Tada Ji žengteli
ritmingai, išdidžiai
šaligatvio srauniais upeliais –
ne pienas, ne,
išplaukęs ant asfalto --
Ir ne skausmingą pirmą kartą
purslai sprogdina lašų srautą.
Gal šypsenos nuplaus galų gale
upes?
Kertes.
Supjaustys lūpas virpanti idėja.
Idėja... kad kažką įdėjai.
Ką? --
Kardiofonas muša džiambės ritmą.
Ji trepteli –
ištikšta pieno balos
(ne pienas, ne...),
lašeliai puošia vėl purvu “retro” sijoną balkšvą
(jis puošia salą tą, kur Jos nebus nė lašo)
Tik šypsnis.
Vėl.
Ir nuorūka gelsva į pieną –
tirpdyk upes,
prašau, tirpdyk... Pajusk, prašau,
lietaus kardiofoną --
Gal ir nieko... bet man nepatinka kai rašoma nepaisant logikos - šitaip kuriamos ne metaforos, o nesusipratimai ir reklamos. pvz. kaip įsivaizduoji "šypsenas, kurios plauna upes"? Arba ką reiškia "skausmingą pirmą kartą" antros strofos pirmų eilučių kontekste?
O-ba-nas! Nepatingėjau šauktuką susiieškoti. Maniau, kad kardiofonas - pramanytas prietaisas. Še tau kad nori! Kiek su juo, pasirodo, galima gero nuveikti.:) Puikus eilėraštis. Ir humoro druskelės kaip subtiliai įberta.:) Vertinčiau daugiau, jei galėčiau, tokį snapą kad turėčiau, kaip garnys.:)
pavadinimas sukuria labai stipria nuotaiką, meditatyvią, mistišką.Tačiau pats turinys, nors ir nebūdamas prastas, šiek tiek nuvylė.
Sužavėjo keistas ritmas.
Ir labai priimtinas, ir labai skambantis mano ausims - gana isdidus zengimas, zinant, kad tuoj koks nors smikis su ausinemis, bet nebutinai dar ir su ausimis, supeiks lietaus kardiofona, tarkime.