Rašyk
Eilės (76996)
Fantastika (2252)
Esė (1533)
Proza (10756)
Vaikams (2619)
Slam (65)
English (1186)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 751 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Anelija Verbekė

Annelies Verbeke

Anelija Verbekė (Annelies Verbeke) – plataus pripažinimo sulaukusi belgų rašytoja ir scenarijų autorė.

Gimė 1976 m. Dendermonde. Nuo penkerių metų svajojusi tapti rašytoja, Anelija ilgą laiką rašė pasakas. Baigusi literatūros studijas Ghento universitete, ėmėsi filmų scenaristės plunksnos.

2003 m. šviesą išvydo pirmasis jos romanas Miegok! (Slaap!), kuris akimirksniu išpopuliarino jaunąją rašytoją įvairiose šalyse. Vien tik Belgijoje buvo parduota daugiau kaip 70,000 knygos egzempliorių. Puikiai kirtikų ir skaitytojų įvertintas romanas buvo išverstas į 18 užsienio kalbų. Už jį Anelija buvo apdovanota debiutiniais The Woman and Culture, The Flemish prizais, taipogi buvo nominuota daugeliui kitų įvertinimų.

Romanas Miegok! pasakoja dviejų vienišų ir pasimetusių žmonių istoriją. Pagrindinė herojė daugelį metų kenčia nuo nemigos, todėl naktimis vaikštinėja po miestą, kur sutinka jautrų, meilės ir užuovėjos ieškantį žmogų. Jų atsitiktinė pažintis perauga į keistą draugystę, o sielų artumas teikia palaimą ir tuo pačiu gilina jų abejones. Tai nuoširdus ir intriguojantis pasakojimas apie sunkiai prie visuomenės pritampančių žmonių bandymą subtiliai įsileisti jausmus į savo širdis.  

Šuo metu Anelija toliau tęsia rašytojos karjerą, kurdama apysakas, scenarijus filmams bei spektakliams, reguliariai publikuoja straipsnius Belgijos laikraštyje De Standaard.

Rašytojos kūriniai:

Slaap! (2003); Reus (2006); Groener Gras (2007).

Bibliografija (lietuvių kalba):

Miegok!: romanas/ iš nyderlandų k. vertė Antanas Gailius. – Vaga: 2006. – 165 psl.

 

 Gimė: 1976-02-06
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą