Rašyk
Eilės (75827)
Fantastika (2218)
Esė (1521)
Proza (10680)
Vaikams (2570)
Slam (50)
English (1166)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 2 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Mykolas Linkevičius

Apie : 


Gimė 1909 m. Raseinių apskrityje, Šiluvos valsčiuje, ūkininkų šeimoje. Ankstyvoje vaikystėje su motina keliavo į Ameriką, kur dirbo jo tėvas, bet teko sugrįžti, kadangi Amerika išgyveno nedarbą. Grįžus į tėvynę pasitiko Pirmasis pasaulinis karas. Tėvai norėjo, kad sūnus siektų mokslo, berniukas gerai mokėsi, pradžios mokyklą baigė puikiai. Eilėraščius spausdino mokyklos laikraštėliuose, ne kartą gaudamas net premijas už juos. Pats redagavo moksleivių kūrybą, rašė atsiliepimus.

Mykolas Linkevičius 1927 m. sudijavo kunigų seminarijoje, tačiau studijas nutraukė, pasukdamas į Kauno universitetą, kur mokslus tęsė kalbotyros fakultete. Po studijų mokytojavo Kretingos pranciškonų gimnazijoje. Išleido dvi knygas. Priklausė Žemaitijos rašytojų ir poetų sambūriui-rateliui. Bendravo su V. Mačerniu. Laikomas bohemiškosios krypties lietuvių poetu. Poezija mažai nagrinėta, daug eilėraščių galima rasti "Ateityje", pavienių "Jaunojoje kartoje". V isą laiką gyveno labai prastomis sąlygomis, nešildomame name, kaip rašė atsiminimuose jo studijų draugas Stepas Zobarskas, Mykolas buvo skrupulingai taupus, nesaugojo savo sveikatos, gal tai lėmė jo dramatišką baigtį. Tik draugų ir savo studentų įkalbėtas pradėjo gydytis tuberkuliozę, tačiau buvo jau per vėlu. 

Bibliografija : 


Žydrynių atspindžiuose : [eilėraščiai]. K., 1929

Ateina Dievas : lyrika. K., 1936

 

Šaltiniai : 

Literatūros metraštis su kalendorium 1942 metams : (almanachas) / [red. B. Brazdžionis]. K., 1941, (Turinyje : Myk. Linkevičius)Gimė: 1909
Mirė: 1941-01-12
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą