūnus. Gyveno jis vargingai, augindamas daržoves ir rašydamas vaizdelius apie gamtą, jautė nepriteklių, kentė ir ligas. Dėl maištingo ir nerimto būdo dažnai veldavosi į muštynės, prasilošdavo, prasiskolindavo. Buvo vedęs net penkis kartus, tačiau gyvenimas santuokoje jo ne žavėjo, ramybės šeimoje nerado. Švaistė savo jaunystę ir talentą be saiko vartodamas svaigalus, keliaudamas po pakelės namus.

Viso išliko tik trys nepilnos šio rašytojo knygos. Dalyvavo pasauliniam kare ir pasižymėjo kaip puikus karys ir šaulys, netgi buvo aukštai įvertintas ir apdovanotas. 1937 m. išvyko į Angliją ketindamas išleisti ketvirtą knygą. Netikėtai sutiko savo tikrą tetą ir norėjo pasislėpti nuo jos, bet ta atpažino daug metų nematytą sūnėną ir atskleidė jo tapatybę.

1938 m. Wa-Sha-Quon-Asin mirė neaiškiomis aplinkybėmis, įvairūs šaltiniai rašo, esą jį paguldė narkotikai, gėrimas, paleistuvavimas.

1999 m. pastatytas ir filmas apie nelengvą rašytojo gyvenimą, apie kančias vienatvėje atsiskyrus nuo šeimos.

Kanados nacionalinis parkas išsaugojo Wa-Sha-Quon-Asin trobelę, kurioje iki šių dienų veikia turistų pamėgtas muziejus.

Apie Pilką Pelėdą 1971 m. knygą išleido rusų rašytojas, keliautojas Michailas Prišvinas. 

 

Bibliografija : 


Knygos lietuviškai: 


Paskutinė premjera. - 1939?

Seidžija ir jos bebrai. - 1956

Girių piligrimai. - 1958

Apleistos trobelės pasakojimai. - 1976Gimė: 1888-09-18
Mirė: 1938-02-13
 


Knygos

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą