Rašyk
Eilės (77987)
Fantastika (2288)
Esė (1544)
Proza (10891)
Vaikams (2694)
Slam (68)
English (1210)
Po polsku (354)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 22 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Italo Calvino

Italo Calvino – žurnalistas, literatas, vienas žymiausių XX amžiaus italų rašytojų. 

Gimė 1923 m. spalio 15 d. Kuboje išeivių inteligentų šeimoje. Italo tėvas buvo agronomas, turėjęs nuosavą dekoratyvių augalų laboratoriją, motina dėstytojavo Turino universitete. Po poros metų jo šeima grįžo į gimtąją Italiją, apsistodami San Remo miestelyje. Rašytojo vaikystė prabėgo išsilavinusių mokslo žmonių aplinkoje. 

Pradžioje Italo bandė sekti tėvų pėdomis, kurį laiką studijavo agronomijos mokslus, tačiau visgi 1947 m. baigė literatūros studijas Turino universitete. Prieš tai sekė sudėtingas periodas, turėjęs didelę įtaką jo kaip asmenybės formavimuisi, kuomet jis, būdamas vos dvidešimties, kartu su broliu dalyvavo tuometiniame pasipriešinimo judėjime prieš Mussolinio fašistinę diktatūrą. Neilgai trukus, Italo įstojo į komunistų partiją, susižavėjęs kovotojų ryžtu, drąsa ir žmogaus laisvę idealizuojančiais šūkiais. 

Tuo pačiu metu rašytojas ėmė leisti nemažai politinių esė ir straipsnių. 1951 m. buvo išvykęs į Sovietų Sąjungą, visgi kuo toliau, tuo labiau Italo ėmė jausti simpatiją anarchistinėms ir žmogaus teises akcentuojančioms pažiūroms. Galiausiai rašytojas nusivylė komunizmu ir 1956 m. išstojo iš partijos.  

Kaip pradedantysis rašytojas Italo priklausė tuo metu po Antrojo pasaulinio karo Italijoje paplitusiai neorealizmo srovei, kuri vaizdavo nepagražintus karo žiaurumus. Vėliau jis pradėjo eksperimentuoti: jo stilius kito nuo neoavangardinio iki fantastinio siurrealistinio ar maginio realizmo. Savo kūryboje jis iškristalizavo savitą braižą, transformuodamas realybę į pasaką, kur herojai dažnai egzistuoja metaforine prasme.  

Italo yra pelnęs daugybę įvairių apdovanojimų gimtojoje šalyje ir užsienyje. Jo kūryba laikoma postmodernios Vakarų Europos literatūros etalonu. 

Mirė nuo insulto 1985 m. Sienoje. 

Bibliografija lietuvių kalba: 

Nematomi miestai : romanas/ iš italų kalbos vertė Violeta Tauragienė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2006. – 198 psl. 

Jeigu keleivis žiemos naktį: romanas/ iš italų kalbos vertė Asta Žūkaitė. – Vilnius: Baltos lankos, 2007. – 270 psl. 

Mūsų protėviai : romanų trilogija/ iš italų kalbos vertė Audrius Musteikis. – Vilnius: Baltos lankos, 2009. – 421 psl. Gimė: 1923-10-15
Mirė: 1985-09-19
 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą