Rašyk
Eilės (73372)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10378)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 17 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterIšilgais, įstrižais ir persipynusiais dryžiais, visai smulkučiais ir kiek stambesniais taškeliais pasipuošę, apklijuoti tviskančiomis manekenių šypsenomis ir sviesto reklama, su milijonų žmonių akimis languose ir nuolatiniu skubėjimu laiduose šįryt pro mus vėl pralekia, rodos, visas šimtas prikimštų troleibusų. O mūsiškio kaip nėra, taip nėra.
      Dėl to, kad nenumaldomai šąla kojų pirštai, kad prisipažįstam leidžiantys sau šiek tiek išprotėti dėl neišvengiamai gresiančio išsiskyrimo, ar tiesiog kalta per stipri rytinė arbata - energingai mojuojam visiems pravažiuojančių „ūsuočių“ keleiviams ir bandome sugauti jų klaidžiojančius žvilgsnius.
      Solidus vyriškis su skrybėle į mūsų kikenimus atsako smerkiančiu žvilgsniu.
- Vargšas, - lyg susitarę ištariam vienu metu. - Tikriausiai prastai miegojo, įsipjovė skusdamasis, o žmonos ruoštą kavą netyčia išlaistė.
        Staiga kumšteli man į šoną ir aš taip pat pamatau senutės šviesiu veidu ir gėlėta skarele šypseną. Ar tik ne kruopščiai išsiuvinėtos žibuoklės saugo jos žilus plaukus nuo žvarbos šįryt?
- Chi, ar ne tos pačios, kurių buvom prisiskynę dar praeitą pavasarį? - Klausi. - Taip taip, tada, kai visi buvo praradę viltį, o mes gležnus daigelius netyčia pastebėjom po Tuo Kaštonu su į dangų išsikerojusiomis šakomis.
        Bandau nuspėti, kad tas vaikinas juokinga šukuosena, kaip tik dabar įlipti pirma leidžiantis jaunai panelei, privalo būti bent kartą pro žibutes savo šešėly slepianį kaštoną lydėjęs savo merginą namo.
        Šviesiaplaukė mergaitė su šilkiniu kaspinu plaukuose atmojuoja mums, dviem pakvaišėliams, ir jos akys sužybsi tarytum maži, mieli žvėriukai.
- Ak, kaip stebuklinga, - paslapčia pamanau.
          O tu sakai, jog jos kišenės tikriausiai pilnos kreidelių, kad visas Mūsų Aikštės grindinio plyteles išmargintų.

***
          Mažas namelis su didžiuliais ūsais - troleibusas. Štai. Atvažiuoja.
          Taip, mūsiškis. Deja, į jį lipsiu viena.
          Stipriau suspaudžiu tavo ranką ir dar kartą pažvelgiu į pilkai melsvas akis, kažkokias pernelyg vaiskias ir giedras, lyg žvilgantys pajūrio akmenėliai, kuriuos lieti pirštais, bet atrodo, kad nejauti. Tu viso labo pakšteli žandan ir pažadi rašyti elektroniniu paštu, o aš visai nesijaudinu, kad atsisveikinimas gali būti paskutinis. Visada liks susitikimai vėjų kryžkelėse ir tavo nematomos pamokos, kaip ypatingai galima gyventi, galvoti ir matyti. Viską viską.
          Vargšai troleibusai - jų akys niekada nesusitinka. Nei švinatant, nei įsidienojus, nei pamažu leidžiantis tamsos ir užmaršties skaroms.
          Troleibusai visada važiuoja skirtingais maršrutais.
2006-03-15 22:30
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 10 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-18 13:08
Karsta kose
visai patiko :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-18 08:49
švelni mo
Nieko, ką vertėtų kuolinti. Tik viskas jau taip gražu - lyg iš tarybinių filmų, būtinai skambant maršui :) Akys nesusitinka, muzika vis dar groja
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-17 19:15
Si bilė Sibire
Apie linijas. Bet nesuvaldyta.
Linijas sunku suvaldyti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-16 21:38
kotryna_d
pradzia patiko - tokia giedra, vaiski, pasijutau lyg pati laukčiau troleibuso :), bet pabaiga nuėmė ūpą :/
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-16 19:07
shoku
nepagavo.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-15 23:39
Lavondėmė
Neblogai, tačiau ir negerai. „su milijonų žmonių akimis languose“ — kam taip perdėti; „Ar tik ne kruopščiai išsiuvinėtos žibuoklės saugo jos žilus plaukus nuo žvarbos šįryt?“ — perdaug manieringa; „Mažas namelis su didžiuliais ūsais - troleibusas“ — vaikiškas sakinys, ...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą