Rašyk
Eilės (78182)
Fantastika (2308)
Esė (1557)
Proza (10915)
Vaikams (2717)
Slam (79)
English (1198)
Po polsku (371)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Eugenijus Josifovičius Gaidučiok

Евгений Иосифович Гайдучок

Apie :

 

Autoriaus gimimo data nežinoma, tačiau išlikę dokumentai mini 1915-uosius.

 

 

Pasak paties fantasto  rašytojo, dailininko, anomalių reiškinių tyrinėtojo: "gimiau XXIII amžiuje, esu įkalintas jūsų laike, ieškau, laukiu..."

 

 

Draugams Eugenijus pasakojo atsitiktinai atsiradęs Rusijoje, Žirnovsko mieste, iš kito mums dar neatrasto amžiaus, kai būdamas savame laike, "su drauge norėjo pasivažinėti laiko mašina ir ši netikėtai sugedo". Nuo tada tapo laiko įkaitu. Anot jo, jau minėta mergaitė turėjo galimybę išvykti namo, bet pažadėjo sugrįžti išsivežti ir Eugenijų, tačiau kažkas nutiko, niekas neatvyko pasiimti. Likęs vienas trylikametis berniukas pradėjo gyventi įprastą gyvenimą: buvo įvaikintas, lankė mokyklą, studijavo, vedė. 

Artimiesiems Eugenijus kalbėdavo, kad šioje XX a. tremtyje, tai yra jam svetimame laike, pragyvens didžiausią savo gyvenimo dalį ir mirs dar iki savo gimimo. Daugelis žmonių klausydami laikė jį keistuoliu, menininku, ateities kūrėju, net pranašu. Vėliau E. Gaidučiok įkūrė muziejų-archyvą, kaupė įvairiausius, daugiausiai paties sukurtus eksponatus iš ateities ir pasaulio praeities. Vis papildydavo asmeninius archyvus savo ir bičiulių piešiniais, įvairia dokumentika.

Pasak autoriaus fantasto, vėliau jo muziejus bus svarbus visai žmonijai. 

1991 m. autoriui netikėtai mirus, muziejus, jo dukros prašymu, perkeliamas į naująją vietą, tačiau greitai išgrobstomas, padegamas. Mažą eksponatų dalelę išsaugojo žmona.

1995 m. po žmonos mirties, tolesnis archyvo likimas nežinomas. 

Yra išlikusių keletas apybraižų apie šį unikalų žmogų. Rėžimas uždraudė mokslininkams domėtis Eugenijaus Gaidučiok kūryba ir veikla. 

Į lietuvių kalbą kūryba neišversta.

 

 Gimė: 1915-12-01
Mirė: 1991-10-19
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą