Rašyk
Eilės (73341)
Fantastika (2193)
Esė (1496)
Proza (10362)
Vaikams (2517)
Slam (49)
English (1113)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Gvidas Latakas

Gvidas Latakas - tapytojas, juvelyras, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, poetas. 

Gimė ir užaugo Telšiuose. 1995 m. Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje įgijo juvelyro specialybę, vėliau baigė tapybos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete. Nuo 1997 m. aktyviai dalyvauja meno parodose. 

1998 m. Gvidas pradėjo kurti poeziją. Ilgainiui ėmė spausdinti savo tekstus laikraščiuose Šiaurės Atėnai ir Nemunas. Po dešimties metų pasirodė pirmoji jo eilėraščių knyga Kol išsiris varniukai, pelniusi rašytojui garbingą Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės literatūrinę premiją. O 2012 m. buvo išleistas antrasis Gvido poezijos rinkinys Nekalendoriniai šventieji

Šiuo metu su žmona ir trimis vaikais gyvena Kaune, kur jau 15 metų dėsto tapybą vaikams ir suaugusiems Kauno tautinės kultūros centre. 

Gvido Latako poezijoje nėra skubėjimo ir šiuolaikinio gyvenimo paviršutiniškumo. Savo eilėse poetas skatina atsigręžti į senąsias vertybes, į tai, kas šventa, tikra ir laiko tėkmėje neišmatuojama. Tekstuose vyrauja žaismė ir lengvas atsainumas, kuriuo pabrėžiamos amžinosios žmogiškumo tiesos, o paprasta kalbėjimo maniera tik išgrynina nuoširdaus bendravimo su skaitytoju betarpiškumą. 

Bibliografija: 

Kol išsiris varniukai: eilėraščiai/ Gvidas Latakas. - Kaunas: Nemunas, 2008. - 95 psl. 

Nekalendoriniai šventieji: eilėraščiai/ Gvidas Latakas. - Vilnius: Naujoji Romuva, 2012. - 93 psl.  
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą