Rašyk
Eilės (73403)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10381)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 13 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterKiti žmonės trokšta pamatyti Dievo veidą ir įsitikinti jo egzistavimu, Tačiau man pakanka tikėjimo, kad maniškis dievas nežino jokių įstatymų ir nesupranta jokių kalbų, kaip apie tai dainuojama vienoje dainoje. Kas kartą jis pavirsta į kažką man artimo ir pažįstamo. Vakar jis nerūpestingai mataravo kojomis, atsisėdęs ant alaus bokalo ir galvojo, kodėl aš taip ilgai užtrukau parduotuvėje. Šiandien pasislėpęs už molberto tyliai krizena iš „tų“, kurie nuolatos skubėdami tikslo link, aplenkia mažas, bet itin svarbias smulkmenas. „Tie“ nieko neįžvelgia šiukšlių krūvoje, senoje palėpėje ar sugriuvusiame name. Jiems reikia kitų žmonių (dažniausiai tokie vadinami menininkais), kurie kokiam skylėtam batui suteiktų naują pavidalą. Tada „tie“, gėrėdamiesi naujuoju daikto pavidalu (paveikslu, daina, šokiu), linksniuoja žodį šedevras, tačiau užmiršta pirminį objektą (šiuo atveju batą) iš kurio tas šedevras ir gimė. Mane pastaruoju metu ėmė dominti „atbulinis mąstymas“: grožis ar idėjos atsispindi ne gatavame kūrinyje, o pačiame kūrybos procese ar net daikte, kuris inspiravo to proceso pradžią. Gal tas batas net ir neturėjo jokios skylės (tai buvo tik naivus mūsų įsitikinimas), o prabilęs (ech, kaip tai būtų banalu), galėtų  papasakoti apie vėją, atsimušantį į daugiabučių langus, apie apspjaudytą grindinį, kurį kasdien mindo daugybė kojų, nešdamos biurų, fabrikų, mokyklų, pardutuvių ir daugybės kitų vietų kvapus.
Kiekviename daikte gali atsispindėti tai, kuo mes tikime, ar tai, ką trokštame matyti. Tam tereikia trupučio fantazijos, tikėjimo ir to, kas visuomenėje paprastai vadinama „atsisukusiais varžteliais“.
Ar tu pastebėjai, kad mes be paliovos spjaudome vyšnių kauliukus pro balkoną žemyn ant pareivių skrybėlių ir pravažiuojančių mašinų. Patikėk, aš neprisiminsiu visų savo „blevyzgų“ apie meną ir dievą, bet tikrai žinosiu, kad kažkada mudu kartu spajudėm vyšnių kauliukus. Keista,  bet pastebiu, kad dideli įvykiai man gyvenime palieka ne tokius žymius pėdsakus, kaip tie, kuriuos įprasta laikyti nereikšmingais. Kiti skaičiuoja cunamio aukas, laimėtus ar praloštus pinigus/laiką. Tuo tarpu aš sėdžiu kavinukėje, skaitau kokį Remarko kūrinį, akies krašteliu stebiu apkūnią padavėją su trumpučiu sijonu. Po kiek laiko linguojantys padavėjos klubai man visuomet primins apkasus ir norą gyventi.  Mano pasąmonėje mirties sąvoka įgaus kur kas platesnę prasmę. Gal būt aš į viską žiūriu pernelyg buitiškai... Mirtis alsuoja padavėjos klubuose, dievas tupi už molberto, o bendravimas su tavimi- tai vyšnių kauliukų spjaudymas. Tačiau smulkmenos, mano nuomone, yra labaiarbios dabar, kai viskas yra pernelyg idealizuota ir sureikšminta. Aš negaliu idealizuoti meilės ir neapykantos, aš negaliu būti nei avangardistu, nei konservatoriumi,  nes man tai tėra tuščios sąvokos. Meilė, mirtis, garbė ir daugybė kitų dalykų mano sąmonėje įrašyti tik kaip faktai. Realybėje jie taip pat lieka tik faktais. Todėl neretai būnu apšaukiamas ciniku, bejausmiu ir egoistu. Tačiau man pakanka tikėjimo savo idėjomis ir tai leidžia toliau plaukti prieš srovę.
Cigaretės baigėsi, o taip norėčiau užtraukti dūmą. Kagi, gal surūkom šiandien dangų. Taip paprastai. Kaip cigaretę...
2006-11-05 01:37
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 11 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-04-10 21:14
musė maiše
MANO NUOMONE TAI YRA BEVEIK ŠŪDAS
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-03-23 09:30
Viva Laisvyte
patinka man; gerai tiketi kazkuo 'savo', o tie kas kaltina, kad esi nejautrus, lai paspringsta vysniu kauliuku
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-11-05 15:48
Vai
Vai
hm. stiliumi darbas toks vidutiniokas, tačiau vertas 2iejų, nes tekste yra požiūris, tegu ir tobulinamas, tegu vizualiai ir kiek nelygus, tačiau požiūris, išreikštas tikrai ne prasčiausiai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-11-05 14:29
Asilogalva
What if God was one of us...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-11-05 10:20
KatinasBazilijus
Dievui tu nerupi. bet kad pykina nuo tamstos veikalo irgi negaliu pasakyt, lyriskas toks, bet perdaug jau filoso.jei rupi skaicia tai 3+
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą