Rašyk
Eilės (73372)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10378)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 13 (5)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 09:57
St Sebastianas
Jeigu Tu žinai, kas ta fantastika ir su kuo ji valgoma, tai gali būti Tavo šansas užimti garbingą ketvirtąją vietą! Arba aukštesnę, jeigu pasistengsi :)
Hehehe, na ir kas, kad kiti pajamė aukštesnes vietas, užtat aš vienintelis esu GARBINGOJE vietoje.:]
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 09:52
St Sebastianas
Spirit Walker  „Pasaulių vandenynas“. Perskaitęs kūrinį buvau beveik tikras, kad jis pateks į septynetuką, nebent vėliau pasirodę jį aplenktų. Neaplenkė nė vienas nei prieš tai buvęs, nei vėliau atsiradęs. Tikriausiai įdomu (bent pačiai autorei) kas lėmė mano apsisprendimą? Svarbiausia priežastis – aš prisimenu tą kūrinį.:) Žaismingas pasakojimas apie pasaulio kūrimą mintyse nupiešia vaizdą, kuris atmintyje užstringa ilgam. Nė kiek neabejoju, kad tapytojas, kuriantis viršelį „Pasaulių vandenynui“, tikrai galėjo sukurti tokį paveikslą. Nemažiau svarbu tai, kad puikiai atsakyta į temą – „Pasaulis be žmonių“. Už sklandų pasakojimą, sakyčiau unikalią idėją, atsakymą į temą, tinkamą paveikslėlio interpretaciją skiriu aukščiausią vertinimą.
Omnia_mea „Paskutinis žmogus“.  Gana rizikingas sumanymas temai „Pasaulis be žmonių“ parašyti kūrinį „Paskutinis žmogus“. Vis dėl to, manau, kad bandymas pasiteisino. Jei galvosime, kad žmogus – būtybė, kuri turi ne tik dvi rankas, dvi kojas, dvi galvas, bet ir moka burti, galime sakyti, kad į temą atsakyta. Kūrinys sudomino, nes jame sukurtas visas pasaulis, kuriame kadaise egzistavo magija. Trumpame tekstuke telpa ir šiek tiek praeities, viso, kas pažįstama žlugimas ir viltis, kad galbūt ne viskas prarasta. Trumputė informatiko, gal tiksliau reikėtų sakyti dizainerio, pasakaitė.
experiment  „Žaidimai“. Dar vienas kūrinukas apie pasaulių kūrėjus, tik kiek kitokiu kampu. Manau, kad tesktukas papirko savo naivumu. Du dievai, pasaulių kūrėjai elgiasi kaip vaikai: „žiūrėk pastačiau namelį!“ „o aš jį nuspyriau!“:) Tema atsakyta ir paveiksliukas gali būti kūrinuko viršeliu... Bet gali būti. Mano vertinime aukštesnes vietas užėmusiuose kūriniuose tas paveikslėlis tiesiog išnyra prieš akis, čia šiek tiek pritrūko, kad taip nutiktų.
Haldir  „Augintojas“. Žymusis, garsusis, genialusis haldiriškojo humoro puoselėtojas fantastikos skyrelyje gavo guzą į kaktą ir nepapuolė į pirmąjį trejetuką. Paskutinis jo matytas vaizdas – būtybė iš pagaliukų, tvirtai rankose spaudžianti kuoką. Kūrinys tikrai geras, parašytas gražiai, atsakyta į temą, skaitant netgi gali išvysti paveikslėlį... Bet yra viena vieta, kuri kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus: Nanuko apsisprendimas grįžti į savo planetą ir laukti pasaulio pabaigos. Kad ir kaip beskaitytum, kaip besistengtum, jis atrodo nepagrįstas, neįtikinantis. Ištaisius šią vietą, kūrinukas būtų žymiai geresnis.
sportbatis  „Pergalė“. Modifikuotos katės ir humoras paliko gerą įspūdį. Nors kūrinyje ir yra žmonės, tačiau vis dėl to manau, kad tema atsakyta gerai – pasaulis be žmonių yra ne dabartis, o siekis. Deja autoriui koją pakišo, kad visas kūrinio varikliukas paminėtas labai epizodiškai. Negi taip sunku ką nors apie kates leptelėti jau kūrinio pradžioje? Pavyzdžiui, kad Vasia, kartu su kapitonu maukė valerijono lašus?
Suglumes  „Paminklas“. Godžiojo planetų užkariautojo likimas. Kūriniui reikėtų apšlifavimo, nepaisant to, pati kūrinio idėja man patiko. Pasmerkimas tapti eksponatu ar paminklu už planetai padarytas skriaudas. Taip pat, patiko ir pasakotojo vieta – konkursinis paveikslėlis yra vaizdas, kurį mato pasmerktasis. Pats pasakojimas taip pat yra pakankamai įtikinantis – suskaidytas tarp savęs gailėjimo, dabarties ir prisiminimų.
Jugo_ „Dangun“. Pro šalį bėgdamas Konanas barbaras paspyrė Mefistofelį fantastikos link. Manau nesuklysiu sakydamas, kad šio kūrinuko atlikimo stilius yra išskirtinis iš visos konkursinės masės. Kodėl neskyriau aukštesnės vietos? Pritrūko dviejų dalykų: 1. Įsimintinumo. Perskaičiau, susidariau vaizdą, o kai atėjo laikas vertinti prisiminiau: "Čia juk tas stilingas kūrinukas... Pala, o apie ką ten rašo?"; 2. F=ma. Nežinau ko labiau pritrūko ar masės, ar pagreičio, tačiau kūriniui jėgos šiek tiek neužtenka. Kiek kirviu pakapojus, švitriniu popieriumi pabrūžinus manau būtų gavęsis kitoks rezultatas. Vienaip ar kitaip, sveikinu autorių su savo kūrinuku patekus tarp mano išrinktųjų.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 09:20
Jugo_Džiova
Mano kuklia nuomone, tai Suglumes ir jo "Paminklas" visus aplenkė per mylią :]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 09:19
Varinė Lapė
Labai sveikinu laimėtojus - Jūs tikri šaunuoliai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 08:44
klimbingupthewalls
dabar jau galit savo komentarus pakopijuoti savo vardu tiesiai po kūriniais :) bet aišku, žadėtas dokumentas, bus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 08:25
L Lietus
Šaunu, kad laimi geriausieji. Laukiam PDF su komentarais. Stengiausi vertinti šmaikščiai. O vietas skyriau pagal įdomuma:D

1. Haldir
2. Irvydas
3. Spirit Walker
4. Valkas
5. Šidelė margot šiaudelyje
6. Tru flax
7. Sportbatis

Komentavau tik septynetą :D
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 07:10
Flax
Vertinau pagal šiuos kriterijus: fantastika, siužeto buvimas, stilus, pataikymas į temą. Nekreipiau dėmesio į idėjos originalumą, nes nuvalkiota idėja pateikta įdomiai vertingiau už gerą idėją pateiktą bilekaip.

Surikiavau šitaip:

1. Augintojas
2. Pasimatymas
3. Opūs dalykai
4. Romantika, gastronomija ir aritmetika
5. Paskutinis žmogus
6. Tyrėjas
7. Žaidimai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 06:15
omnia_mea
Bendroji to failo dalis:

I. širdelė margot šiaudelyje „Pasimatymas“
II. Spirit Walker „Pasaulių vandenynas“
III. St Sebastianas „Tyrėjas“
IV. Valkas „Romantika, gastronomija ir aritmetika“
V. experiment „Žaidimai“
VI. nekuskusas „Seansas XLKU-RWAT-7595-XUYE-23“
VII. sportbatis „Pergalė“

Pirmiausiai užpildžiau vertinimo lentelę, susiaurinęs kriterijus iki trijų – literatūriškumo, fantastikos ir pataikymo į temą. Pastarojo kriterijaus vėliau ir nenaudojau, visi darbai daugiau ar mažiau į temą pataikė. Tuomet aptikau, kad lygiai septyni (na, aštuoni) darbai išsiskiria literatūrine prasme. Teliko juos surikiuoti. Iš naujo juos perskaičiau, pamiršdamas kriterijus.

Pirmąsias dvi vietas skyriau darbams, visiškai originaliai traktavusiems temą. „Pasimatymo“ idėja kiek labiau sužavėjo, nors ir „Pasaulių vandenynas“ patiko.

„Tyrėjas“ pranoko likusius sklandžiu stiliumi, „Romantika, gastronomija ir aritmetika“ – gerai dozuojama ironija, „Žaidimai“ – personažų sąveika, „Seansas XLKU-RWAT-7595-XUYE-23“ – žmogaus ir demiurgo konfliktu. „Pergalė“ – pirmasis (ir vienintelis į mano septynetą praslydęs) kosminės operos pavyzdys, kiek ironiškas (pobieda, vasia), tegu.

Beje, kaip ir tikėjausi, daug darbų priminė vien fantastinio veiksmo filmo fragmentą, gerai atitinkantį konkurso temą ir iliustraciją. Laimei, ne visi.

Ačiū!
Gero fleimo.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 06:06
Flax
A fak. Ir vėl Valkas viena vieta aukščiau. :)
Ačiū visiems.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 06:06
omnia_mea
Iš failo, kurį siunčiau kopetėlėms, sudėjau savuosius vertinimus po kiekvienu kūriniu.

Vidinė išvada aiški: vertinti yra dešimtkart sunkiau, nei kurti, tad pagrindinė rašykų idėja (o juo labiau – kokio nors skaitančių rašytojų klubo) yra iš anksto užprogramuotas dėmėsio mainų turgus.

Tarsi realybėje būtų kitaip. Anyway, geras modelis.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 05:38
omnia_mea
Ačiū!
Nesitikėjau.
Na mano lėkštė?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
1 2 3 4
[iš viso: 71]
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą