Rašyk
Eilės (73094)
Fantastika (2189)
Esė (1490)
Proza (10331)
Vaikams (2497)
Slam (49)
English (1103)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 22 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterMoteris siuvinėja staltiesę. Jau vėlus vakaras, o vyras dar negrįžęs. Jaučiasi kiek vieniša, tačiau ramina save tuo, kad vyras labai užsiėmęs. Jis visada užsiėmęs. Sunkiai dirba tam, kad išlaikytų ją ir vaikus. Kad ji turėtų visko, ko troško jaunystėje. Tačiau krūtinę slegia kartėlis. Kaip seniai jis ją bučiavo? Ar buvo apkabinęs? Ar mylėjosi su ja? Visada tik pavargęs, nepatenkinta išraiška veide. Vakare nugara atsukta į jos pusę ir ritmingas kvėpavimas. Tyla, karts nuo karto pertraukiama knarkimo. Tokie jos vakarai ir naktys.
Moteris numeta staltiesę ant pinto krėslo ir pakyla nuo kėdės. Neranda sau vietos. Atrodo, ramu, jauku ir šilta. Galėtų prisidegti cigaretę ir įsipilti vyno, nusispirti šlepetes ir įsijungusi muziką atsipalaiduoti po visų dienos darbų. Ji taip pavargsta, kad kartais nejaučia nei rankų nei kojų. Atrodo vaikai jos negerbia. Ji juk ne jų motina, tik užaugino. Beveik iki pilnametystės. Moteris liūdnai kvėpteli į stiklą ir pirštu ant lango išvedžioja širdį, pervertą strėle.
Kaip ji pasiilgo aistros, stiprių vyriškų rankų. Nejučia ji nueina prie telefono aparato ir surenka taip ilgai atmintyje saugotą numerį. Pasigirsta signalas. Jai užgniaužia kvapą, atrodo, širdis ištrūks iš krūtinės. Ji taip smarkiai plaka. Moters ranka, laikanti ragelį, dreba. Ji bijo ir kartu tikisi neįmanomo. Tačiau niekas nekelia ragelio. Po truputį jaudulį nustelbia nusivylimas. Ji padeda ragelį ir eina link stalo, mintyse skaičiuodama vyno taures, kurias išgers šį vakarą.

oooo

Vyras sėdi ant šilkais nuklotos lovos. Jis nuogas, tingiai rūko cigarilę, o vyšnių kvapo dūmų gijos sukasi virš pražilusios galvos. Už nugaros, jaunomis stangriomis krūtimis į jį trinasi jauna mergina. Didele kupeta ugninių plaukų, grakščiais judesiais ir geidulingomis lūpomis. Ji tyliai, kiek pakimusiu balsu niūniuoja kažkokią keistą, migdančią melodiją. Vyriškis jaučia, kaip jį užburia merginos balsas. Neša kažkur toli toli tos melodijos bangos, užglaisto visas nesėkmes ir pagiežą, ištuština galvą nuo nereikalingų minčių. Jis užgesina cigarilę į peleninę šalia lovos ir prisitraukia merginą arčiau. Ji ironiškai šypsosi, prieblandoje gundančiai boluoja krūtinė ir minkšti pečiai. Vyriškis nori ją pabučiuoti, bet susilaiko, lyg laukimas padarytų bučinį dar saldesnį. Rankos negali pasisotinti jos garbanomis, pasineria lyg į bekraštę jūrą, nuskęsta jaukioje šilumoje ir švelnume.
Netrukus jie mylisi. Merginos kimūs šūkčiojimai  skamba dusliai ir atsimuša į sienas, aidi vyriškio ausyse, sukeldami nepatirtą jaudulį. Ir kas galėjo pagalvoti, kad ši padavėja gali būti tokia patraukli ir gundanti?

oooo

Vaikinas skaito knygą. Jis mielai veiktų ką nors kita. Kaip tyčia šį vakarą jo mintys surizgę. Pamotė užsidariusi virtuvėje vėl geria. Visuomet susitaršiusiais plaukais ir degančiomis anglinėmis akimis. Jos žemas balsas jį varo iš proto. Kartais atrodo, jog galėtų jai išrėžti viską, ką galvoja, bet  pritrūksta drąsos. Ypač tada, kai ji girta apsiblaususiomis akimis seka jį virtuvėje, atėjusį atsigerti vandens. Kažkada ji prisipažino, kad stebi jį ir lygina su jo motina. Jis esąs motinos kopija, tos pačios mėlynos akys, šviesi greitai paraustanti oda. Jis toks panašus į savo motiną, kad kartais jai pasidaro bloga. Jis greičiau jau norėtų būti įvaikintas. Vaikinas vėl bando skaityti, tačiau nuo ryškios stalinės lempos raibsta akys, o tranki muzika sklindanti iš apačios jį blaško. Galų gale, jam jau aštuoniolika. Jis suaugęs ir pats žino, ko jam reikia. Žino– ištrūkti iš namų, kuriuose taip trošku, degina. Kartais sugauna save galvojantį apie ją. Berniukas jos nekenčia, tačiau tuo pačiu pamotė jį traukia. Jos degančios akys taip keistai hipnotizuoja. O dar tie netvarkingai suversti plaukai -  tamsūs tarsi degutas, aksominė oda, kartais, jai plaunant indus, nusėta mažyčiais vandens pursleliais, prikąsta lūpa, kai ji kažką įtemptai mąsto. Berniukas bijo savęs ir to, ko norėtų iš jos. Iš paskutinių jėgų bando skaityti knygą, nors mintyse dažnai atsiranda troškimas nusileisti į virtuvę vandens.

oooo

Moteris užsirūko dar vieną mėtinę. Nuo mėtinių cigarečių jai pasidaro silpna. Kartais ji įsivaizduoja, kaip nukrenta ant grindų, akys atmerktos, kvėpavimas lėtėja, o gyslose stingsta vėstantis kraujas. Širdis nebeplaka ir štai tada pro duris į namus įžengia vyras. Jis vis ta pačia nepatenkinta išraiška, iš pradžių pašaukia žmoną vardu, o tada išvysta jos bejėgį kūną. Veide atsiranda baiminga išraiška ir jis pripuola prie jos...
Virtuvės durys atsidaro ir į ją įeina berniukas. Jo šviesūs plaukai lyg auksas blizga elektros lemputės šviesoje. O mėlynų akių žvilgsnis –persunktas panieka. Taip jai ir reikia, mano moteris ir negrabiu rankos judesiu nubraukia plaukus nuo kaktos. Tuo metu berniukui iškrenta stiklinė, pilna vandens ir išsitaško ant marmurinių grindų. Jis parausta. Moteris juokiasi. Jos skambaus juoko purslai draikosi siautulingu šokiu ir berniukas nesusilaikęs taip pat nusijuokia.
Ji pastebi, kad jis ne berniukas. Jis vaikinas. Plačiais pečiais, raudonomis lyg serbentai lūpomis. Jis kvatoja žemu balsu, o akyse žaižaruoja melsvos kibirkštėlės. Ji paliečia jo ranką. Pati netiki, kad taip padaro. O jis krūpteli,  per visą kūną nubėga šiurpas, ant rankų auksiniai plaukeliai stoja piestu.  Juokas išsisklaido, tik skamba muzika, peleninėje smilksta eilinė cigaretė. Moteris prisitraukia vaikiną abiem rankom ir bučiuoja. Dar niekad nebuvo jautusi nieko panašaus. Bučinys tai saldus medus. Vaikinas virpa lyg epušės lapas, jo lūpos švelnūs pūkeliai. Staiga jis ištrūksta iš jos rankų ir žiūri išgąstingomis akimis. Ji praranda pasitikėjimą, kuris buvo užplūdęs taip neseniai. O jis žiūri mėlynomis akimis. Į ją. Į jos šelmius plaukus, tamsias akis, į kūną. Jis žiūri ir ryja ją akimis.

oooo

Vaikinas apkabina moterį. Jis jaučia, kaip smarkiai plaka jos širdis. plaukai kutena skruostą. Du kūna skęsta. Neria gilyn į nepatirtas gelmes, į šiltą versmę sūkuriuojančią kažkur ties pakinkliais. Širdys tai paukščiai. Rankos tai sparnai. Akys tai jūros. Atodūsiai tai vėjelis, plakantis bangas į krantus. Alkani bučiniai, nukramtytos lūpos. Pirštais užčiuoptas virpėjimas aidintis visais kūno kampeliais. Siautulingos, malonumo smūgiais paženklintos bangos skalaujančios visų svarbiausių nervų galūnėles. Moteris ir jaunuolis. Abu vieniši. Abu atrandantys nepaprastą pasaulį. Abu mylintys tik šią akimirką bei susilieję vienam atodūsiui. Jie gali viską.
Šią akimirką.
2005-03-09 13:52
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2005-03-09 19:52
rimšė
man patiko , jauti kalbą.gal mesčiau lauk 2 fragmentą, nes skaitytojui ir taip aišku, kur tas vyras.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-03-09 17:27
zirzle
nei tema nuvalkiota, nei stilius blogas. Man patiko: lengvai skaitosi, įdomu:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-03-09 15:39
_I_
_I_
Net nežinau.
Tema lyg ir nuvalkiota. Vyro nemylima žmona ir jos įsūnis. Vyro neištikimybė.
Antra vertus, tekstas nėra jau toks ir tragiškas, stilius neerzina. Nors norėtūsi kažko netikėtesnio. Dabar nieko išskirtinio neradau.
3
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-03-09 19:52
rimšė
man patiko , jauti kalbą.gal mesčiau lauk 2 fragmentą, nes skaitytojui ir taip aišku, kur tas vyras.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-03-09 17:27
zirzle
nei tema nuvalkiota, nei stilius blogas. Man patiko: lengvai skaitosi, įdomu:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-03-09 15:39
_I_
_I_
Net nežinau.
Tema lyg ir nuvalkiota. Vyro nemylima žmona ir jos įsūnis. Vyro neištikimybė.
Antra vertus, tekstas nėra jau toks ir tragiškas, stilius neerzina. Nors norėtūsi kažko netikėtesnio. Dabar nieko išskirtinio neradau.
3
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą