Rašyk
Eilės (78278)
Fantastika (2285)
Esė (1540)
Proza (10853)
Vaikams (2686)
Slam (68)
English (1208)
Po polsku (347)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 13 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Delia Owens

Delia Owens (gimė 1949 m. balandžio 4 d., Džordžija, JAV) – amerikiečių autorė ir zoologė, daugybę metų skyrusi laukinės gamtos tyrinėjimams. Šioje srityje nuveikusi nemažai, pasauline žvaigžde ji tapo ne dėl anksčiau išleistų knygų apie Afrikos hienas ar dramblius, o dėl romano „Ten, kur gieda vėžiai“.

Gamtos pakerėta, D. Owens universitete studijavo zoologiją, apgynė daktaro disertaciją. 1974-aisiais su vyru Marku Owensu išvyko į Afriką. Kalahario dykumoje Botsvanoje įkūrę mokslo stovyklą, jie iš arti stebėjo liūtus ir hienas, nagrinėjo žvėrių migraciją, elgesio ypatumus.

Leidykla „G. P. Putnam’s Sons“, 2018-ųjų vasarą išleidusi D. Owens romaną, kuris originalo kalba vadinasi „Where the Crawdads Sing“ – „Ten, kur gieda vėžiai“, nesitikėjo, kad jautri istorija apie laukinėje Šiaurės Karolinos gamtoje, pelkyne, užaugusią mergaitę Kają taip palies pirmiausia amerikiečius, o paskui paplis ir po pasaulį.

Leidykla vos spėjo rengti naujus romano „Ten, kur gieda vėžiai“ leidimus, o dabar tiesiog pensininkė, buvusi zoologė Delia Owens, su bendramoksliu kolega ir jau buvusiu vyru Marku ilgai tyrinėjusi Botsvanos ir Zambijos gyvūniją, įprato prie pačiai naujo bestselerio autorės vaidmens – galybė interviu, susitikimų su gerbėjais visose milžiniškose Jungtinėse Valstijose.

Šiuo metu O. Owens gyvena Aidaho valstijoje.

„Ten, kur gieda vėžiai“ – pirmasis jos romanas.Gimė: 1949-04-04
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą