Rašyk
Eilės (77582)
Fantastika (2270)
Esė (1539)
Proza (10838)
Vaikams (2655)
Slam (66)
English (1202)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Mark Winegardner

Mark Winegardner (gimė 1961 m. lapkričio 24 d.) – amerikiečių rašytojas Mark Winegardner gimė ir užaugo Brajano mieste, Ohajo valstijoje. Nuo pat vaikystės kartu su tėvais daug keliavo – penkiolikos metų Mark Winegardner jau buvo aplankęs 48 JAV valstijas.

Tapęs Phi Betta Kappa draugijos nariu ir su pagyrimu baigęs Majamio universitetą, įstojo į magistrantūrą Džordžo Meisono universitete studijuoti grožinės literatūros rašymo meno. Būdamas 26-erių ir vis dar studentas, išleido savo pirmąją knygą. Vėliau studijavo Džordžo Vašingtono, Džordžtauno universitetuose. Šiuo metu yra profesorius Floridos valstybiniame universitete, kur dėsto kūrybinį rašymą.

Winegardner laimėjo stipendijas ir rezidencijas iš Ohajo meno tarybos, Lilly Endowment , Ragdale fondo, Sewanee rašytojų konferencijos ir Yaddo korporacijos. Jo knygos išrenkamos kaip vienos geriausių daugelio leidinių, tokių kaip New York Times, Sun Times, USA Today ir kt., sąrašuose. Kelios istorijos išrinktos išskirtinėmis metų istorijomis geriausiose Amerikos trumpose istorijose.

Jau klasika tapę Mario Puzo romanai apie paslaptingą organizuoto nusikalstamumo pasaulį sukėlė neregėto susidomėjimo bangą mafija. Baigiamąją „Krikštatėvio“ dalį apie garsiąją Korleonių šeimą sukūrė Markas Winegardneris. „Krikštatėvio keršte“ veiksmas perkeliamas į didžiausią sceną – ten, kur organizuotas nusikalstamumas susikerta su nacionaline politika.

Mark Winegardner (Marko Vinegardnerio) knyga „Krikštatėvio sugrįžimas“ – be galo įdomi, psichologiškai turtinga saga. Joje atsispindi visi Krikštatėvio metai, pavaizduoti Mario Puzo romane ir filme. Mark Winegardner šioje knygoje užpildo spragas ir suteikia veikėjams konkretumo. Savitu stiliumi, meistriškai ir aistringai parašytas kūrinys, be jokios abejonės, prikaustys skaitytojo dėmesį. 1955-aisiais Maiklas Korleonė laimėjo kruviną Niujorko nusikaltėlių gaujų karą. Dabar Maiklo tikslas – įtvirtinti savo galią, išgelbėti santuoką ir legalizuoti šeimos verslą. Tačiau savus troškimus įgyvendinti ne taip lengva, vardan tikslų jis privalo stoti į kovą su pavojingu priešu – buvusiu boksininku Niku Džeračiu. O šis, dar dirbdamas Korleonių smogiku gatvėse, studijavo teisę. Maiklo ir Niko šaltasis karas vyks 1955–1962 m., vis persikeldamas tai į Niujorką, tai į Vašingtoną, vėliau Las Vegasą ir galiausiai Kubą. Jis turės didelės įtakos Amerikos galingiausių nusikaltėlių ir jų mylimų žmonių gyvenimui.

Bibliografija lietuvių kalba:

  • Krikštatėvio kerštas. Alma littera, 2009 m., 504 pusl. ISBN-10: 9955381256
  • Krikštatėvio sugrįžimas. Alma littera, 2011 m., 608 pusl. ISBN: 9786090101056


Gimė: 1961-11-24
 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą