Rašyk
Eilės (74299)
Fantastika (2201)
Esė (1498)
Proza (10537)
Vaikams (2511)
Slam (50)
English (1140)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 24 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Kimberly Brubaker Bradley

Kimberly Brubaker Bradley – JAV vaikų ir jaunimo knygų autorė.

Studijų metais ji pradėjo rašyti laisvai samdoma rašytoja žirgų žurnaluose. Bradley žirgų išmanymas turėjo įtakos vaikiškos literatūros kūrimui, pavyzdžiui, apdovanojimų pelniusiai knygai „Karui, kuris išgelbėjo mano gyvenimą“. Po studijų Bradley ištekėjo už savo vidurinės mokyklos mylimojo Barto Bradley. Kol Barto studijavo medicinos mokykloje, ji dirbo moksline chemike ir vis dar rašė kaip neakivaizdinė jojimo žurnalų redaktorė. 

Kimberly Brubaker Bradley yra parašiusi vienuolika romanų ir šešias paveikslėlių knygeles, tačiau pasaulyje bene labiausiai išgarsėjo 2016 m., kai jos knyga „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ pateko į Niuberio garbės sąrašą. Tai pirmoji autorės knyga, išversta į lietuvių kalbą (iš anglų kalbos vertė Inga Tuliševskaitė, Nieko rimto, 2017). Istorija apie tai, kaip Antrasis pasaulinis karas tampa išsigelbėjimu dešimtmetei šleivapėdei Adai ir šešiamečiui jos broliui Džeimiui, kurie evakuojami iš Londono dėl bombardavimų grėsmės ir taip pasprunka nuo savo tironės motinos bei atranda visiškai kitokį, nepažintą gyvenimą pas vienišą moterį Suzaną, yra istorinio liudijimo ir išmonės kūrinys. Tiesa, kaip pripažįsta pati rašytoja, nuo pat pradžių ji žinojusi, kad ši istorija bus papasakota dvejomis knygomis – 2017 m. pasirodė antroji Ados istoriją toliau pasakojanti knyga „Karas, kurį galiausiai laimėjau“ (angl. „The War I Finally Won“), iškart tapusi New York Times bestseleriu.  

Kadaise dėl nenumaldomo troškimo rašyti Kimberly Brubaker Bradley metė medicinos studijas ir, kaip pati rašo savo asmeniniame tinklapyje, tai buvo puikus, nors ir nelengvas sprendimas. Rašytojos knygos įvertintos ne vienu apdovanojimu, tačiau patekimas į Niuberio garbės sąrašą, be abejo, atvėrė autorei ir platesnius tarptautinius horizontus.

Šiuo metu rašytoja Bradley su vyru ir dviem vaikais gyvena 52 arų ūkyje Bristolyje, Tenesio / Virdžinijos pasienyje, Apalačių kalnų papėdėje.

 Gimė: 1967-06-24
 


Knygos

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą