Rašyk
Eilės (76124)
Fantastika (2224)
Esė (1523)
Proza (10697)
Vaikams (2583)
Slam (50)
English (1168)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 10 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Koni Palmen

Connie Palmen

Koni Palmen (Connie Palmen) (tikrasis vardas - Alegonda Petronella Hubertina Maria Palmen) – žymi olandų rašytoja.

Gimė 1955 m. lapkričio 25 d. Limburgo provincijoje. Vaikystėje Koni svajojo būti vienuole, tačiau pradėjusi lankytis vietos vienuolyno mokykloje, nuo tikėjimo nusisuko. Dar mokydamasi vidurinėje mokykloje būsimoji rašytoja susidomėjo literatūros ir filosofijos mokslais. Sulaukusi 22-ų metų, Koni išvyko į Amsterdamą studijuoti ir tapo diplomuota olandų kalbos ir literatūros bei filosofijos specialiste.

1991 m. ji išleido savo debiutinį romaną Dėsniai (De wetten), kuris atnešė rašytojai milžinišką sėkmę ir pripažinimą. Knyga pelnė prestižinį Tarptautinį 1996 m. IMPAC Dublino literatūrinį apdovanojimą ir buvo išversta į anglų, prancūzų, vokiečių, italų, portugalų, japonų ir lietuvių kalbas. Šiame romane atskleidžiami katalikiškoje šalyje gyvenančios, tikėjimą praradusios merginos santykiai su septyniais savo gyvenimo vyrais. Vyrai pristatomi kaip tam tikri tipažai: astrologas, epileptikas, filosofas, dvasininkas, fizikas, menininkas ir psichiatras. Koni atvirai ir be užuolankų pasakoja savo herojės klajones po pasaulį, kur ji visais įmanomais būdais mėgina suvokti savo kaip moters paskirtį. Kiekvienas turėtas vyras savo gyvenimo dėsniais įtakoja dramatišką moters asmenybę ir veda ją į sudėtingas savojo individualumo paieškas.

Vos išleidusi autobiografinio pobūdžio romaną Dėsniai, Koni sutiko žymų žurnalistą Išą Majerį, kurį pamilusi iš pirmo žvilgsnio. Savo debiutinio romano ir pažinties su garsenybe dėka, rašytoja akimirksniu tapo žinoma plačiajai visuomenei.

1995 m. pasirodęs antrasis jos romanas Draugystė (De vriendschap) sutapo su staigia ir netikėta jos gyvenimo draugo mirtimi. Visgi knyga taipogi sulaukė puikių vertinimų ir pelnė rašytojai Trouw Literatuurprijs premiją.

1998 m. pasirodė trečiasis jos romanas I. M., kuriame ji pasakoja savo išgyvenimus, netekus mylimo žmogaus. Nors ir plačiai išgirta, knyga susilaukė ir aršių kritikų pastabų dėl pačios rašytojos narciziškumo ir egocentrizmo. Koni buvo apkaltinta tuo, kad naudoja literatūrą kaip įrankį, padedantį atskleisti intymius savo ir Išos Majerio išgyvenimus, prisidengdama savo, kaip pripažintos rašytojos, šlove.

Nuo 1999 m. Koni gyveno su politiku Hansu van Mierlo, pora susituokė likus vos metams iki jo mirties 2010 m. kovo mėn.

Rašytojos kūriniai:

De Wetten (1991); De vriendschap (1995); I. M. (1998); Geheel de uwe (2004); Lucifer (2007).

Bibliografija (išversta į lietuvių k.):

Dėsniai: romanas/ iš nyderlandų k. vertė Jolita Urlikytė. – Vilnius: Tyto alba, 1999. – 196 psl.

Nuorodos:

http://www.letterenfonds.nl/en/author/213/connie-palmen

https://lic.ned.univie.ac.at/af/node/20682Gimė: 1955-11-25
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą