Rašyk
Eilės (75839)
Fantastika (2218)
Esė (1521)
Proza (10680)
Vaikams (2571)
Slam (50)
English (1166)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Cleveland Amory

Cleveland Amory (gimė 1917 m. rugsėjo 2 d. – mirė 1998 m. spalio 14 d.) – tai amerikiečių rašytojas, žurnalistas, televizijos kritikas, komentatorius ir gyvūnų teisių aktyvistas. Greičiausiai tapo žinomu savo knygomis apie katę, vardu Polar Bear, kurią jis išgelbėjo Manheteno gatvėje per Kūčias 1978 m.

P. Amory, jaunystėje šeimai ir draugams žinomas kaip „Clip“ arba „Clippie“, gimė kurortiniame Nahant mieste, Masačio valstijoje, užaugo Bostone. Jo tėvas, tekstilės gamintojas Robertas Amory. Cleveland lankė Miltono akademiją ir Harvardo koledžą, o vėliau buvo „Harvard Crimson“ prezidentas. Baigęs mokslus 1939 m., tapo jauniausiu „The Saturday Evening Post“ redaktoriumi.

Antrojo pasaulinio karo metais J. Amory tarnavo armijos žvalgyboje. Pasibaigus karui pradėjo rašyti socialines istorines knygas. „The Proper Bostonians“  išleista 1947 m. („Parnaso atspaudai“). Knygoje C. Amory papasakojo daug senų ir naujų istorijų apie tikrąjį Bostoną.

Cleveland Amory  parašė kelis romanus, kurių vienas pagrindinių veikėjų yra Katinas. Visi romanai tapo New York Times bestseleriais. K. Emorio romanuose išradingai susipina humoras ir filosofija - tiek autoriaus, tiek jo katino - ir tai suteikia daug žavesio. Kūčių vakarą P. Amory išgelbėjo ploną, purviną ir šlapią katę. Pavadino katę Poliariniu lokiu, o gyvūno išdaigos ir jų santykiai įkvėpė knygai „Katė, kuri atėjo Kalėdoms“ (1988, Little, Brown). Ar yra nors vienas gyvas kačių mylėtojas, kuris dar nėra nieko girdėjęs apie Baltąjį Lokį, katiną, kuris atsinešė vardą su savimi, kuris atėjo per Kalėdas, pasiliko ir užvaldė Klivlendo Emorio gyvenimą? „Geriausias katinas pasaulyje“ – knyga apie bjaurų katiną, pikčiurną žmogų ir nuolatines dviejų vienas kitą mylinčių būtybių kovas.

Knyga pilna žavingų miniatiūrų apie dviejų vienas kitam atsidavusių būtybių santykius – kaprizingo vyriškio ir užsispyrusio katino. Joje daugybė anekdotų ir pastabų, kurios atskleidžia patį tikriausią Emorį – įnoringą, žavų ir šelmiškai linksmą.Knyga parduota daugiau nei 1,5 milijono egzempliorių. Tęsiniai: „Katė ir kreivoji“ (1990, Little, Brown) ir „The Best Cat Ever“ (1993, Little, Brown).

1967 m. rašytojas įsteigė Gyvūnų globos fondą „The Fund for Animals“. Jis dažnai sakydavo, kad jei visi pagalvotų, kaip gyventų gyvūno vietoje – pasaulyje atsirastų daugiau užuojautos. P. Amory buvo neatlygintinas Fondo prezidentas ir valdytojas, rėmė tokias asmenybes kaip Doris Day, Angie Dickinson, Mary Tyler Moore kovoje prieš gyvūnų kailio naudojimą drabužiams. Šiuo metu fonde yra 81 000 narių, visi JAV. Būstinė įkurta 200 W. 57 -oje gatvėje Manhetene.

C. Amory nuo 1980 m. iki mirties buvo vyriausiasis žurnalo „Parade Magazine“ redaktorius.

Bibliografija: 

  • Geriausias katinas pasaulyje, 2008 m.
  • Katinas, kuris atėjo per Kalėdas, 2006

 

 

 

 

 

 Gimė: 1917-09-02
Mirė: 1998-10-14
 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą