Rašyk
Eilės (73903)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10419)
Vaikams (2530)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 5 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Mark Haddon

Markas Hedonas (angl. Mark Haddon) – žymus britų poetas ir rašytojas. 

Gimė 1962 m. rugsėjo 26 d. Nortemptone. Vėliau mokėsi Mertono koledže, kur studijavo anglų kalbą. Baigęs studijas, Markas vienu metu dirbo su neįgaliais žmonėmis bei kūrė iliustracijas įvairiems žurnalams ir laikraščiams. Kurį laiką rašytojas su žmona gyveno Bostone, tačiau ne už ilgo grįžo į gimtąją Angliją. Gimtinėje rašytojas atidarė nuosavą tapybos studiją, o šalia tapybos ėmėsi ir plunksnos. 

1987 m. Markas parašė pirmąją knygą vaikams Gilberts Gobstopper, o 2003 m. išleido jį labiausiai  išgarsinusį romaną Tas keistas nutikimas šuniui naktį (The Curious Incidento of the Dog in the Night-time). Romanas atnešė autoriui nemažą šlovę, laimėdamas Whitbread metų knygos ir Respublikos rašytojų apdovanojimus. Ne gana to, laikraštis Guardian išrinko šį kūrinį kaip geriausią Vaikų literatūros kategorijoje. 

Rašydamas savo garsiausią kūrinį, Markas orientavosi tik į suaugusių skaitytojų auditoriją, tad buvo gerokai nustebęs, kai redaktorius rekomendavo dedikuoti jį vaikams ir suaugusiems. Romane pasakojama pagrindinio veikėjo – penkiolikamečio Kristoferio Buno, sergančio Aspergerio sindromu (lengva autizmo forma), gyvenimo istorija.  Knygos skaitytojai yra supažindinami su keistu berniuko pasauliu, kuriame galioja tik jam pačiam suvokiamos taisyklės ir dėsniai. Kūrinio ašis koncentruojasi ties paauglio bandymu išsiaiškinti, kas nužudė kaimynų šunį, tuo pačiu išryškinant ir gluminantį to paties veikėjo portretą, kuris mūsų akimis yra suvokiamas kaip priešprieša tam, kas yra „normalu“. Visgi rašytojo meistriškai kuriamas personažas akimirksniu paperka skaitytoją savo nuoširdumu ir gana savitu pasaulio suvokimu, kuriame tiek daug vaikiškos tiesos. 

Šiuo metu Markas su žmona gyvena Oksforde. Autorius šiuo metu daugiausiai  rašo knygas vaikams, iliustruoja. 

Rašytojo kūriniai (suaugusiems): 

The Curious Incident of the Dog in the Night-Time (2003); A Spot of Brother (2006); The Red House (2012); DinkleDinkleDoo (2013). 

Bibliografija (lietuvių k.): 

Tas keistas nutikimas šuniui naktį: romanas/ iš anglų k. vertė Birutė Bersėnienė. – Vilnius: Tyto alba, 2004. – 262 psl. Gimė: 1962-09-26
 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą