Rašyk
Eilės (77975)
Fantastika (2287)
Esė (1544)
Proza (10887)
Vaikams (2693)
Slam (68)
English (1210)
Po polsku (354)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterOlD_Death
Ateitis iš praeities

Tam tikrų žmonių sluoksniuose sklandė gandai, kad pagaliau rastas raktas nuo laiko durų,
įgalinantis pasiekti tiek praeitį, tiek ateitį…
Mokslininkai teoriškai tai  įrodė... Vėliau sekė ištisi dešimtmečiai, sunkaus bei atkaklaus darbo, milžiniškų lėšų… kol žmoniją pasiekė naujas gandas …

* * * *

Ramiai klajojo vėjelis, švelniai šiaušdamas neseniai sužaliavusių medžių lapus, keldamas bangeles saulės apšviestoje, žydinčioje pievoje. Staiga visą gamtą sutrikdė nežinia iš kur atsiradęs rausvas švytėjimas, lydimas negirdėto triukšmo bei oro virpesių. Dauboje ėmė rinktis tiršti garai, formuodamiesi į keistos formos debesį, retkarčiais prabylantį dusliu grumėjimu, rodos sklindančiu iš pačių pragaro gelmių. Tvykstelėjo žaibai ir aplinka nušvito akinančiu spindesiu. Po akimirkos viskas nurimo ir debesiui išsisklaidžius dauboje atsirado Rc22 tipo tyrinėjimo mašina. Iš metalinio korpuso išlindo šarvuotos kojos, pritaikytos visiems galimiems paviršiams ir butybė pajudėjo numatyto tikslo link. “Vengti kontaktų su vietinėmis gyvybės formomis, ypač su žmonėmis” – atminties bloke ši frazė buvo pažymėta pirmuoju svarbumo požymiu. Rc22 rinko duomenis apie oro, dirvos sudėtį, šilumą, saulės intensyvumą bei begalę kitų fizinių duomenų, po truputį artėdama prie kalvos, kurios viršunėje numatytas kitas susisiekimo su ateitim taškas. Įvairūs čiuptuvai, detektoriai, zondai – visa tai buvo naudojama siekiant susirinkti kuo daugiau tiriamos medžiagos, kuri vėliau bus mokslininkų rūšiuojama, skaidoma, analizuojama.
“Svarbiausia savo buvimu nepakeisti natūralios istorijos tekmės”, buvo įsakyta pseudointelektualiai mašinai, išsiųstai į menkai apgyvenditą žmonių teritorijos sritį. Pagaliau Rc22 surinko visus įmanomus mėginius, ir pasiekus kalvos viršunę zondu skenavo aplinka. Netoliese aptikus keletą žmonių mašina skubiai pasiuntė signalą, ir lydima neapsakomo kauksmo amžiams pranyko iš šio laiko…

* * * *

Prasiskyrė krūmai ir aikštelėje pasirodė gan taurių veido bruožų žmogus, vilkintis šarvuota liemene, odinėmis kelnėmis bei apavu. Prie šono kybojo tiesus kardas, o šalia risnojo nerimastingas žirgas.
Po kelių akimirkų pasirodė ir kitas vyras, kur kas senesnis, užsigobęs siuvinėtais miško gyvūnų kailiais. Ramiose jo  akyse švietė patyrimas bei supratingumas.
Pirmasis vyriškis pasisuko į žynį ir abejodamas pratarė:
- Lizdeika, rodos regėjau geležinį vilką…
2004-02-10 19:11
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 16 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-22 00:22
baime
grazi istorijos pamoka, i tokia as tikrai eiciau :}
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-13 15:09
Sportbatis
ko ce uzsisedot ant zmogaus. geras kurinux nepaisant ten smulkmenu. /////
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-13 02:18
St Sebastianas
Štai pasirodė ir trečiasis apokalipsės ratelis - St.Sebastian.:)) Autoriui rekomenduoju atsisėsti. Prisėdote? Gerai. Iš anksto įspėju, kad aš nuolat vaikštau su neperšaunama liemene ir šalmu. Teritorija apie namus užminuota. Ir mane užkniso šaudyti naujus autorius, kurie atėjo man duoti į galvą. Prašau, bent jūs būkite originalus ir mestelėkite man atominę bombą.:)))
O dabar prie kūrinuko. Tarkime Rc22 įsivaizduoju. Ir dar labai lengvai. "Hasta la vista, baby Gediminas ar somthing!" "I'll be back!" "I'm cibernetik organism. Living organs overs metal endoskeleton." Ech, tas senukas Terminatorius...:) Jei kas nors nesutinka, cituoju:
Iš metalinio korpuso išlindo šarvuotos kojos, pritaikytos visiems galimiems paviršiams ir butybė pajudėjo numatyto tikslo link.
Būtybė - gyvas padaras. Geriausiai žinomas gyvas mechanizmas - senukas Terminatorius.:) Gaila, kad kiti jau pasidarbavo prieš mane.
Šiaip, sergant nereikįtų rašyti - nelaikau to lengvinančiaja aplinkbe ir skalpuoju kaip įprastai.:)
Kaip pirmam kūriniui visai neblogai. Lauksiu kito.:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-11 19:00
mmmm
Visai aš ne durnelis ir prie nieko nesikabinėsiu. Iš principo :p

Kaip pirmas blynas tikrai visai neblogas, nors mintis ir nelabai įdomi ir gerokai "pritempta" (žiūriu daug kas naudoja šitą žodį tai ir aš panaudosiu:).
Va, lauksim naujų naujumų ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-11 18:15
Domas
Ką nors visiškai patikėti skaitytojo fantazijai - nieko gera.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-11 17:19
OlD_Death
Weird Star, matėte "Star wars" filmus? senesnius ar naujesnius, tai va, jei matėte, tai vienoje serijoje rodė, kaip džedajai  pakilo į paskutinę kovą prieš blogio ordas. TEN kovojo ir visokiausių rušių robotai. Tai nei vienas iš jų nepanašus į mano paminėtąjį kūrinyje. :)  Palikau jūsų fantaziją laisvai šėlti, kaip kas norit, taip ir įsivaizduokit :]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-11 17:12
Weird Star
O kaip atrodo Rc22 tipo mašina? :) Pabaiga priverčia šyptelt. Ir, nors Gediminas, pasak legendos, vilką išties sapnavo, kas žino, kaip buvo iš tikrųjų;)))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-11 15:17
OlD_Death
"Ar robotą pasiūsi keliais šimtais, ar milijonu metų atgal, apie žemę ir taip viskas puikiai žinoma" - o jeigu žemė jau sunaikinta, tarkim kokio atominio karo, meteoro ar pan ? žmonėms telike skurdus uzrasai ir jie nori suzinoti is kur, kodel ir kaip kile... Del tokio menkniekio tikrai neverta kabinetis :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-11 13:16
Domas
Tirimbirim - rašant fantastinę legendos ar padavimo interpretaciją reikia tiksliai jos laikytis, kitaip kūrinys netenka savo vertės. Ir tu man nori pasakyti, kad kritikuoti turėčiau pažengusius autorius, o pradedantiesiems pagalbos nereik? O kaip jie tada tobulės, a?

Ar robotą pasiūsi keliais šimtais, ar milijonu metų atgal, apie žemę ir taip viskas puikiai žinoma.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-11 11:08
Mesmeric
Domai, pagerk kokių hormonų. Girdėjau, kad jie lengvina pms...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-11 09:35
KasPasakeKaTikKar
Domai, ko tu isikibai tos vienos legendos? Cia yra tik oficialioji legenda, o legendose yra viskas hiperbolizuojama, todel akivaizdu, jog viduramziu zmogus pamates "gelezini vilka" bijodamas isprotet;] sugalvojo, kad tai sapnas, kuri visiems ir papasakoja. cia aisq tik dar viena hipoteze, kuria as netikiu;]na bet ne tame esme, as tau neirodinesiu, nes kiekvienas turi savo tiesa. ir kurinys isties yra banalokas, bet rasyk.kitox ir yra saitas, kur visi kazka bando. o jei norite kritikuoti, pasiieskokite sudetingesniu kuriniu, kuriu cia tikrai yra. nes tokius kurinius be gilesnes minties ir sudetingesnio veixmo, lengva kritikuoti, o ir naudos maza.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-11 08:58
OlD_Death
Ir prasau i si kurini rimtai neziureti, mat mintis kilo klausantis vienos anekdotines situacijos ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-11 08:53
OlD_Death
"...o kokio velnio robotas pasiunčiamas tyrinėti tą pačią visiems gerai žinomą žemę prieš varganus kelis šimtus metų..." - kurinyje nieko nesakoma apie metus, kokius metus pasirinkti palikau spresti patiems, taigi bendram labui issivaizduokime, kad cia 2300 pvz ;)  (cia tarp kitko) o del kitu dalyku nesiginchysiu, nes kazkas pasake, kad autoriui nedera teisintis :(  (nors tikrai keletas kritikos momentu man atrodo abejotini :) )
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-10 23:56
Domas
Na, bet matote, visa kūrinio idėja remiasi padavimu apie Gedimino sapną. Jeigu to netenkame, t.y. kūrinio siužetas - ne legendos interpretacija (o legendos labai aiškiai teigia, kad Gediminas sapnavo), tai visas darbas tampa ekstremaliai banalus - išrandamos kelionės laike ir pasiunčiamas robotas, kurį pastebi svarbios istorinės personos. Elementariau nesugalvosi... Deja, paprastumas genialus tik inžinerijoje, bet jokiu būdu ne literatūroje.

Turbūt dėl miego trūkumo man tik dabar kai kas stuktelėjo - o kokio velnio robotas pasiunčiamas tyrinėti tą pačią visiems gerai žinomą žemę prieš varganus kelis šimtus metų? Gi per tiek laiko niekas nepasikeitė (fiziškai, ne istoriškai). Gamta tokia pati, kaip dabar.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-10 23:54
Haldir
tai jus vienykites. Ykurkit "nesikabinetoju prie nieko" kluba :D
O mes su Domu busim tie blogiukai, kurie viska sudirba :) O musu tamsioji valdovė tebunie viena skruzdelė :)))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-10 23:29
KasPasakeKaTikKar
Domai: taip prie rasinelio dar ir daugiau galima butu kibti ir beveik visi tavo pastebeti dalykai teisingi, taciau jus su haldir per daug kritiskai i viska zvelgiat. Atsiprasau, negi nezinot, kad Gedimino sapnas tera legenda? ir kaip ten buvo is tikruju galima, tik speliot, ka ir padare old death. taip pat miestas ten jau seniai stovejo, irodyta istoriniais saltiniais;] tai cia tikrai nera nieko blogo, ir isvis man visai patiko. beveik nera prie ko smarkiai prikibt. pastaruoju metu pasidariau labai gerietis, tikriausiai atsibodo, kad man deda tik vienetus;]] sekmes kuriant.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-10 21:54
Domas
Ateinam sudirbinėt.

"Tam tikrų žmonių sluoksniuose"  Pradėjote žmones sluoksniuoti? Kojų sluoksnis, juosmens sluoksnis... :D Tam tikruose sluoksniuose.

"Vėliau sekė ištisi dešimtmečiai milžiniškų lėšų…" Hm. Ta prasme, ištisus dešimtmečius pinigai plaukte plaukė į iždą. Turbūt norėjote pasakyti atvirkščiai - dešimtmečiai milžiniškų išlaidų.

"Mokslininkai teoriškai tai  įrodė...  <...> kol žmoniją pasiekė naujas gandas …" Pirma įrodė, po to tik gandas. Kažkokie nesusipratimai :) Ir per daug nereikalingų daugtaškių.

"triukšmo bei oro virpesių." Jei tikėtume šiuolaikine fizika, garsas ir yra oro virpesiai. 

" Rc22 tipo tyrinėjimo mašina" Žinantys, kaip atrodo Rc22 tipo mašina, pakelkite ranką :) Neverta apkrauti tekstą beprasmiais apibūdinimais.

"zondu skenavo aplinka" išsiaiškinkite, kas yra zondas.

Tai va. Apie idėją - kaip gerb. kolega Haldir minėjo, Gediminas vilką sapnavo - nuo padavimo nukrypti tikrai neverta. Juo labiau, kad sugriūna visa kita: Lizdeika Gediminui aiškino sapną. Negi aiškintų, ką kunigaikštis tiesiog matė savo akimis? Gediminas gi ne priedurnis koks... Ir tai nebūtų priežastis statyti miestą. Pranašingi būna sapnai, o ne haliucinacijos.

Nū va. :)Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-10 21:25
Patylėsiu
Nors tai ir pirmas darbas, bet jis bus sudirbtas kai cia uzsuks Durnelis, Domas arba St. Sebastianas :) jie sugeba...
Visu naujoku likimas... heh
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-10 21:20
buFo
prie arbatos vakarienei - pats tas.. $)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-10 20:09
OlD_Death
persiprasau, - "sergant"
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
1 2
[iš viso: 26]
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą