Rašyk
Eilės (78232)
Fantastika (2309)
Esė (1557)
Proza (10921)
Vaikams (2717)
Slam (80)
English (1198)
Po polsku (372)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 10 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterJauna nugara apglėbia šaltą, naktų išmindžiotą, betono sieną. Smailią raudono aukštakulnio adatą smeigia šalton plyton. Lengvabūdiška plaštaka perbraukia išblukusių plaukų sruogą, prisidega susilanksčiusią cigaretę. Įkvėpia: raudoniu spalvintos lūpos bučiuoja išbalusį filtrą. Iškvėpia: it nuodėmių prisivalgęs drugys išnyra iš kokono, dūmų debesiu išmeta įžadus, tikėjimą ir mintis apie kokybiškesnę ateitį. Kaklą purškia pigiais kvepalais, nakties migloj oro gniužulai maišosi su rūkalų dūmais ir tamsybėmis, skelbiančiomis apie vis artėjantį gašlų, įkaušusių dramblių paradą.

Neryškiai apšviesta žibinto, prie sienos savo senus, pavargusius sparnus glaudžia kita plaštakė. Neužsirūko. Tik laukia, parankėje it invalidą sugyventinį spausdama pigaus ,,šampano“ butelį. Įžuliu žvilgsniu varsto, dar nesuspėjusia atbukti uosle uodžia jaunus, aktyviai plazdančius sparnus. Akimirką veidas mainosi, gal reaguoja į pigių kvepalų dvelksmą.

Raudoniu nubučiuotą nuorūką sviedžia į šalį. Dar kartą perbraukia plaukus. Mąsto apie dramblius, regi, kaip išbadėjusiais vyzdžiais nužvelgia, mintyse nustato kainą, išrengia. PARDUOTA! - kvailu, pajuokiančiu tonu kažkas užstaugia pasąmonėje. Atsimerkia. Kelis kartus mirksi ilgomis blakstienomis, lyg būtų nubudusi skausmingą, sapnų pagailėjusią naktį. Abejingu veidu nužiūri kolegę kitoje pusėje. Ir vis nesugeba suvokti paslaptingos jungties, makabriškos traukos, keisto dramblių ir plaštakių fenomeno.

Vyresnioji visa esybe skleidžia konkurencinį nepasitenkinimą jaunosios pusėn. Minutėlę tvardosi, gniaužia kumščius. Tada arogantiškai atkaukši. Ir stebėtinai mandagiai klausteli:


- Kur tavo moralė, vaikeli?
- Moralė? - atkerta it niekad nepažinusi tokio žodžio.
- Brangute, pažįstu tokias kaip tu: čiulpi nektarą, laižai sudrėkusius syvus ir neimi grynų. Kur tavo  m-o-r-a-l-ė?
- Tuomet, aš neturiu moralės. Na ir..? - taria išlaikydama savo lengvabūdišką pozą.
- Nori pasakyti, tau atsiskaitinėjama romantiškais pasikartojimais, švelniomis sueigomis, o gal nesibaigiančiomis staigmenomis? - pasimetusi savame kūne, karksi it juoda paliegusi varna.
- Aš nenoriu pasakyti. Man tiesiog patinka...
- Mieloji, tu juk naktinė plaštakė, o mes skraidžiojam tik naktimis ir mirštame tik už grynus, - išsiriečia it priešmirtinio mėšlungio sutraukta kalė.
- Tai mano suknistas plazdėjimas. Be moralės. Tau juk neturėtų rūpėti. Atsiknisk! - išlieja kupina drąsos, nusiteikusi kovai dėl išlikimo. Dėl plazdėjimo.
- Žinoma, nerūpi, - apsimeta nejautria. - Bet būdama nemokama, atimi mokamus šansus iš mūsų - kitų plaštakių. Negalime skraidyti sau laisvos ir traukti patinus ir patinėlius, suteikdamos 100% nuolaidą. Ar supranti, vaikeli? - paskutinį žodį taria pabrėždama, tarsi menkindama jos jaunystę prieš savo patirtį, skersai išilgai išvagotą raukšlių.
- Negalite? Nepatinka? Išskriskite.
     
- O tu iš tikrųjų... neturi m-o-r-a-l-ė-s.


Plaštakės išsiskiria. Viena, jaunesnioji, lengvabūdiškai nuplasnoja nakties žibinto link, pasiruošia laukti. Kita plasnoja lėtai, aplink kaklą apvyniotas boa smaugia, o rankoje laikomas pigaus ,,šampano” butelis dūžta ir išsilieja, apsvaigindamas senojo miesto grindinį. Ji tik krūpteli, rūgteli ir nebeskrisdama, tik kraipydama savo storą užpakalį, sliūkina tolyn. Mėginimas išskristi - po truputį lydosi, tirpsta, šalin numeta pigias drapanas ir nebereikalingus sintetinius lobius... Tebesigirdi tik bjaurių aukštakulnių nerangus, girtas kaukšėjimas senamiesčio grindiniu...


Naktinio žibinto valdovė - taip raudoniu išbučiuotas portugalas vadino jaunąją plaštakę. Mėgaudamasi prisimena. Užsirūko. Į minčių stalčius dėlioja realybės akligatvius, mezga svajones. Tik mintys apie dramblius ir plaštakes vis nepalieka šviežio, giliu intelektu nežaboto jos proto.

- Fenomenas nesileidžia išprievartaujamas. Dar turiu laukti. Įvaryti jį į savo pačios kūną, suspausti tarp šlaunų. Elgsiuosi apdairiai. Švelniai - lyg laukdama saulėlydžio. Neužmerkti akių. Neužmerkti. - pusbalsiu šnabždėjo nakčiai. - Turiu laukti.

Ją prievartaudavo nuolat. Mama sakė, kad tai jos pašaukimas. Bet plaštakė niekad nenorėjo būti prievartaujama, jos akys degė paslaptimi, muzikoje skambėjo ugnis, delnuose nuolat slėpėsi aistringas troškimas - Išprievartauti Fenomeną. Ir ji išprievartaus. Ji žino. Tik ne šiąnakt.


Šiąnakt ji laimėjo kovą dėl išlikimo.
Dėl plazdėjimo.


Naktinės plaštakės taip pat patenka į dangų. Ir nieko čia stebėtino. Tik į liftą jų niekas nepriima – turi kabarotis pačios, ne Dievo, bet aukštakulnių pagalba.
2006-07-04 18:15
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 12 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2006-08-10 14:36
Rudalevičius Vitoldas Ričardo
„Jauna nugara apglėbia“ -- čia kaip? štai sėdžiu dabar ir bandau nugara (mentimis) apglėbti, kad ir biuro kėdės atlošą... ne, nesigauna. ką jau ten sieną. ']

btw: visa pirmoji pastraipa sukonstruota taip, kad viską ką ten daro, smailiakulnį į sieną, įkvepia, iškvepia ir tt, daro vėlgi ta jauna nugara? nu nežinau mano nugara tai daro tik tai, kas jai būdinga daryti, kai aš pats ką nors darau ir jau tikrai, tikrai nieko neįkvepia ir neiškvepia.

toliau aptinkame itin negražios konstrukcijos kancerogeną:

„Vyresnioji visa esybe skleidžia konkurencinį nepasitenkinimą jaunosios pusėn.“

ir norisi paaiškinimo kas yra konkurencinis nepasitenkinimas ir kaip galima jį skleisti?

o kaip galima „pasimesti savame kūne“?

o štai ir dar vienas prieštaringai skambantis gabaliukas, kurio prasmės iššifruoti man nepavyko:

„vis nepalieka šviežio, giliu intelektu nežaboto jos proto.“

bet tai ką jau čia, ką jau... pats pavadinimas ir kūrinio fabula bzuojami ant kalambūro: išprievartauti fenomeną. ghm... aš tai sutrikęs, nes fenomenas reiškia:

[gr. phainomenon - esantis, pasirodantis] 1. neįprastas, retas, išskirtinis reiškinys arba žmogus; 2. fizinis ar psichinis reiškinys atskirai nuo to, ką jis reiškia.

ir kaip toks dalykas gali būti išprievartaujamas? nežinau.

dialogas, kurį čia kažkas gyrė dėl gyvumo, taip pat nėra tikras. abejoju ar šliundra žino sąvoką moralė, o jei ir žino, ar vartotų ją tokia prasme. geriausiu atveju ji sakytų jaunai konkurentei: pyzdink iš čia kurva, nes tuoj akis iškabinsiu, o blogiausiu ji tik pratylėtų, bet nuėjusi už kampo paskambintų savo suteneriui, kuris tas akis be atskiro perspėjimo sutvarkytų pagal visus gatvinio makijažo reikalavimus.

tad apie ką mes čia rašome? ir kaip? apie nieką ir dar nelabai lietuviškai. so...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-07-05 10:15
mussonas
O man "pramušė".
Perdavei kažkokį vidinį jos karštį.
Aistringa pradžia-vėliau kartele nuejo žemyn, neišlaikei atmosferos, bet ją kurti tikrai gali.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-07-04 23:39
pieva yra Jeržio
Per daug aiškiai, jokios intrigos. Pabaiga, kaip ir pagrindinis jaunosios plaštakės elgesio motyvas, labai nuspėjamas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-07-04 22:53
ir kiti
vidutiniškas marmalas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-07-04 22:47
Si bilė Sibire
Ir dar: per daug konstrukcijų (palyginimų) su "it".
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-07-04 21:30
Si bilė Sibire
Pradžia tikrai per daug manieringa. Tai nieko neduoda. Reikalas (tekstas) prasideda nuo dialogo, kuris bent jau yra gyvas.
Ta detalė su mama nėra iki galo išpildyta, todėl tik trukdo. Kitaip tariant, neišnaudojai, tai iš viso nereikia.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-07-04 21:22
Si bilė Sibire
"sugevintinį" - kas čia??
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-07-04 21:16
Si bilė Sibire
Vien didžiosiomis pavadinimo nerašome. Net jei norisi išrėkti jį.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-07-04 19:46
Propa
Pritariu, jog dialogas nėra stiprioji šito darbelio vieta.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-07-04 19:12
Illiana
Ir ką tuo norėjai pasakyti? Gana sunkiai skaitosi. Ypač tas dialogas. Neaišku apie ką šnekama. Kodėl įsižeidžiama? Kodėl prievartaujama ir norima prievartauti? Ir kodėl jos patenka į dangų?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą