Rašyk
Eilės (76915)
Fantastika (2234)
Esė (1532)
Proza (10725)
Vaikams (2610)
Slam (63)
English (1185)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Gaby Hauptmann

Apie:

...mes, moterys, mąstome smegenimis, o jūs - vienu aukštu žemiau. - G. Hauptmann

Gaby Hauptmann gimė 1957 m. Vokietijoje, Trossingene. Žurnalistės karjerą pradėjo Konstanze, dirbdama savanore laikraštyje Südkurier. Vėliau dirbo radijui. 1987 m. ji tapo vyriausiaja redaktore privačiame Vokietijos radijuje seefunk radio bodensee. Vėliau Gaby Hauptmann dirbo televizijoje Vokietijoje, taip pat Brazilijoje. Iš pradžių ji dirbo televizijos laidų autore, po to prodiusere bei režisiere. Sukūrė scenarijus vaidybiniam filmui Lambada ir serialui PP – prominenz privat (apie garsenybių asmeninį gyvenimą). Turi dukterį Valeską, kuriai skiria savo visą laisvą laiką. Jai gimus, 1994 m. parašė pirmąją knygą – Amazonė Aleksa. Tai romanas paugliams apie šešiolikmetę raitelę. Antrasis romanas Ieškau vyro impotento bendram gyvenimui iš karto užkariavo bestselerių sąrašus. Gaby Hauptmann romanai išversti į daugiau nei 27 kalbas, pagal daugelį jų sukurti ir toliau kuriami kino ar televizijos filmai. Nuo 1982 m. su dukra gyvena Alensbache prie Bodeno ežero. Jos namus saugo du buldogai (iš bronzos), tupinys prie laukujų durų. Pasak Gaby Hauptmann, nelieka nepastebėtas nei vienas jos žingsnelis, nes netoliese gyvena smalsūs, labai akyli ir budrūs kaimynai.

Gaby Hauptmann laikoma viena sėkmingiausių ir labiausiai skaitomų Vokietijos autorių. Jos kūryba pasižymi juodu humoru. Didžiausios ir ištikimiausios Gaby Hauptmann kūrinių gerbėjos – moterys, tuo tarpu vyrai bando laikytis skeptiškos pozicijos. Skaitytojus šokiruoja tokie knygų pavadinimai, kaip antai Ieškau vyro impotento bendram gyvenimui arba Tik miręs vyras yra geras vyras.

Pavyzdžiu sau laiko senelį - tapytoją Karlą Hauptmanną, kuris, pasak autorės, yra atviras pasauliui ir jautrus žmogus. Apie jį Gaby Hauptmann sukūrė 30 minučių dokumentinį filmą. Daug laiko praleidžia rašydama, per savaitę perskaito bent vieną knygą, kasdien skaito laikraščius.

Rašytojos išleistos knygos: Ieškau vyro impotento bendram gyvenimui, Melas lovoje, Sauja vyriškumo, Įpėdinių gauja, Vienu meilužiu per daug – tai dar per maža, Penkių žvaigždučių vaikinai įtraukti į sąskaitą, Eržilų paradas, Moters ranka ant vyro sėdynės ir itin asmeniška autobiografinė knyga Daugiau apie tai. Apie gyvenimą ir troškimą gyventi.


Bibliografija:

Vertimas į lietuvių kalbą:

Ieškau vyro impotento bendram gyvenimui / iš vokiečių kalbos vertė Viktorija Labuckienė; Vilnius: Vaga, [2004] (Vilnius: Spauda) – 347 p.


Nuorodos (DE):

Daugiau informacijos apie autorę:
www.gaby-hauptmann.de


Gimė: 1957-05-14
 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą