Rašyk
Eilės (77976)
Fantastika (2287)
Esė (1544)
Proza (10887)
Vaikams (2693)
Slam (68)
English (1210)
Po polsku (354)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 33 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Bronius Bušma

Apie:

Bušma Bronius – prozininkas, rašytojas. Gimė 1946 m. lapkričio 4 d. Ylakiuose, Skuodo rajone.

1966 m. baigė Klaipėdos 5-ąją darbo jaunimo mokyklą, 1970 m. – Lietuvos konservatorijos (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) teatrinį fakultetą. Nuo 1971 m. dirba valstybinėje televizijoje (LRT). Rašo scenarijus lietuviškiems serialams. Išgarsėjo kaip serialo „Giminės“ scenaristas, vėliau sukūrė „Dapkai ir Butkai“, „Broliai“, „Rojus Lietuvoj“.

Rašo realistine maniera. Autoriui būdingas tvirtai sukaltas siužetas. Nevengia pasinerti į buities ir kasdienybės tirštumą. Vaizduojamas pasaulis nėra atgrasus ir pernelyg juodas. Personažai atspindi visuomenėje susiformavusius socialinius tipus. Kartais užsibrėžto tikslo autoriui trukdo nepakankamai individualizuoti dialogai. Tačiau rašytojo pastabumas ir jautrumas aktualijoms - neabejotinas. Tai liudija televizijos serialo Giminės - pastatyto pagal to paties pavadinimo kino romaną - populiarumas.

Rašytojas teigia, kad „visi personažai ateina iš mano vaikystės, jie visi turi prototipus – iš kaimo ar internato. Apie miestą nelabai moku rašyti, jis mane slegia. Didelis miestas man nėra įdomus, nėra mylimas. Nesu rašęs apie jį ir tikriausiai nemokėčiau – tai būtų netikra, nejaučiu miesto dvasios. Niekada neaikčiojau dėl Ričardo Gavelio „Vilniaus pokerio“. Viskas, apie ką rašau, yra iš kaimo – man kaimietis yra doras, paprastas, artimas. Paradoksalu – Vilniuje gyvenu jau daug metų, bet rašydamas noriu pabėgti… O ir „Giminės“ buvo ne apie miestietį, bet apie girininką…“

Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 1996 m.

Bibliografija:

  • Šventiškas interviu: apsakymai. – Vilnius: Vaga, 1978.
  • Monologas savam kieme: apsakymai. – Vilnius, 1986.
  • Strazdanota vasara: dvi apysakos. – Vilnius: R. Anglicko indiv. stud., 1991; Mintis, 2008.
  • Giminės: kino romanas. – 2 kn. – Vilnius: Rosma, 1995.
  • Būk geras, Jackau, nemirk!: romanas. – Vilnius: Mintis, 2006.
  • Saulytė dingo: pasaka. – Vilnius: Mintis, 2009.Gimė: 1946-11-04
 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą