Lyja. Žmonės slėpdamiesi po skėčiais kažkur vis skuba. Atrodo viskas taip būtų pilka ir niūru, jei ne tavo spalvoti drabužiai ir plati plati šypsena. Tu stovi aikštės vidury ir bandai pralinksminti niūrius, galbūt lietų keikiančius žmonių veidus, įbrukdamas į rankas cirko lankstinuką. Keista, kad tu nebijai lietaus, nors smulkūs lietaus lašeliai liesdami pavargusį tavo veidą, švelniai plauna nuo jo grimą. O tu stovi ir bandai sužavėti žmones cirko triukais, rodydamas nepriekaištingą savo kūno plastiką. Netrukus bėgdamas pro šalį paauglys norėdamas tave įžeisti kažką garsiai sušunka. Bet tu tarsi nekreipdamas į jį dėmesio nenustoji šypsotis, nors tavo mėlynos ir didelės akys išduoda nuoskaudą. Tavo klouno vaidmuo sunkus, bet aš žinau, kad tu jį myli. Rytoj gal neprisimins tavęs nei vienas šiandien aikštėje tave sutikęs žmogus, o tu tik įžengęs į savo vienišą vagonėlį, kursi naują scenarijų rytojui.
Is tiesu, si minetiura gime tada, kai pamaciau Sigita su klouno drabuziais Laisves al., o rytojaus diena Marius dalino lankstinukus, taip pat apsirenges klounu. O tas etiudas su paltu tikrai labai nuostabus...
Aciu uz komentarus
esmė yra, kad klounas grįžes nusiplaus grimą, toks jo vaidmuo, o aplinkiniai visą gyvenimą vaikščios su grimu, nesuprasdami, kad atlieka kažkieno kito gyvenimo vaidmenį.
Galbūt būtų buvus gera miniatūra, jei ne tas jausmingumas. Kiek aš spėjau susidaryti nuomonę, skaitydamas apie rašymą, daug geriau išeina paveikti skaitytoją, jei įspūdis sukuriamas įvairiai naudojantis meninėm priemonėm, o ne tiesiogiai išsakomas: "švelniai", "nepriekaištingą", "pabargusį" ir t.t. Pavyzdys: Infantilaus "kai lyja".