Ukbaro rašytojai
Ukbare yra Tikrieji rašytojai ir grafomanai. Tikrieji rašytojai rašo genialius kūrinius, bet jų niekam neduoda skaityti. Nes jie dar nerado tikro skaitytojo, adekvataus Tikriesiems rašytojams. Bet kam duoti skaityti Tikrus kūrinius yra šlykštu. Nes nevykęs skaitytojas vien savo kvėpavimu gali išniekinti Tikrąjį kūrinį.
Grafomanai gi rašo bailiai sulindę į sausas vietas ir kartais yra vaikomi pagaliais iš sausų vietų Tikrųjų rašytojų.
Ukbaro medicina
Ukbaro medicinos atsparos taškas yra idėja, kad žmogus neserga, o protestuoja prieš nesibaigiantį lietų. Potobliachas Žaliasis, šios tiesos suradėjas, gydydavo žmones atsistojęs prie tariamo ligonio lovos ir monotoniškai bambėdamas “Kokia baisi sausra”. Daugelis ligonių po dienos – kitos atsidėkodavo apmėtydami Potobliacha kas po ranka papuolė ir atsikeldavo baisingai rėkdami. Labiau užsispyrę mirdavo, tuo užsitraukdami nešlovę.
Vėlesniais amžiais tai tapo ritualu, kurio metu kaimo Bamblys būdavo apmėtomas iš anksto suruoštomis dovanomis.
Ukbaro pramonė
Ukbaro pramonė yra šešėlinė. Viskas, kas pagaminta Ukbare, yra nelegalu ir net būtiniausius daiktus, tokius kaip akiniai nuo saulės, Ukbaro pramoninkai gamina prisidengdami legalia veikla. Kadangi vienintelė legali Ukbaro veikla yra menas, kiekvienas amatininkas privalo mokėti eiliuoti, dainuoti ir groti bent jau kietasprandės iguanos odos būgnu. Tačiau kuo garsiau Ukbaro pramonininkas deklamuoja, dainuoja ar groja būgnu, tuo didesnį įtarimą jis kelia tvarkos prižiūrėtojams. Ypač persekiojami yra chorai bei vokaliniai-instrumentiniai ansambliai įtariant, kad yra vykdoma serijinė gamyba. Būna ir nesusipratimų. Vienu metu Ukbare buvo suduotas triuškinantis smūgis niekuo dėtiems Grafomanams. Po to sekęs rašytinės poezijos sąstingis sužlugdė šešėlinę plunksnakočių pramonę, kuri dangstė savo veiklą giedodama 96 dalių miuziklą “Ir plaukė naktimis nedaug”. Miuziklas taip pat išnyko iš Ukbaro gyvenimo, ir net tada, kuomet vėl pradėjo atsirasti Grafomanų, šešėlinė plunksnakočių pramonė nebeatsigavo. Tokių nesusipratimų praeity būta ir daugiau, todėl Ukbaro pramonė yra labai cikliška.