Rašyk
Eilės (79036)
Fantastika (2328)
Esė (1595)
Proza (11059)
Vaikams (2730)
Slam (86)
English (1204)
Po polsku (378)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 11 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





Nora Roberts

Eleonora Marie Robertson

Apie:

Tikroji rašytojos pavardė Eleonora Marie Robertson. Nora Roberts gimė Silver Spring mieste, Merilando valstijoje, ir buvo ne tik jauniausia iš penkių vaikų, bet ir vienintelė mergaitė. Lankė katalikišką mokyklą, kuriai vadovavo vienuolės. Jauna ištekėjo ir apsigyveno uošvijoje. Dirbo advokato kontoroje praktikante raštininke. Gimus sūnums Denui ir Džeisonui į darbą negrįžo. 


1979 m. sukūrė romaną „Airių fėja“, bet leidykla jį atmetė, kaip nepakankamai gerai parašytą.

„Airių fėją“ 1981 m. išleido amerikiečių leidykla „Silhouette“.

Pirmoji rašytojos santuoka buvo nesėkminga. Netrukus Nora susipažino su savo antruoju vyru Brusu Vilderiu, su kuriuo susituokė 1985 m. liepą. Šeima gyveno aktyviai, daug keliavo, atidarė didelį knygyną.

Augindama sūnus perpratusi vyrišką psichologiją, sukūrė daug įdomių romanų  personažų. Romanus įvertino viso pasaulio skaitytojai.

Nora Roberts yra daugelio rašytojų bendrijų ir asociacijų narė, įvairių leidyklų konkursų nugalėtoja.

Žinoma romanistė parašė daug įsimintinų romantinių istorijų, bet niekada nepagalvojo, kad jai teks kreiptis į teismą dėl kūrinių vagystės.

2019 m. Nora Roberts kreipėsi į teismą dėl pažeistų autoriaus teisių. Ji apkaltino brazilų autorę Kristianą Serują plagiatu.

Roberts ieškinyje teigė, kad jos romanų „Paveldėjimas“, „Karštas ledas“, „Pasiklydęs laike“ autorystę pasisavino būtent K. Seruja, kuri perfrazuodama ar kopijuodama nusirašė net dešimt kūrinių. Atsikirsdama K. Seruja spaudoje neigė, kad ką nors tyčia plagijavo ir kaltino leidėjus ir savo asistentą. 

Noros Roberts teigimu, plagiatą galima aiškiai matyti skaitant jos knygą „Melagis“, jį palyginus su K. Seruja romanu „Karališkasis reikalas“. Tačiau, kaip paaiškėjo, Nora Roberts nebuvo vienintelė rašytoja apkaltinusi K. Serują plagiatu. Skaitytojams pradėjus pastebėti K. Serujos tekstų panašumą su kitų autorių kūriniais, daugelis rašytojų atpažino savo romanus. 

Akcijoje, kurios pagrindinė iniciatorė ir buvo Nora Roberts, dalyvavo apie keturiasdešimt rašytojų, kurie suabejojo K. Serujos kūrinių originalumu. Nora Roberts pareikalavo "rašytojos" atlyginti žalą, o "Amazon" pašalinti plagiatus iš pardavimo.

Apie Noros Roberts rašymo stilių:

Mažiau žinomame romane "Tapatybė", subtiliai atskleistas kasdienis moters vardu Morgana buitiškumas, paprasto jos gyvenimo tam tikri etapai: gimtis, mokslai, namų paieškos, nusivylimas tėvu, senelio mirtis. Kartais tas buities aprašinėjimas labai smulkmeniškas, išpasakojantis kiekvieną detalę, atrodo paliečiantis net ir visai nereikšmingus įvykius. Pavyzdžiui romane "Naktinis darbas" Noros Roberts rašymo stilius neatpažįstamas, čia nėra jokio smulkmeniškumo, per daug nesigilinama į painią buitį. Pagrindinis herojus atskleidžiamas paprastai, be užuolankų apipasakojamos jo smulkios vagystės. Autorė nesmerkia savo personažo, nemoralizuoja jo. 

 

© Alicija Valentukevičiūtė

 



Gimė: 1950-10-10
 


Knygos

Lila
Nora Roberts
 
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą