Rašyk
Eilės (73717)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10405)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterBalta. Juoda. Ir tik senas dvaro mūras, paskendęs rožių skaistybės žieduose.

Balta. Juoda. Ir po šydu slepiamas ilgesys. Ir po juodu šydu. Trys vaikai ir ūkis. Ne saulė, ne pievos, ne dangus. Tik žmonės, kaip galvijai, į laukus, į darbus vejami ir, neduokdie, kad kuris nesavo šieną ės, neduokdie, kam šlakelį vandens į kasdienį dubenį. Ne. Ne balta. Ne juoda. Tik obelys nulinkusios kur toli, už rožių, už pievų. Sode. Už seno dvaro mūro, paskendusio rožių skaistybės žieduose.

Balta. Juoda. Ir tik ritmingas batų, ratų tauškėjimas už lango. Melodingi ilgesiai po juodu šydu nutilę. Ir slėpiningas Šumano “Warum”, ir gašus Mocarto menuetas, ir po kits kito Šopeno noktiurnai į naktį, į aušrą – dvasiom išėjo. Bemiegė naktis begalinėj mėnesienoj ir Irutė. Ne vargai, ne rūpesčiai, ne dėdės ar dėdienės.

Balta. Juoda. “Ar matai bent kiek, mažilėle? ” – it lietaus išplautos akys – “Kap par miglą”, Vadinasi, dar matyt. Nežinomybė. Ir vaikų (visam pasauly jie lygūs) rūpesčiai, lūkesčiai. Kareivis be karo, be nuodėmės. Dar mažas, dar nesuvokia. O ir kepurę - visą savo turtą - už gyvastį mažos mergaitės. Užaugęs būsiąs begal turtingas ir išsivešiąs visus į kitą seno dvaro mūrą, dar labiau skęstantį rožių skaistybės žieduose.

Balta. Juoda. Vienas kare ne karys. Mirtis kely ne kliūtis, tik laiptelis, gyvenimu kopiant amžinybėn. Mažos mergaitės likimas kabo ant siūlų. Nekirpkit. Negalima. Tegul dar džiaugiasi. Tegul dar mokosi gyvenimo. Ir tebūnie Mamatė jai mokytoja, grojanti gyvenimą teisingai. Nevalia užginti. Ne tokia jos prigimtis.

Balta. Juoda. “Mamate, kas bus, jei tu taip mirsi, kaip tos našlaitės mama? ”. Prašymai pono Dievo žaisti. Gyvenimą ir mirtį. Duokdie jai pirmai. Ir atsisakymas. Mirtis - ne žaidimas.

Balta. Juoda. Rožių skaistybės žiedai nelyginant balti. Nelyginant sielos. “Ir štai aš, pelenas ir dulkė” – žemė nevystančioms gėlėms. Gyvenimas ir jo džiaugsmai - prašantiems, pripažįstantiems. Aštrūs spygliai – bijantiems. Žiedai tik balti. Tik iš žemės. O senas dvaro mūras, paskendęs rožių skaistybės žieduose, visad baltas.

Balta. Juoda. Mamatės pirštai vos pastebimai bėgioja klavišais. Juodas. Baltas. Baltas. Kiek tolėliau violončele groja ir ponas Jonavičius. ”Ilgėjomės saulės... ”. Plačiais mostais į žemių gelmes, kur sielos auga. Sulig kiekviena nata aukso plunksnos iš dangaus krenta. Į begalinę mėnesieną. “Nes ir tamsta pilna troškimo”...

Balta. Juoda. Pora akordų. Mamatės ilgesiai, liūdesiai, laimės, lūkesčiai. Kiekvienas klavišas – tai dalelė jos. Tai dalelė jos gyvenimo. Tai dalelė jų gyvenimų. Tai dalelė seno dvaro mūro, paskendusio rožių skaistybės žieduose.

“Tėveli, tegu mamatė dar groja! Ką tik pradėjo. Mamatė taip mėgsta... ”

Balta...
Juoda...
2004-03-15 23:44
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 11 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-07 21:56
Snaudžianti
"Kiekvienas klavišas – tai dalelė jos."
Ačiū už nuostabų kūrinį.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-24 20:07
mikė langas
Ačiū ir nieko nesupratusiems

prašom
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-16 23:19
Alvydas Poškys
o zinai,m turbut lietuviu kalbos mokytojai, tik del tokiu zmoniu kaip tu vis dar nenusoksta nuo proto skaitydami, moksleiviu rasinius ir interpretaciajas:)vienas malonumas toki skaityti...bet as nelabai suptratau, ka tau reikejo rasyti, interpretacija ar rasini?...jei interpretacija, tai..mhm..cia ne interpretacija, cia rasinys...cia tavo kuryba, o interpretacija, tai ne kuryba...zinai, noriu tave ispeti su laiku...as is valstybinio egzamino, interpretacijos, gavau 14%..gavau todel ,akd parasiau ne tai, ka norejo isgirsti vertintojai..turbut ten buvo ne interpretacija op rasinys..o mokykloje gaudavau 9 - 10...pasitikejau savo jegomis..o pasirodo rasiau ne interpretacijas o rasinius...kvaila sistema, rasyti tai, ko nori mokytojai..kai negalima isreiksti savokurybiniu usgebejimu..siaip labai grazus tavo kurinelis, patiko jis man /////
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-16 18:30
Kavinukė
o, pamegome mes si zanra abi :) klausyk, jei negausi 10 - sakes, amen, kaput. uzmusu Irniute. napazadu, bet bent isivaizduosiu.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-16 17:40
nemū
klounai. nors ne, komediantai.
Ačiū visiems balsavusiems.
Ačiū ir nieko nesupratusiems. :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą