Rašyk
Eilės (72410)
Fantastika (2182)
Esė (1493)
Proza (10249)
Vaikams (2477)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Edvardas Vadis Saidas

Edward W. Said

Edvardas Vadis Saidas - palestiniečių kilmės literatūros teoretikas ir kritikas, bei aktyvus kovotojas už palestiniečių teises.

Saidas gimė Jeruzalėje 1935 metų lapkričio 1 dieną turtingo verslininko šeimoje. Vaikystę rašytojas praleido Jeruzalėje, tačiau 1948 metais Arabų - Izraelio karo metu jo šeima tapo pabėgeliais, kai Izraelis prisijungė vakarinę Jeruzalės dalį, kurioje iki tol gyveno Saido šeima. Jie išsikėlė į Kairą, Egiptą.

Rašytojas mokėsi prestižinėse angliškose mokyklose, o būdamas 15 metų išvažiavo mokytis į privačią koledžo paruošiamąją mokyklą Masačiūsetse.

Bakalauro lapsnį rašytojas įgijo Prinstono universitete, o magistro - Harvarde. 1963 metais Kolumbijos universitete ėmėsi dėstyti anglų kalbą.

Būdamas 67 metų, rašytojas mirė Niujorke nuo plaučių vėžio.

Savo svarbiausiame darbe „Orientalizmas“ Saidas aptaria Oriento arba Rytų vaizdinį, atsispindintį Vakarų kultūroje. Patį Orientą jis laiko autonomiška realybe, kuri egzistuoja tik vakariečio orientalisto sąmonėje ir dažnai neturi nieko bendro su empirine tikrove. Saido teigimu, skirtingų Azijos (ir kitų neeuropinių) kultūrų sugrūdimas po viena apibendrinančia sąvoka nuolat tapdavo rasistinių teorijų pagrindu ir imperinės politikos įrankiu.

Rašytojo sesuo buvo Rosemarie Said Zahlan, rašytoja ir istorikė.Gimė: 1935-11-01
Mirė: 2003-09-05
 


Knygos

Orientalizmas
Edvardas Vadis Saidas
 
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą